Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya-12 Haziran 2007 Salı Günü Geyikbayırı Zorlu Tırmanışı

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Antalya 12 Haziran 2007 Salı Geyikbayır’ı Zorlu Tırmanışı

Pazar günü gezimizde sözleştiğimiz gibi Geyikbayırına tırmanış gezimizi bu gün, ben, Ercan Ve Emre ile beraber yaptık. İşlerimiz olduğu için 11 de Beach parkta buluştuk.
    Geyikbayırı Antalya’nın batısında bey dağlarının üstünde ve Antalya’yı uzaktan da olsa gören sarp kayalar üstüne kurulmuş bir köy. Şimdilerde Antalya’nın yazlık olarak yapılaşmasıyla da ünlü.
    Sabahtan Beach parktan geçerken geçen sene Lara kumsalına yapılan kum heykellerin bu sene Beach parka yapıldığını gördük ve kimseler görmeden sizler için yapılan kum heykelleri yapım aşamasında resimledik.
    Meşhur Konyaaltı plajı. Artık denize girenleri ağırlıyor.
    Pazar gezi yaptığımız aynı yoldan Pazar yerine kadar gidiyoruz. 3 kişi olunca beklemek olmadığından hızla yol alıyoruz.
    Karşı dağda gözüken en üst yere kadar tırmanacağız. İşimiz bayağı zor.
    Cevizler büyüyor.
    Yükseldikçe Antalya uzaktan gözükmeye başlıyor.
    Geyikbayırı dik bir rampa çıkışlı. Asfalt olması bir bakıma iyi.

Ercan yol bisikleti ile geldiği için yol boyu zorlanıyor. Geri dönmek ya da, bizi burada beklemek istiyor, ama, ona müsaade etmiyoruz. Mecbur bizimle tırmanışa devam ediyor.

Benim bisiklette bu gün görevini çok iyi yaptı. Hele yeni aldığım 1.50 lik silik lastiklerim süper çıktılar.
    Emre’de ilk zor tırmanışı ama süper dayandı gık demedi.
    Tırmanış esnasında ilginç kaya oluşumları görüyoruz.
    Manzara da muhteşem.
    Ufukta Antalya ve Akdeniz gözüküyor.
    Yolda benim Arkadaşımın yazlık villasına uğruyoruz. Tabi kendi evde yok . Siteye kadar toprak yol var

Bisikletlerde dinleniyor.

Tabi bahçede bizde dinleniyoruz. Daha tırmanış devam edecek.

Diğer resimler hemen geliyor.

Tugfox bunu beğendi.
  2. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    2. Bölüm Geyikbayırı

O karşıda çizgi şeklinde görülen yerden az önce geçtik. Ama sanki 1 saat oldu.

Yokuşu çıkarken ara, ara duruyoruz.
    Tırmandıkça yol geride küçülüp kalıyor.
    Antalya’ya en tepeden bakmaya başladık. Manzara müthiş güzel.

Dağın altından kaynak suları çıkıyor. Emre ayaklarını da soktu dinleniyor.
    Artık tepeden inişe geçtik. Geyikbayır’ı içinden geçerken her yer meyve ağaçları ile dolu. Tabi biraz tadına bakıyoruz. Zaten yer sahibinden izin aldık. Yiyin yiyebildiğiniz kadar diyorlar.
    Karnımızı doyuracak bir yer olmadığını öğrenince köy bakkalı bize kendi yerinde bir ziyafet çekiyor. Zeytin, peynir, domates, ekmek meyve suyu. Buyurun size ziyafet.
    İniş o kadar hızlı oluyor ki. Çıktığımız süreden sonra inişin tadına doyamıyoruz.
    Şu anda aşağıdayız. Burada kurutulan tahılları görüyoruz.
    Bunlarda katran ağacından yapılmış çok eski tahıl depoları. Köylüler burayı zahire ambarı olarak kullanıyorlar.
    Kumların alınıp yerine doğanın tahribatı olan çukurlar kalınca, buraları gölet olmuş.
    Plajlara çıktık. Hafif bir rüzgar var.

Bu da son resmimiz.

Atatürk parkında son dinlenmemizi yaptık, ondan sonra da bir daha nereye gidebiliriz diye konuştuk.
    Belki Olimpos’a gidebiliriz, belki Göynük kanyonuna. Bir sonraki gezimize kadar, herkese iyi ve neşeli günler diliyorum.

Sevgi ve selamlarımla. ;)
    Hoşçakalın.

Uğur Taşdemir ve Bülent ÖZER bunu beğendi.
  3. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    ender abi antalyanın o sıcağında tepeye çıkmak zor olsa gerek ama sizler rotayı belirledikten sonra vazgeçmiyorsunuz en iyisini yapıorsunuz,kutluyorum sizleri, bu arada hiç boş durmuyorsunuz maşalah :)

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  4. atteleia

atteleia Üye

Seviye:
    Ah abicim Geyikbayırının havasınada manzarasınada doyum olmazz...Keske aranızda olabilseydım..Şimdilik fotoğraflarla yetiniyorum.Bugüün aksilik olmuş abicim görüşemedik..Artık nasipse olymposa giderken bekliyorum :in:

Görüşmek üzere

5. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    ender abi harikasınız ya bizde bir birbucuk ay önce cıkmıstık feslikan yaylasına tırmanıyorduk ama ne yazıkki yağmura yakalandık biz giderken o efe can gözleme evi yeni yapılmaya baslanmıstı ama süper olmus bu fotograflardan bizi aydınlattınız tesekkürler paylasımınız için

6. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Ender abicim maşallahın var:in: Tek kelime ile herşey harika olmuş:)
    Abi uyarmadın mı Ercanı Kronların efendisi dururken getirilirmi böyle yerlere yol bisikleti yazıktır caaanım yola onu şehirler arası kullansın Ercanım:D , bak ne güzel taşa toprağa da girmissiniz .Ama Ercan'a da helal o yokuşları iyi çıkmış valla :)
    Abi sizin lastik seçimin çok uygun olmuş gerçekten ,biz pek asvatta gitmediğimiz için geçen hafta Alpay'la böyle lastikleri içizden geçirmedik değil hani, zamanla sonunumuz olmadığı için bizim için antrenman oluyor,
    biz biraz daha toprakta gitmeyi daha çok seviyoruz gibime geliyor .

Resimler yine çok güzel elinize sağlık, turda süper olmuş orada olsam kesin gelirdim. :p

içinize sinsin çok güzel olmuş abicim :)
    Saygı ve sevgilerimle :)

Ender Alıcıoğlu ve Ercan Bayram bunu beğendi.
  7. Ender Alıcıoğlu

Seviye:

İsmail merhaba
    Dediğinde çok haklısın. Rotamızı Geyikbayırı olarak konuştuk. Ercan yolda yol ile çok zorlandı, ama hedefi yarıda bırakmadı. Ve en tepeden inişe geçtik.

Emere merhaba
    Sabahtan geçerken uğradık. Senin ordan çay takviyesi yapalım diye, dönüştede uğradık ama yanlış apartmana bakmışız.

Düşünceleriniz için çok teşekkür ediyorum. İmkanım olsa hergün bu tip yolları yapmak istiyorum. İmkan var ama tek başına dolaşmayı sevmediğim için çıkamıyorum. Bu yaptığımız kilometre 70 kilometre gibi idi. Tabi bunun içinde şehir içinde ki dolaşmamızda mevcut.

Merhaba Emre
    Dediğin yerin orda bizde dinlendik. Yapmışlar ama açık değildi. Sanıyorum pazar günleri hizmet veriyorlar.

Hakan'cım merhaba

Güzel bir gezi oldu. Heleki bacaklara tam faydalı, sırf kas yaptık.
    Ercan'ın kronda sele boru altında çatlak çıktığı için kadroyu İstanbul'a gönderdi, mecburen yol ile geldi. Çıkışta çok zorlandı, ama inişte keyfine diyecek yoktu.
    Aslında bizimde en sevdiğimiz yol toprak yol, ama Antalya'da toprağı bulmak zor oluyor biraz, heryeri asfaltlamışlar. Lastiklerim çok iyi çıktı ve yeri çok iyi kavrıyor. Bende ilk aldığımda kayıp düşerim korkusu vardı ama hiçte öyle kayma eyilimli bir lastik değilmiş.

Sevgi ve selamlarımla.

Hoşçakalın.

8. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    ender bey antalyanın güzelliklerini ortaya cıkarmışsınız elinize ayanıza sağlık

9. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    abi sızılana sızılana çıktım valla
    ama gelin bir de bana sorun

kaç kez haydi geri dönelim dedim bilmiyorum

ama bana da hak verin onların vites oranı
    ön-22 arka 32

benimki
    ön-39 arka 28 (28" olmasını da unutmayın:))

adalet mi ? çıkarken baya zorlandım ama güzeldi :in:

10. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    Iste buna gezi derim ben :) Uzakta ve yukseklerde gorulen hedefin yavas yavas yaklasilip fethedilmesi soz konusu olan geziler cok hosuma gidiyor :)

Fotograflardan anlasilana gore gercekten de iyi tirmanis yapmissiniz Ender abim :) Lastikleriniz de yol canavari olmus tam asfaltlik.

Anlatim ve fotograflar kusursuz her zamanki gibi :) Tesekkurler :)

11. Hüseyin Suda

Hüseyin Suda Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ender Ağabey,
    Çıktığınız rampaları görünce daha önceki yazılarımda eğer varsa "rampa" kelimelerinin "düzlük" olarak değiştirilmesini forum yöneticilerinden rica ediyorum.Hem güzel hem kolay bir arada olmuyor.Gerçekten çok güzel parkurlarda turluyorsunuz bir o kadarda zorlu.Ellerinize sağlık;manzara,cevizler,kirazlar,mavi,yeşil,toroslar harika...Sonbaharda bir Antalya'mı yapsak acaba???Selamlar...

Ercan Bayram ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  12. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Merhaba Necip bey

Sende gelsen süper olacaktı. Tabi sen gelsen bize arkadan nal toplatırdın, o da başka. Ama tepede bizi beklerdin.;)

Ercan genede zoru başardın. Herne kadarda biz seni bırakmayız desekte sen istemesen çıkmazdın. Ama çok ta güzel oldu.

Tuğberk'cim merhaba

Dediğin gibi çok zor bir tırmanış yaptık. Ve bisikletlerden inip hiç elde çıkmadık. Hep pedalladık. Bu yolu arabayla çıkarken, hiç bu kadar dik olduğunu anlamazdık, bir tek köy içi hakikaten arabalara bile çok dik gelirdi, ama insan gücü ile çıkmanın da ayrı bir güzelliği var.
    Lastiklerim, bisikletin performansını çok artırdı. Ve sanıldığı gibide kayma pek olmuyor. Islakta ama kayabilir.
    İlgin için teşekkür ediyorum.

Hüseyin'cim merhaba

İlgin için teşekkür ediyorum. Hakikaten çok dik bir rampa çıktık. Ama insan istedikten sonra çıkabiliyor.
    Manzara muhteşemdi. Hafta içi olması dolayısıyla da yol boş denecek kadar tenha idi.
    Sonbaharda bekleriz, daha doğrusu gelmek istediğiniz her zaman gelin, sizlerle pedal basmak bizler içinde müthiş keyifli olur.;)

Sevgi ve selamlarımla.

Hoşçakalın.

Ercan Bayram ve mehmet_svm bunu beğendi.
  13. mehmet_svm

mehmet_svm Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ender abi Antalyanın kavurucu sıcağında, çok sağlam bi tırmanma gerçekleştirmişsiniz,ayaklarınıza,bileklerinize sağlık,resimler herzamanki gibi harika,paylaşım için çok teşekkürler...

14. extremunction

extremunction Kıdemli Üye

Seviye:
    ender abicim çok güzel fotolar koymuşsun. tabi bir tek biz biliyoruz daha ne güzellikler gördüğümüzü, seçerken eminim çok zorlanmışsındır. bu arada mideler sağlam mı? :) bende bir sorun yok ama o kadar dut, kayısı, erik yedik aç karna :) yakın zamanda tekrar edelim abi geziyi, sanırım bacaklarım açıldı, ağrı falan kalmadı. artık sızlanmam ben de yolda :D

Ender Alıcıoğlu ve Ercan Bayram bunu beğendi.
  15. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    güzel gezi ve fotolar için teşekkürler. Aslında bir cant setide yedek tutup birini ince asfalt için hazırda tutmak lazım gibi.

Ercan Bayram bunu beğendi.
  16. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Sağolasın mehmet'cim.
    Dediğin gibi bayağı zorlu bir tırmanış oldu, ama çok güzeldi.

Emre'cim merhaba

Demek sen mideyi birazcık bozmuşsun , herhalde. Bende ama pek bişey yok. Sanırım, Kayısı, erik ve dut üçü bir arada gitmedi:D
    Bacak ağrıları da kalmadıysa hazırlan o zaman daha güzel yerlere pedal basalım.

Ediz'cim merhaba

İlgin için teşekkür ediyorum. Cant seti konusunda hep düşündüğüm bir şeyi söylüyorsun. Tam takım, dişlisi, lastikleri hazır şişik vaziyette durmalı bencede. O gün hangi tip yola çıkacaksan o seti takıp çıkmalı.

Sevgi ve selamlarımla.

Hoşçakalın.

gencizmirli bunu beğendi.
  17. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ender bey yine çok güzel tur olmuş.Ama bu diğerlerinden farklı.Manzarası olsun rampaları olsun....Birbirinden güzel kareler yakalamışsınız.Sizi ve turda size katılanları tebrik ediyorum.Teşekkürler;)

18. pelo-selo

pelo-selo Üye

Seviye:
    Endercim çok güzel tur olmuş ayaklarınıza sağlık ayrıca resimler içinde (resimlerde sen çok az çıkıyorsun lütfen bundan sonra dönüşümlü resimler çekilsin), bir dahaki haftadan itibaren bende izinliyim (yani emekli olarak) bakalım nerelere turluycaz. Emre ve Ercanıda kutlarım Antalyanın sıcağında bu turu hep beraber sonuna kadar tamamladıkları için.

Ercan Bayram ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  19. güray

güray Kıdemli Üye

Seviye:
    güzel tur olmuş ama ercana üzüldüm :( napsak acaba 3 lü mü bulsak ona.. :) o en küçük dişliye granny gear diyolar ercancım alırsanda artık getirdiklerine alışacaksın.sonra darılmaca yok :D ha birde ender abi yeni aldığın lastiklerin hayırlı olsun.bende geldim antalyaya,hemen bisikleti ayağa kaldırıp katılacağım.kendinize iyi bakın,iyi sürüşler...

20. elsk

elsk Üye

Seviye:
    Ender Beyler nispet olsun diye mi Geyikbayırı Turu yaptılar acaba? :)
    Antalya' ya geldiğimde Geyikbayırı sözünüzü unutmayın sakın..