Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya-18 Mart 2007 Pazar Aspendos Gezimiz

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    18 Mart 2007 Aspendos Gezimiz 1. Bölüm.

Herkese merhaba.

Pazar günü, duyurusunu hafta içinde yaptığımız gezi için erkenden uyandık. Eşim ve ben hemen balkonda ki tandemimizi, 5 kat indirip, buluşma yerimiz olan Selekler karşısındaki parka pedal bastık. Çok güzel, rüzgarsız ve güneşli bir hava bizi karşıladı. 5 dakika geçmeden parktaydık. Bizden önce gelen arkadaşlarımızı görünce çok mutlu olduk.

Serik’ten Mustafa, Antalya dan Ersinle ilk defa tanıştık. O sıra, bir bayan arkadaşta geldi. Nerden haberiniz oldu diye sorduk, meğerse forumdan Tarık (swunk) söylemiş. Itır ile de tanıştık, Itır Üniversitede okuyor.
    Yeni gelen arkadaşlarımıza buradan da hoş geldiniz diyorum. Itır da çok kısa bir süre sonra forumumuza da üye olacak.

Gezi uzun ve büyük olduğu için bayağı çok resim çekmişiz. Eleye eleye, kalanları buraya atmaya başlayacağım. Artık resim aralarında anlatarak devam edeyim.
    Sabah ve akşam telefon ve msn yoluyla gelemeyecek olan arkadaşlardan haberler aldım. Mazeretleri varmış, inşallah bir dahaki gezilerimizde görüşmek üzere diyeyim.

Metin beye, Nazım beye, Ersin’e, Taylan’a, Dr. Halim beye, mazeretlerinden dolayı katılamayacaklarını bildirdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum. İnşallah daha sonraki gezilerimizde beraber olabiliriz.

Sabah ilk anlar.

Şimdi ilginç ve güzel bir olayı anlatayım. Resimdeki Japon baba ve oğulla orada tanıştık. Bizi yolun yukarısından beri takip ediyorlarmış. Tandemimiz çok hoşlarına gitmiş. Gelip tanıştılar. Ve bisiklet kiralanacak bir yer olup olmadığını sordular. Var ama çok uzakta dedik. Keşke daha önce, tanışsaydık, evdeki bisikletlerden size de verirdim dedim. Ama gideceğimiz kilometreyi duyunca, daha küçük gezi olsaydı, katılırdık, dediler.

Resimler çekildik. Pazartesi günü için size az kişili, bir şehir içi turu düzenleyim dedim. Çok sevindiler. Bugün, yani pazartesi 9.10 da telefon ettim, ama onlar benim aramayacağımı düşünüp, Manavgat tarafına geziye çıkmışlar. Ama yarın için onlar beni arayıp üçümüz veya başka katılım olursa benim bisikletler ile şehir içi turu yapacağız.
    Çok kısa bir sürede de forumumuza üye olacaklar ve İstanbul da ki arkadaşların bisiklet gezilerine katılacaklar. Buradan duyurulur.

Kendileri İstanbul da ikamet ediyorlar. Japonya Başkonsolosluğu, Başkonsolos Vekili. Adı Mitsura, oğlunun adı Miray.
    Tabi, siz şimdi soracaksınız nasıl anlaştınız diye, ben sizler sormadan söyleyeyim , ben acayip Japonca konuşurum. :eek: Mitsura ile anlaşmamız çok zor olmadı. Kendisi çünkü Türkçe biliyor.:D

Gezi tüm grubumuz.
    Soldan sayayım. Konur,Yasin, Ertan, Ersin, Mustafa, İlknur hanım, Ömer, Itır, Necip, Muazzez hanım, Ceyhun, Ayşe Hocam,Tarık, Emre, tabi birde resim çeken ben . Bir üsteki resimde eşimle yer değiştirip bende grubla resim çektirdim.
    Şehir içinde alışveriş faslından sonra Aksuyu geçiyoruz. Tabi bu bizim Tarık arkadaşımız. Bakkala bile kask takıp gider, dün kaskı yoktu. Sabah geldiğinde kaskın nerde dedim, Başımda dedi, kafasını elleyince berenin üstünde kaskın olmadığını anladı, evden çıkarken unutmuş, daha doğrusu kafasında sanıyormuş.:D

Aramıza yeni katılan Ersin

Eski Aksu Köprüsünü geçerken

Belek yol ayrımındayız.
    Ve nihayet 40 kilometre sonra Serik’teyiz.
    Mustafa Serik’te oturuyor, sabah tura katılmak için otobüse bisikletini atıp Antalya ya geldi. Hadi bize gidelim Bahçeden yeni çıkan çağla bademlerden yiyelim diyor. İkiletirmiyiz, hiç. :rolleyes: Doğru onların bahçeye. Eski ağza yeni tahin hahahahay :D ;)

Bahçede çocuklar.
    Boylar yetmiyor merdivene çıkıyoruz.

Mustafa ve kız kardeşi. Küçük kız kardeş, ağabeyimin de amma arkadaşı varmış yaa, bitirdiler bizim çağlaları diyordur.:p

Yola devam, gene anayoldan Serik dışına . Aspendos kavşağında öncü grubun durduğunu görüyoruz. Bakın hele kimler varmış buralarda.

Almanya dan yola çıkan Christin ve eşi. Bizi tandemle görünce çok şaşırıyorlar. Ve bizlerin resimlerini çekiyorlar.
    Ben bu bisikletlileri Antalya da nasılda görmemişim. Onları da Aspendos a davet ediyoruz. Ama gördüklerini ve Alanya tarafına devam edeceklerini söylüyorlar.

Ben süperrr İngilazcamla :D onlarla konuşuyorum.
    Alman, şu anda Hindistan da olan Mandy ve Benny'le arkadaş olduğumu, onların bizde kaldıklarını söylüyorum.
    Meğerse onlarında arkadaşları imiş. Dünya çok ufak yaa :eek:

Tabi tercümanım bizim Ceyhun hehe.:D

Onlarla vedalaşıyoruz. Anayol altından tünelden geçip Aspendosa pedal basıyoruz.

Canım arkadaşım Ceyhun.

Bu arada eşimede teşekkür ediyorum. Bu güzel resimlerin çoğunu o çekiyor. Kaptan olarak ben sürüşe devam, co pilot olarak, eşim çekime devam.:rolleyes:

Meşhur tarihi Belkıs köprüsü. Mimarisi çok ilginçtir. Köprü üstünde zig zag yaparak geçiş sağlanmıştır.
    Vardır bir hikmeti. Yalnız restore ederken çok abartmışlar, eskiden yanlarda böyle yüksek duvarlar yoktu, hatta arabalar bile geçerdi.
    [​IMG] Nehir muhteşem güzel Kıyılarında kargıları ile balık tutanlar dolu.

Birinci bölümün sonu. Kısa bir süre sonra devamı gelecek.

Görüşmek üzere
    Sevgi ve selamlarımla.

2. rahmankarataş

rahmankarataş Bisikletkolik

Seviye:
    selam
    harika bir gezi olmuş
    hoşda bir anı yaşamışsınız
    bu güzel kareler icin teşekkürler
    kadılan tüm arkadaşlara
    sevgiler....

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  3. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    fotograflara bakmaya doyamadım.bu ne güzel ve kalabalık bi gezi:D .çok hoş olmuş.anlatımda etkileyici tabii.teşekkürler Ender Abi.sevgiler...

4. Tuğrul

Tuğrul Onursal Üye

Seviye:
    Ohhh ,sefanız olsun.Kısa kollu t-shirt ler ,ayakta sandaletler,yaz çoktaaan gelmiş Antalya ya :)

resimler için İlknur Ablaya yayın içinde Ender Abiye çok teşekkürler :)

pelo-selo ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  5. Kemal Tecimen

Kemal Tecimen Kıdemli Üye

Seviye:
    ender bey merhaba baharın geldiği belli oluyor kollar kısalmış çok güzel bir gezi paylaşımın için teşekkürler

kemal tecimen

6. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    ender bey dünkü aspendost gezisi çok mükemmeldi yalnız geri dönüşte aksudan sonra genclerle yarıştığımız icin guruptan koptuk buda son saatlerdi bundan dolayıda sizden ve guruptaki diğer arkadaşlardan özür diliyorum herşey cok iyi idi resim cekimlerinden dolayıda ilknur hanıma ayrıca teşekür ederim sizlere izmirde iyi vakit gecirmenizi ve bol pedallı günler dilerim hoşcakalın

7. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Vayy vayyy yine süpersiniz,havalar çıtır buralarda,dolaşımıyoruz yazlık giysilerle..:) fazla söyliyecek kelime bulamıyorum kendimi oralarda hissettim(en arkadaki gölge benim sanırım:) )

Katılım gösteren tüm pedal sever dostlarıma selamlar olsun,saygılarımla...:in:

8. ceycey

ceycey Yeni Üye

Seviye:
    bisikleti olan herkesle YOL'da 1 yerlerde 1 gün karşılaşmak ümidiyle :) diyerek herkese merhaba ,
    yine güzel bir pazar, yine bir kesişme ve yine bir sevda hikayesi diyelim öyle olsun...

ender abi fotoğraflar ve paylaşımlar için çok teşekkürler. güzel bir gezinin özeti böyle olabilirdi ancak... 2.bölümü de sabırsızlıkla bekliyorum. şunu da belirtmek isterim buradan herkese; bu güzel fotoğrafların çekiminde katkısı bulunan ve bizzat kareleyen sayın co-pilot İLKNUR ALICIOĞLU' na da çok teşekkür ederiz..

tüm katılan arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim...

bir başka pazar bir başka turda beraber pedallamak, keşfetmenin ve kesişmenin tadına varmak temennisiyle...

sevgi-SİZ'le
    ceyhun

9. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    siz yazı çoktan getirmişsiniz ender abi vallahi canım çekti sizin oralarda gezmeyi fotoğraflara bak bak içim eridi çok güzel kalabalık bir gezi ne kadar güzel teşekkürler

10. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Ender abicim çok güzel bir gezi olmuş.Antalya'ya yaz gelmiş abi,sizlerin güzelliği havayada aynen yansımış:) .İlknur ablama birbirinden güzel fotoğrafları:in: abimede güzel anlatım ve paylaşımı için ayrı ayrı teşekkür ederim.

Geziye katkılımlarından dolayı tüm bisikletsever dostlara tek tek selamlar.İkinci bölümü sabırsızlıkla bekliyorum...

11. Ontario

Ontario Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ender abi yine harika bi gezi olmus keşke gelebilseydim baka baka baraj gezisi aklıma geldi ....

12. pelo-selo

pelo-selo Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Pazar günü gerçekleşen gezimiz süper bir katılımla hiç bir aksilik olmadan sonuçlandı.
    Katılan bütün arkadaşlarımıza teşekkürler.
    Fotoğraflarıda beğendiğinize çok memnun oldum, hareket halindeyken çektiğim bu kareler gezimizin ne kadar akıcı olduğunun bir göstergesidir.
    Gezilerimizde bayan arkadaşlarımında çoğalmasına çok seviniyorum.
    Bundan sonraki gezilerde de beraber olmak dileğimle.

13. Erkut Yiğit

Erkut Yiğit Forum Bağımlısı

Seviye:
    Her zamanki gibi muhteşem. Antalya gözümde tüter oldu :) Şu sınavlar okul falan bitsin, bir tatile çıkalım hele... İlk işim Konya ve Antalya'ya gitmek olacak. Katılanlara ve turu yayınlayan Ender Abi'ye teşekkür eder, tüm Antalya'ya selam ederim...

14. zazoo

zazoo Kıdemli Üye

Seviye:
    valla özellikle ilknur ablanın ellerine sağlık, birbirinden güzel fotoğraflar pazar gününü tekrar yaşamamı sağladı, fotoğrafların devamını bekliyoruz, özellikle Çakmaktaşlar Antalya'da bölümünü:) önümüzdeki pazar için plan yapmaya başladım bile ben, şu altı gün çabuk geçsin yav :)

15. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    güzel resimler ve anlatımınız için teşekkürler

16. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Konurcum merhaba

Gezi kırpa kırpa 4 bölüme zorlukla sığdı. Seni çok bekletmemek için sana Taş devri arabanı atıyorum. :D

Sevgi ve selamlarımla.
    Hoşçakal.

17. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ender abi cok guzel, bol katilimli ve cagla bademli bir gezi olmus, paylastiginiz icin sagolun. Esinle beraber seni gordukce insallah en kisa zamanda biz de ayni duygulari paylasiriz diyorum sevdigimle.

Sevgiyle kalin, saygilar, sevgiler..

18. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    bu güzel resimler için çok teşekkürler.

19. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Gezimizi ilgiyle izleyen, tüm cevap yazan arkadaşlarıma, sonsuz teşekkürlerimi gönderiyorum.
    Ben bu konuya bakana kadar cevaplar o kadar hızlı ilerlemişki. Kusuruma bakmayın. Hepinize toptan teşekkür ediyorum.

Sevgi, saygı ve selamlarımla hoşçakalın.

20. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    imrendirici resimler gercekten