Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya- 12 Kasım 2006 pazar Kepez tarafı gezimiz.

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Herkese merhaba.

Dün , hava durumuna göre Antalya ve çevresi yağışlı gözüküyordu. Onun için gezi programı yapmamıştım. Saat 9 gibi kalktığımda, günlük güneşlik bir Antalya havası görünce şaştım.
    Yaklaşık 10.00 gibi bizim ekipten Gökay, Mahmut, ve Ertan Bey geldiler. Ama işte, gezme modunda değildik. Onları gönderdikten sonra, içimizde birşeyler kıpırdanmaya başladı. Tam o sıra bizim ekşın ekibi aradı 11 .00 de selekler parkında bekliyoruz, sende gel abi diye. Ama bu gün onlar ekşın pistine gidip uçacaklar. Onlara ilknur ablanızla, tandemle gidecem deyince onlar Kepez Meşe parkına gittiler.
    E ee içimizi bir bisiklet gezme sevdası, yakmaya başladı.
    Hemen eşimle bisiklet kıyafetlerimizi giyip , tandemimizi almaya depoya gittik. Yanımda dün aldığım seyyar çamurluklar da vardı . Önce onları taktım. Baya işe yarayacaklar. Yağmurda bisiklete binmem ama, önceden yağan yolda biriken sulardan ancak böyle kurtuluruz.

Eşimle Antalya ya 15 - 20 km uzaklıktaki Yeşilbayıra arkadaşlara gidelim diye yola çıktık. Bisiklete, İzmir' e gitmemiz dolayısıyla baya bir ara vermiştik. Hemen fark etmiş. Eski kondisyonumuz baya düşmiş. Demek ara vermemek lazım. Kışın ne yapacağız bilmem.

Kepezden geçerken Meşe parkına girdik. Parkın içlerine doğru giderken bizim ekşın grubunun bağırış ve haykırışları, parkı çınlatıyordu. Bizi görünce şaşırdılar. Yaklaşık 15 dakikada ormanın içinde tur atıp yeniden dönüyorlarmış. Tabi biz tandem bisikletle gitmedik. Ercan, Ertan, Emre ve Yetkin süper bir parkur deyip kan ter içinde dört dönüyorlardı. Çok canım çekti valla. Bir MTB bisikletim olsa hiç durmam bende dalardım, aralarına.
    İzmir'den beri fotoğraf makinama şarj yapmamışım.Çok az resim çekebildim. Onları aşağıda atacağım.
    Biz ekşın grubunu orda bırakıp ayrıldık. Kepezi geçince bizim sabahki ekip karşımızdan geldi. Bu gün Antalya üçe bölünmüş. Bu gün iyi organize olunmadığı için herkes bir tarafa gitmiş. Bende eşimle , Yeşilbayır da bir yarım saat arkadaşlarda oturup Antalya' ya geri döndük. Dönüş baya hızlıydı. Antalya girişinde yağmur çiselemeye başladı, ama yağmura yakalanmadan evimize vardık. Bu gün yaklaşık 35- 40 Km yol yaptık. Bizim açımızdan çok zevkliydi. Ama hep beraber olabilsek çok daha güzel olacağına da eminim.

Meşe parkı
    Yeni çamurluklarım

Meşe parkı girişi

Ormanın içinde mantarlar, ellemeye kıyamadık.
    Ekşın grubunu ararken eşimde bisikleti çıkarıyor.
    Nihayet bizimkiler. Ertan, Ercan , Yetkin ve Emre

Yetkin'in bisikleti ben görmeyeli çok şeyler değişmiş.

Emre ve Yetkin
    Eşim ilknur ve bisikletimiz.

Kepezi tırmanıyoruz.

Bu da Yeşilbayıra giderken Kepez' de çektiğim son resim.

Çünkü makinamın pilleri bitti. Bizim ekşın grubununda baya bir resmi vardır. Artık onlarda koyarlar.
    Hepinize neşeli, mutlu, bol arkadaşlı, bol pedallı , güneşli günler dilerim.

Hoşçakalın.

2. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    ender abi çok teşekkür süper süper süper anlatım.ilk yorum benim galiba.ilk defa:D abi bende yarın konuyu açıp ekşın resimlerini atarım yada abi senin konuya da ekleyebiliriz .ne dersin abi? ender abi ercan olucak şey var ya ufaklık bütün mantarları ezmiş.ben ezmiyim diye patikaya dikine çıkıyorum adam mantarları sote yapmış.:boese157: katilllll

Ercan Bayram ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  3. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Sen nasıl istersen öyle yap. Hiç mahsuru yok. Benim açımdan. Yağış başlayınca Karaoğlan parkına inemedik. Siz gittiniz mi??.

hdeveci ve Ertan ABA bunu beğendi.
  4. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    evet abi park uzun zamandan beri hiç görmediğim kadar canlıydı.2 saat takıldık.ama dönüşte ben sağnağa yakalandım.sırılsıklam oldum.:( a

ma yine de güzeldi.allahtan çantam camel back in yağmur için özel muhafazası vardı yoksaaa.gitti 2.5 milyarlık elektronik cihaz.

abi senin konuyla bizimkini birleştiririz daha güzel olur.iyi akşamlar.

5. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Ender abi anlatım için teşekkür ederim ;)
    ve gelip bizim çantalarımızı 10 dakika 1 tur boyunca beklediğiniz için de ayrıca çok teşekkür ederim ;)

Ertan a ben mantarı ezdim dedim ama yanlışlıkla ezdiğimi söylemedim ona takılmak için :D
    parkurda tırmanırken bir dönüşte ertan önümde olunca kenara kaçtım mecbur birisi ezildi :(

neyse Ertan sende buraya at fotoları ayrı bir konu açmana gerek yok bence ;)

hdeveci, Ertan ABA ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  6. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Yüreğine sağlık.İzmir olayından sonra sesin soluğun fazla çıkmadı.Ender abi acaba diyorum,bu arada sin İzmire ablamla pedal basacaksınız ya yolların etüt ve kritiğini mi yaptınız. Hani diyorum sonrasında bu sessizliği bozacak olan İzmir'e basacağınız bisikletinizin pedal sesleri olmasın.

Bisikletinizi oldum olası kıskandım arkadaş. Sen karizmayı cizdirmeden Antalya ayağına kadar pedal basa basa gel,sonrada ikili dedikleri her ne ayaksa bir bisiklet çıksın Sevda'yı al aşsğı etsin.(latife)Tüm dostlarımıza duyurulur abim ve ablamla olaki pedal basmayın,inanın bana bütün insanların gözleri A A A A Sözleri ile onlara bakıyor.Ne Süleyman abimizin,ne Rahmanın,ne Cahit hocamızın ,nede benim sevgili Sevdamın çektiği yükler sizin tandemi alaşağı edemez...

Yüreğinize birkez daha sağlık canlarımız...

'''Ölüm soluk alışım kadar yakın.'''

7. SerdarUçar

SerdarUçar Yeni Üye

Seviye:
    Gerçekten gezdiğiniz bölge cok harika inşallah birgün benimde gezme fırsatım olur teşekkürler.

Ertan ABA ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  8. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    ayaklarınıza sağlık güzel gezi olmuş Ender abi insanın hayat ortağının bisiklette de ortağı olması güzel birşey size çok imreniyorum benim de hayalim

9. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    ender abi sen ve o güzel kıymetli ekibiniz çok güzel bir gezi çıkarmışsınız tabiki her zaman oldugu gibi ayaklarınıza sağlık :) yeni çamurluklarda çok güzel olmuş yakışmış yani bende mi alsam ne?? fotografla için tşkler :)

10. SerdarUçar

SerdarUçar Yeni Üye

Seviye:
    evet ismail senin bisikletinede yakısacağını düşünüyorum almalısın bu çamurluklardan hatta birlikte bakalım :D

11. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    biliyorsun dostum bizim buralarda yağmur kar çok haliyle çamurdan kurtulamıyoruz almak lazım sağolasın düşündügün için

Ertan ABA ve SerdarUçar bunu beğendi.
  12. Ender Alıcıoğlu

Seviye:

Can merhaba

Senin aklımıza soktuğun tur fikri hakikaten inşallah birgün gerçekleşir. İnan İlknur ablanı bayağı bir kandırdım gibi. İnşallah kısmetse bizde senin yaşadığın o güzel turları bizde yaşarız.

Tandem konusunda hakikaten haklısın. Bindiğimizde o kadar değişik tepkiler alıyoruz ki. Hele bu gün kelli ferli bir kişinin, yanından geçerken, adam arkadaşıyla konuşuyordu, adamın hayret şeklini bir görsen, sende şaşardın. Adam arkadaşıyla konuşurken bizi ve tandemimizi görünce anaaa bu ne yaaaa dedi , kaldı garibim. Birde onu, arkasında bagajıyla , bizi şehirler arasında görseler ne olacak bilmem. Nazar değecek diye korkuyorum valla.

Herkese, sevgi ve selamlar.
    Hoşçakal.

hdeveci, Ertan ABA ve candede bunu beğendi.
  13. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Ender Abicim ellerinize ayaklarına sağlık. Çok güzel bir hafta sonu geçirmişsiniz. Hiç beklemediğiniz ama devamında çok güzel bir gün geçirdiğiniz belli.
    Çamurluklarınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
    Ben bu hafta bisikletime binemedim. Farklı bir aktivite yaptım. Komşu ilimiz olan ERZURUM'a gittim ve Kültür Gezisi yaptım.:D:D Biraz değişiklik oldu. Ama çok özledim bisikletimi. Hafta'ya inşallah binmek nasip olur.

Paylaşımınız için teşekkürler.

Sevgiler...

14. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Uçarserdar merhaba

İnsanlar hiç bir zaman ellerindekinin kıymetini bilemiyorlar. Ama bu insanın yaradılışından gelen bir şey herhalde. Bizlerde sizlerin yaşadığınız yerleri , zevk ve imrenerek seyrediyoruz. Aslında her yer birbirinden daha güzel.
    Onun için , elimizdeki güzelliklerin kıymetini bilmemiz lazım.
    Benim isteklerimden birisi Ürgüp ve civarını görüp gezebilmek. İnşallah birgün senin de , benim de dileklerimiz gerçekleşebilir.

Sevgiler dilerim.
    Hoşçakal.

Ertan ABA ve SerdarUçar bunu beğendi.
  15. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Fazla söze gerek yok;)

Emeğinize sağlık tüm pedal sever dostlarıma en içten saygılarımı sunarım,süpersinizzz...

Saygı & sevgilerimle...

16. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Felis911 merhaba

Benim için düşündüklerine çok teşekkür ederim. İnşallah sende hayaline kavuşursun. Hakikaten , insanın eşiyle beraber bisiklete binmesi çok zevkli bir olay. Herkese tavsiye ederim.
    Ben bu işten aldığım zevki hakikaten anlatmam imkansız. Ama aynı durum eşim için de geçerli, o da bisikletten müthiş keyif alıyor. Şu önümüzdeki kış aylarını nasıl geçireceğiz bilemiyorum. Soğuk , çok önemli değil , ama yağmurda binmek hiç aklıma yatmıyor. Bakalım nasıl sabredeceğiz..

Görüşmek üzere hoşçakal.

İsmail' cim merhaba

İnan ekibimiz çok iyi aynı sizler gibiyiz. Dostluk ve kardeşlik, yardımlaşma bizde en olağan şey. Bu gezimiz biraz organizasyon bozukluğu ile oldu. 3 ayrı yöne çıktık.Ama arada böylesi de olmalı ki, herkes birbirinin kıymetini anlasın.

Çamurluklar hakikaten çok iyiymiş. Su sıçrama olayı bitti . Takılması çok kolay. Her bisiklet severe tavsiye ederim. ön arka fiyatları 3 YTL. den başlayıp 10 YTL ye kadar çıkanları var. Bisikletede hiçbir delik vsr açmadan takılıyor.

Sana neşeli, mutlu, bol arkadaşlı, güneşli günler dilerim.
    Hoşçakal.

Serkan'cım merhaba

Aynen dediğin gibi. Bu gün hava durumuna göre yağışlı diye gördüm ya, hiç aklımda bisiklet gezisi yoktu. Kalkıpta havayı süper görünce şok oldum. İlknur ablan hadi bizde beraber bisikletimize binelim deyince kendime geldim. Ve hemen yola düştüm. Sabah ilk gelen ekibi kaçırmasaydık, çok değişik yerlere gidecekmişiz , ama sağlık olsun genede güzel bir pazar geçirdik.
    Ama önümüzdeki yağmurlu günlerde ne yapacağız bilemiyorum. Artık baharı bekleyeceğiz gibi geliyor.

Sende anladığım kadarıyla bisikletinden ayrı kalmışsın bu hafta, sağlık olsun. Önümüzdeki günlerde telafi edersin artık. Sizin oralarda iyice soğumuştur artık.

Tekrar görüşmek üzere hoşçakal.

Önder' cim
    Çok sağol. Sizlerde İstanbul' da süpersiniz. Ben de sizleri burdan imrenerek izliyorum. Düşüncelerine çok teşekkür ederim.

Selamlar ve sevgiler sunarım.
    Hoşçakal.

hdeveci, Ertan ABA ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  17. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Ender Abi eşinle birlikte pedallamana bayılıyorum. Ne güzel, yaş gelmiş iş bitmemiş dedirtiyorsunuz. Milleti çatlatıcak bir evliliğiniz var. Aman Allah nazardan esirgesin. Hayatı paylaşmak bu olsa gerek.

Caaaanım Antalya'nın da her köşesi birbirinden güzel yaw. Yine imrenerek baktım fotolara... Ellerinize sağlık Abi...

18. SerdarUçar

SerdarUçar Yeni Üye

Seviye:
    Tabiki herzaman bekleriz burda dostlarınızın oldugunu bılın :)

19. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    merhaba ender abi...
    bugün gercekten çok iyi bi performans turuydu .siz gelmeden önce ertan bize parkuru tanıttı .çünkü o biliyodu sadece .gerçektende zor bi parkur .abiyane tabirle kemik kıran hatta kadro kırıcı bi parkurdu:D
    ilk turumuzu bitirdikten sonra sizi görünce baya sevindim.sizi uzun süredir görmemiştim .onun için baya memnun oldum.
    ve bu arada tabi ne kadar çikolata falan powerade lerde yesek içsek varmı ;bizim patatesli peynirli gözlemeler gibisi?:)
    orda pikniğe gelen ve gözlemeleri bizle paylaşan ailede senin vasıtanla burdan çok teşekkür ederiz.ertan,ercan,emre ve ben kurtlar gibi acıkmıştık :)
    sizi ve eşinizi gördüğüme cok sevindim.hoşçakalın tekrar pedallamak üzre.....

20. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Kevser merhaba

Bizim için düşündüklerine çok teşekkür ederim. Hakikaten, insanın eşi ile bisiklete binmesi çok güzel. İkimizde bu işi çok seviyoruz. Hatta eşim senelerdir bu bisikleti arayıp duruyordu. Alınmasında onun katkısı benden daha çok.

Bizimde, en korktuğumuz, nazar değmesi. O kadar çok olumlu tekiler alıyoruz ki. Biz bile şaşırıyoruz.

Dediğin gibi Antalya, daha doğrusu yurdumuz çok güzel . Her tarafı cennet misali. Eskiden tura çıkınca 120 den aşağı resim çekmezdim. Ama pilleri sarj etmeyi unutunca, bu çekilenler hariç başka resim çekemedik. Eskiden oturur, bu çok resimlerin içinden seçmeler yapar en güzellerini foruma atardım. Ama bu sefer seçmesiz bunları atabildim.

Sana neşeli, mutlu, bol pedallı, güneşli günler dilerim.

Hoşçakal.

Turhan Evci, KevSerSeri ve Ertan ABA bunu beğendi.