Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya-17-Temmuz Serkan Taşdelen’i Finike’ye kadar Uğurlama Gezimiz.

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Antalya-17-Temmuz Serkan Taşdelen’i Finike’ye kadar Uğurlama Gezimiz.

1. Bölüm.
    Antalya’dan yola Çıkışımız.

Serkan Antalya’dan hareket edeceği gün olan 17 Temmuz 2007 günü sabah erkenden yola çıkmaya ve Kemer tarafından Finike’ye kadar pedal çevirmeye karar verince, ben ve Konur ona eşlik etmeye, hiç olmazsa yolculuğunun bir kısmında yalnız kalmamasına , arkadaşları arasında neşe içinde gitmesine karar verdik.

Sabah 6 gibi Konur bize geldi. Akşamdan hazırladığımız, tur bagajlı bisikletletimi 5 kat aşağıya indirip, Serkan’ın benim depoda duran bisikletini almaya gittik.
    3 Bisikletli beach parktan geçerek yola düştük.

Beach park girişindeyiz. Yolumuz bayağı uzak Yaklaşık 120 kilometre gibi.
    Liman mevkinde Antalya çıkışı.
    Birinci tünel mevkindeyiz. Candede yi de buradan uğurlamıştık. Tünele gene girmiyor ve dıştan uçurum kıyısından yol alıyoruz.
    Hep bizi taşıyacak değil ya, bisikletlerimiz. Arada bizde onları taşıyoruz.

Trafikten biraz kurtulmak için kıyı yolundan gidiyoruz. İlginç bir otel görüyoruz.

Kemer’e gelmişiz bile. Girmeden çevre yolundan devam ediyoruz.
    Oda ne yanımdan geçerken a bizimkiler hızlandı diye düşündüm , aa bir baktım bunlar bizimkiler değil.yabancı bisikletçilermiş. Öyle basıp geçmek varmı, hemen pedallayıp yakalıyoruz onları.

Göynük mevkin de bir taksi durağında soğuk su bulup mataralarımızı dolduruyoruz.
    Kemerden sonra gene bir benzin istasyonunda gene su molası.
    Fhasilis inişi, inişler müthiş keyifli, ama dikkat ederseniz çıkış fotoğrafları pek yok , çünkü pedal basmaktan foto çekecek derman kalmıyor.
    Kumluca ya bir şey kalmamış sanki. Ama müthiş rampalar var.

Tekirova’da sabah çayımızı içiyoruz. Evden aldığımız kurabiyelerimiz de ham yapıyoruz.
    Serkan’a rampalar banamısın demiyor. Konur’da idare ediyor, bir tek ben hep arkadayım.
    Yol boyu su çeşmelerini mutlaka kontrol ediyoruz. Sanki bize kontrol mühendisliğini vermişler gibi. Bu sıcakta bu çeşmeler olmasa yanmıştık.

Beyaz gömleğimi hiç çıkartmıyorum, çokta faydasını gördüm. Hiç olmazsa amele yanıklarım az oldu.
    Tepe başları bizlere ödül gibi oluyor. Süper hızlı inişler gerçekleştiriyoruz.
    Ulupınar’dayız. Alabalık havuzu. Burada alabalık, salata, cola veya ayran toplam 6 Ytl imiş. Hazır açıkmışken dalıyoruz içeri. Buz gibi sular akıyor.
    Masamızın güzelliğine göz atarmısınız. Tam burada iken Can dede’yi arıyoruz. Çaldır, çaldır 1 saat sonra açıyor. Meğer evde unutmuş telefonlarını. O da benden orda ayran için diyor. İçmez miyiz hiç.
    Olimpos sapağında aşağı inip yeniden çıkmayı gözümüz yemiyor ve Kumlucaya doğru yokuşu çıkmaya devam ediyoruz.

Çık babam çık. Bu rampalar bitince Kumluca ya kadar süper dik 15 Km lik iniş var. Dönüşte de burası çok zor geliyor tabi.

Devamı hemen.

2. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    2. Bölüm Antalya-Finike Arası

Yaklaşık 1-2 Km sonra rampalar bitiyor ve çılgın iniş başlayacak.

Rampayı inerken kuş bakışı hem Kumluca ya, hem de dağın dibindeki Finike’ye tepeden bakıyoruz.
    Kumluca da Serkan’ın arkadaşıyla belediye önünde buluşup, Muharrem Karadağ arkadaşımızı bulmak için Valiliğe geliyoruz. . Muharrem ve eşi bizleri çok iyi karşılayıp, çikolatalar, çaylar, maden suları ikramları ile bize çok iyi ağırlıyor. Kızları Bilge bu gün kursta imiş onla görüşemedik.’’ Çok üzüleceğini söylüyor, Bilge sizlerin geldiğini duyunca’’ , diyor.
    Muharrem Gezginimizin bisikletini inceliyor.
    Serkan ve Finike’deki arkadaşı.
    Soldan Serkan’ın arkadaşı, Serkan, Muharrem, Ben ve Konur.
    Kumluca’dan ayrılıyoruz. Hedefimiz yaklaşık 18 Km sonra ki Finike.

Kaldı 8 Kilometre. Konur’un burada yaşayan hala ve eniştesi yol üstünde bir evdeler miş. Bize gelin size bizim eve götürelim diyorlar. İkiletmiyoruz.
    Konur2un Halasının evine karargahı kuruyoruz. Ev bize emanet, kendileri başka bir akrabalarında kalacaklarmış. Çok teşekkür ediyoruz onlara. Hemen duş faslı, kendimize gelip üstümüzü değişip dışarı, Finike’yi gezmeye çıkıyoruz.
    Bisikletlerimizde garantide ve balkondan nereye bizi bırakıp gidiyorsunuz diye üzgün, üzgün bakıyorlar. Ama dinlensinler, çok yoruldular.
    Finike’den manzaralar.
    Finike yat limanı mendireğinde geziyoruz.
    Yeni tutulmuş balıklar, kıpır, kıpır oynuyorlar.
    Birkaç sene önce Finike’ye bisikletle gideceksin deseler gülerdim, ama şimdi bana çok normal geliyor. Hele şu seçim olmasa idi kesin Serkan’la İzmir’e kadar pedal basardım.

Devamı hemen.

3. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    3. Bölüm Serkanı Yolcu edip Antalya’ya dönüşümüz.

Finikeden bir manzara. Serkan aslında ertesi günde kalıp dinlenecekti, ama Finike’de gezip görülecek yerleri geldiğimiz gün bitirince o da haklı olarak sabah erkenden ben hareket edeyim dedi. Bizde yapacak bir işi olmadığı için kabul ettik.
    Sabah Serkan 6 gibi hareket etmek üzere kalktı. Tabi bizlerde uyku sersemi onu geçirmek üzere kalktık.
    Hadi yolun açık olsun Serkan’cım.
    Balkonda tam yüklü Kronum. Tabi öğlene kadar yatııp dinlendik, Konurla , Akşam üstü gezelim diye düşünürken bir baktım benim arka lastik inmiş, iyi ki bakmışım sabahın köründe birde tam yola çıkacakken lastik yapacaktım. Sibobun dibinden kesilmiş. Giren herhangi bir şey yok. Demek yük ve hava lastiği tam dipten kopartmış.
    Lastik tamiri yapacağım diye tur bagajını sökünce, bizde bisikletlere atlayıp, Finike Turu yapıyoruz.
    Akşamda eve dönerken, Finike’nin meşhur şiş köftesini ve piyazını yiyoruz.
    Sabah bisikletlerimizin evden son görünüşleri, 5.30 gibi yola çıktık, daha güneş doğmamıştı.
    Finike çıkışında Antalya 118 Km yazıyordu. Kilometre bizi korkutmuyorda o rampalar yokmu, hele Kumluca’dan sonraki tam 15 Km tırmanış.
    Konur’un bisiklet mübarek flaş çekimiyle motor gibi gözüküyor. Bu resimden sonrada benim piller nakavt oluyor, yedek pillerimde bisiklet balkonda güneşte kaldı diye onlarda boşalmış. Başka resim çekemiyorum dönüşte.
    Foto makinamı deneyeyim diye bir açtıydım, burası Fhasilis kavşağı, tek bu resmi çekti ve kendini dinlenmeye aldı foto makinem.

Kumluca rampası 15 kilometreyle bitince kısa sürede Olimpos ayrımına geldik. Konur abi ben senle Antalya’ya kadar gelip sonra geri döneyim deyince kabul etmedim. Ben tek giderim sen Olimpos’a in ve arkadaşınla tatil yap dedim. Orda ayrıldık ama Konur beni, hep telefonla arayıp halimi sordu. Ona çok teşekkür ediyorum.
    Bende geze, geze yoluma devam ettim. Tabi Ulupınar da alabalık yediğimiz yerde ballı cevizli muhteşem bir kahvaltı yaptım.
    Yolda Kemer’e de girip ordan da geçtim. Öğlene doğruda Antalya’da evimdeydim.

Serkan’a yaptıklarımız onun için çok azdı ama elimizden geleni yapmaya, onu güzel ağırlamaya çalıştık. Kısmetse Ay sonunda İzmir’e gidince onu orda da karşılamak istiyorum. Yeter ki pedallara basıp benden önce İzmir’i geçip gitmemiş olsun. :D

Benden bu kadar. Serkan’ı karşılayışımız ve uğurlayışımız. :)

Sevgi ve selamlarımla.;)

Hoşçakalın.

4. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Ender abi paylaşım için teşekkürler. Serkan'ı yalnız bırakmamışsınız ;)

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  5. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Böyle gezen arkadaşlaımızın, büyüklerimizin sayesinde gitmediğimiz yerleri görmüş oluyoruz. Hepinizin ayaklarına sağlık. Serkan'ın da İstanbul'a gelmesini dört gözle bekliyorum.

6. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Emeklerinize sağlık,gerçekten hoş bir paylaşım olmuş Ender abi.:in:

Finike yide görmüş olduk,çeken eller sağolsun..:)

Sevgiler..

7. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Sevgili Ender Abi ve Konur,

Çok güzel bir gün geçirdim sayenizde. Çok eğlenceli bir yolculuk oldu. Yediğimiz balığın lezzeti hala damağımda. :)
    Çok güzel bir coğrafyada yaşıyorsunuz bunun değerini bilin. Antalya en çok ÖDA olan yerlerden unutmayın. Bence sizlere durmak yok. her hafta Antalya'nın bir ilçesini tanıtın bizlere.

Çok çok teşekkürler yaptığınız herşey için...

Sevgiler...

sniper ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  8. Lütfü Çolak

Lütfü Çolak Bisikletkolik

Seviye:
    Serkan Pedalla Türkiye'yi dolaşacağım dediğinde başlangıçta sanırım hepimizin kafasında bazı soru işaretleri vardı.
    ancak bugün görüyoruzki amaçladığı bu yollada emin adımlarla ilerliyor.

Sizin gibi abilerimiz ve kardeşlerimizinde Serkan'a bu yolculuğunda eşlik etmesi,
    bu tabloyu daha da güzelleştiriyor.
    yaşayın, varolun...

yolun açık olsun Serkan...

9. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Vala bitti sayılır bu tur Serkan....Ha gayret...
    Ender Abi,hep teşekkür ediyoruz;ama elimizden başka birşey gelmiyor malesef..Umarım birgün telafi ederiz...:)

10. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Yasin'cim merhaba
    İlgin için çok teşekkür ediyorum. Serkan yapılan herşeye layık bir arkadaşımız.

sevgi ve selamlarımla.

Behçet'cim merhaba

Çok teşekkür ediyorum ilgin için. Bende ilk defa kemer ve ilerisine bisikletim ile gittim, arabayla çok gitmiştim ama ne o yokuşları nede inişleri , nede doğayı farketmeden geçip gidermişim. Bisiklet bu güzellikleri ortaya çıkaran bir araçmış.

Sevgi ve selamlarımla.

Lütfü'cüm merhaba

Serkan için senin düşündüklerinin aynısını bende düşünmüştüm ve yapamaz bitiremez demiştim, hatta başlamaz bile demiştim, tabi aynısını kendisini burda gördüğümde yüzünede söyledim, ama Serkan bizleri mahcup etti ve büyük bir başarı ile şu anda bile amacına ulaşmış olarak görüyorum onu artık. Helal olsun sana Serkan'ım.

Sizlerinde onu karşılayıp ona eşlik etmenizi isterim, zaten sen bir yazında demişsin. Çünkü hakikaten Serkan'ın yanında arkadaşlarıda pedal basınca ona çok güzel bir destek oluyor.

Sevgi ve selamlarımla.

Deniz'cim merhaba

Finike yolu banada bir antreman oldu. Ama insan arkadaşları yanındayken hiç zor gelmiyor. İsterdimki Hiç olmazsa İzmir'e kadar Serkan'a eşlik edeyim, ama denk gelmedi. Seçimlerdi, işlerdi derken.
    Ama kısmetse Serkanı birde İzmirde karşılayım diyorum, bakalım.

Sevgi ve selamlarımla.

İsmail'cim merhaba

Teşekkür ediyorum, ilgin için. serkan'dan senin hakkındada çok iyi duyumlar aldım. sende aynen sanal ortamda nasılsan gerçektede öyle imişsin.
    Sende Serkan'a gereken desteği yapmışsın. Bende elimden geleni yapmaya çalıştım. Serkan en iyilere layık bir arkadaşımız.

Sevgi ve selamlarımla.

11. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Önder'cim merhaba

cevap yazarken sizleri atlamışım tesadüf bakarken gördüm, hemen cevaplıyorum.
    Bende arabayla Finikeye çok gittim ama hiç resmim bile yok. Bisiklet bize resim çekmeyide öğretiyor. O yöndende çok iyi.

İlgin için teşekkür ediyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

Serkan'cım merhaba

Bizlerde senin yanında çok güzel günler geçirdik. Balık hakikaten güzeldi.
    Bende hatta yeniden uğradım oraya, ama sabah, sabah balık yenmez diye yumuldum ballı cevizli kahvaltıya. :D :D

Dediğinde haklısın Antalya ÖDA (önemli doğa alanları) ile dopdolu nereye baksan her yer öyle. Dönüşte hep zaten gözüm doğadaydı. ;) Ama fotoğraf makinamın pilleri bitince çekim yapamadım. :eek:

Sevgi ve selamlarımla.

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  12. zazoo

zazoo Kıdemli Üye

Seviye:
    Seninle tanışmak da çok güzeldi Serkan, sanki yıllardır tanıdıığım görüştüğüm bir arkadaşımlaymış gibi hissettim senle birlikte pedallarken. Sen ve Ender abi sayesinde çok keyifli bir tatil geçirdim umarım yolun tekrar Antalya'ya düşer, kapımız her zaman açık sana!

13. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Ender abicim merhaba,

Serkan'a o kadar güzel bir karşılama ve uğurlama yapmışsınızki inanın kıskanmamak elde değil.Ben maalesef işlerimden dolayı Serkan'ı Akyaka girişinde karşılayamadım devlet memuru olunca istediğin her an çıkıp gidemiyorsun.Sağolsun bizler adına sevgili kardeşim Fırat bu göreve üstlendi.Serkan'la görüşmemizde dinlenmek için 1 hafta kadar Akyaka da kalacağını öğrenince rahatladım biraz.Daha önümüzde günler var hafta sonu bir proğram yapacağız gibi bakalım.

Abicim başta İlknur hanıma size ve Konur kardeşime sonsuz teşekkürler ediyorum.Başka söz bulamıyorum ve bisiklet kardeşliğinin ve dostluğunun nelere kadir geldiğinin en güzel örneklerini verdiniz.Paylaşımınız ve güzel fotoğraflarınız için ayrıca teşekkürler.Saygılar...

14. R4UF

R4UF Aktif Üye

Seviye:
    helal olsun yaw böyle olaylar oldukça insanın bisiklete olan ilgisi daha da artıyor

süper bi dayanışma örneği

umarım sürekli böyle şeyler olur

15. mehmet_svm

mehmet_svm Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ender abi merhaba,bizlere bu güzel yerleri tanıttığınız için çok teşekkür ederim,Serkana da imrenmemek elde değil,yanılmıyorsam arkada 35 kg yük ile Türkiyeyi dolaşmak her baba yiğidin harcı değil,sıcak ve içten misafirperliğiniz için Konur'a ve sana Ender abi çok teşekkürler...

16. Muharrem karadağ

Muharrem karadağ Üye

Seviye:
    Üstad Serkanın Manavgata gelişini sizin onu klarşılama seromonizden haberdar olmama rağmen mesaide olmamız ve yoğun çalışmamız nedeniyle size katılamamaktan dolayı çok üzgündüm. Bizi anımsamanıza, ziyaret etmenize bir bardak da olsa çayımızi içmenize çok sevindik, bahtiyar olduk. Yolunuz düşerse yiNe bekleriz. Herşey gönlünüzce olsun. Esenlikler diliyoruz (Gül, Muharrem KARADAĞ)

17. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Konur'cum merhaba

Cevabın için çok teşekkür ediyorum. Senin sayende Finike'de 2 gece kalabildik. Halanlara da çok teşekkürler.
    Sevgi ve selamlarımla

Can'cım merhaba

Çalışıyor olman seni engelliyor biliyorum. Ama düşünmen bile yeter. Hafta sonu denk gelirse mutlaka Serkanı bulacağını biliyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

Rauf merhaba
    İşte bisiklet dostluğu, kardeşliği bu demek. Düşüğncelerin için teşekkürler.

Sevgilerimle.

Mehmet'cim merhaba

Teşekkür ediyorum. Hakikaten çok güzel yerlerdi geçtiğimiz yerler. Arabayla geçerken insan doğayla bu kadar iç içe olamıyormuş. Bisiklet ile yol alırken tabiyat çok daha güzel ve yakın geliyor insana.
    Serkan arkasındaki bagajına o kadar alışmışki, artık bagaj olmayınca denge sağlamakta zorluk çekiyor.
    Serkan'ın yaptığı hakikaten büyük cesaret ve güç gerektiren bir olay, helal olsun ona da.

Sevgi ve selamlarımla.

Hoşçakalın.;)

18. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Muharrem'cim merhaba

Senin bize gösterdiğin yakınlık, Eşiniz, Gül hanımın ilgisi herşeye değerdi. Çalışıyor olsanız bile bizi , süper ağırladınız. Sizler gibi arkadaşlarımız olduğu için, bizler çok şanslıyız. ;)

Bilge'ye eşinize selamlar.

Sevgi ve selamlarımla.

19. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Serkan yolun açık olsun

Güzel bir rota olmuş kemerin ilerisini hiç gömek nasip olmamıştı Ender abi resimlerin sayesinde gördüm :D
    bir ara da canlısını görürüm inşallah :D

paylaşım için teşekkürler

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  20. denizcinesim

denizcinesim Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    serkan kardeş çok güzel gezmişiniz yine.ya ben adana, mersin ve silifke fotolarını yayınlayamıyorum.nasıl yapacam?