Antalya-10-Eylül-2006 Aksu-Perge-Kurşunlu-Düden ve evimiz Gezimiz

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Herkese merhaba
10 eylül pazar Günü gezimiz her zaman ki gibi Sabah saat 8.30 da Simitçi kafede bluşmamızla başladı. Sabah evden çıkmadan balkondan dışarı baktığımızda , havanın bulutlu ve güneşsiz olduğunu görünce şahsen sevindim.
Kapalı havalarda gezmesi daha iyi oluyor. Ama nem oranı biraz fazlaydı.
nereye gideceğimiz ufak bir konuşma sonucu , karar verildi. Antalyanın doğu tarafı Alanya yolu istikametindeki Aksu kasabası , ordan tarihi perge kalıntıları, çam ormanları içinden Kurşunlu şelalesi ve oradan düden şelalesi üzerinden şehir içi ve evlerimiz olarak rotayı çizdik.

Sabah 8.30 da hareket ettik , akşamüstü evlerimize saat 17 .00 de döndüğümüzde kilometre saatim 75 km ' yi gösteriyordu.
Güzel bir gezi daha yaptığımız kanaatindeyim. Ben kendi adıma çok zevk aldım. Ve de vucudumu çok iyi çalıştıran bir gezi yaptım.
Sabah 12 kişi ve 11 bisiklet idik.
Bu toplantıda 23 eylülde yapacağımız Mavi Bisikletim etkinliği için duyuru da yaptım. Herkes katılacağını söyledi.
Şimdi resimleri atmaya başlayayım.
Simitçi, kafede toplanışımız.
(link)
Konyaaltı caddesi Müze önü
(link)
Nostaljik tramvayımızın yanından geçişimiz.
(link)
Yavuz Özcan Parkı. Yani seleklerin karşısındaki, Kadın yarı köprüsünün yanındaki parkta ilk mola . Bugün aldığımız karara göre bundan sonra şehir içindeki toplanışlarımızda bu parkta buluşma kararı alındı.
(link)
Ercanın bir pozu
(link)
Ertan ve Fulya hanım bizi görmeden geçerlerken bağırıp durduruyoruz.
(link)

(link)
Şehrin Alanya çıkışı tarafı Koçtaş 3 m migrosta geride kalanları bekleme

(link)

Koçtaş ' tan çıktıktan sonra Aksu ya kadar hiç durmadık ve bayağı hızlı gittik.

(link)
Aksu girişi Benzin istasyonunda bekleyişimiz ve dinlenişimiz.
(link)
(link)

Biz bu gidişle kilo vereceğimiz yerde kilo almaya başlayacağız. Aksuda Piyaz ve köfte meşhurmuş. Sanki çok açmışız gibi yumulduk yiyeceklere.
(link)
(link)
Biz karnımızı doyururken , gariban atlarımız aç ve susuz bizi bekliyorlar.
(link)
Ertan ve Emre de bizim gibi çok yemişler masaya zor sığmışlar
(link)
Alanya yolunu bırakıp kuzeye Perge yoluna giriyoruz.
(link)
Tarihi Perge kalıntıları

(link)

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Perge de daha gün ışığına çıkarılmamış o kadar çok tarihi kalıntı ve zenginlik varmışki. Tepelerin altı bir tarih hazinesiymiş.
Pergeyi geçiyoruz.

Scudo

Cevat_Genc

Forum Demirbaşı
Tepki
241
Çok Teşekkür ederim şu resimlere bakınca kendimi aranızda hissettim :) bize bu duyguyu yaşattırdıgınız için teşekkürler kazasız belasız pedallamalar...

Saygılar..!!!

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
ender abicigim yine mukemmel bir hafta sonu gecirmissiniz,bizde aynı baslangıc saatlerınde besıktas barbaros meydanda toplanmaya basladık ben gittim ilk olarak sonra ahmet,yavuz,önder,lütfü ve cevat geldi kılpayı vapura yetisip karsıya gectik karsıya gecerken cayımızı yudumladık kadıkoye ındık suadıye otele pedal bastık orayada ilk giden bizdik gurup olarak:)oturup cay yudumladık :)benim oldugum yerde cay muhakkak olacak :))) zman ilerledikce bizimkilerde geldi ve bir cadır kurulmus o cadırda katılımcılar ısımlerını yazdırıp ımza atıyor ve o formla 50 ytl lık bagıs yapılıyor bizde yureklerının bizle birlikte olduklarımız tüm ülkem bisikletcileri icin sizin isminize bir form doldurduk ve resımledıkte :) o resmıde ne yakın zamanda sızlerle paylasacagız :) cok guzel bir gezı yapmıssınız tesekkurler saygılarımızı iletiyoruz mutluluk ve saglıga eslik etsin diye.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Perge yi geçip gittikten sonra orman içinde Kurşunlu Yoluna giriyoruz. Bu yola ilk defa girdim . Çok zevkli bir yol. Trafik az. Ama dik 2 tane yokuşu var zar zor onları atlatıyoruz.
Yolumuz üstünde bir köyde su içerken çocuklar bizi görüp toplanıyor. resimlerini çekiyorum. O kadar sevindiler ki şaştım. Çok tatlı çocuklar.
(link)
Bir su kanalında geçiyoruz. Dik yokuş başlamak üzere.
(link)
Yol üstünde bir kaplumbağa

(link)

Tepeye vardık hem soluklanıyoruz, hemde manzara seyrediyoruz.

(link)

Aşağıda su güldür güldür akıyor.

(link)
Orman içinde Keçi ağılı
(link)
Orman içinde piknik yapan bisikletçiler . Sanki biraz yorulmuşlarmı ne?

(link)

(link)

Kasklar sadece o anlık çıkarıldı. Yoksa hep kafamızda!!!
(link)

Ercan karşınızda

(link)
Kurşunlu Girişine İlk defa kuzey taraftan geldim . Ne zaman kuzeye geçmişiz hayret.

(link)
(link)
Kurşunlu sapağı İsparta Antalya yol ayrımı.Bizim Ekşin man ler antalya tarafından gidelim dediler biz 6 kişi İsparta tarafı Düden yoluna girelim dedik ve ayrıldık.

(link)
(link)
Düden yoluna girdik . BU yoldan Mandy ve Benny ' yide İsparta' ya uğurlamıştım.Yoldaki eğim de çok güzel.
(link)

Biraz Reklam

(link)
(link)

Bir gezi daha böyle bitti. Yolda benim ön canttan gelen sesler artınca her nekadar atölyeyi yanımızda taşıyamasakta, Baş usta ve ufak tefek gereçleri yanımızda taşıyoruz. Mesela Akord anahtarı. Bizim Gökay usta ön canta bi germe ve akord ayarı yapıyorki, az daha gitseymişiz teller teker teker atacakmış. Çünkü hepsi gevşemiş. Yanınızda sizde mutlaka bir Gökay usta taşıyın. Sağol Gökaycığım. ne ses kaldı ne sallanma.
(link)
Bu da Meşhur Gökay Ustamız.

(link)

Bir Zevkli geziyide böylece tamamlamış olduk. İnşallah yakınlarda gene böyle zevkli gezilere devam ederiz.
Hoşçakalın.

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Ender Abi bu kadar hızlı beklemiyordum seni
Gezi resimlerimizi pazartesi görürüm diyordum ama süpersin süper...

Resimlerim için de ayrıca çok teşekkür ederim ;)

iyi ki yanımda her an lazım olacak aletleri taşıyorum...
gökay da olunca senin akort işini çözdük en çok ona sevindim

hafta içi de akortlarını tam yaparız teker havanı kendin istediğin gibi ayarlarsın artık... :)
kolay kolay patlamaz...

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Cevat, Mesut ve Harun' cum
Gönderdiğiniz cevaplara çok teşekkür ederim. Sizde güzel ve anlamlı bir gezi yapmışsınız. Mavi bisiklet standına gitmişsiniz. Ben de Antalya ' da baya bi tanıtma yapıyorum. İnanın bisikleti olan sanayide gördüğüm her kese gelin katılın diyorum. Bi şanssızlık 23 ü cumartesiye geliyor pazara gelse tüm sanayideki çırakları Demokrasi kavşağına toplardım. Ne yapalım ben de bisikleti bile olmayanları kışkırtıp . bisiklet bulmaya zorluyorum. İnşallah mahcup olmayız.
Bizim ekip tam kadro destek . daha da büyürüz o güne kadar.
Size neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim ,

Hoşçakalın.

trinitrotoluen

Forum Demirbaşı
Tepki
259
@nisan baklası

Ender abi ben gidemedim Mavi Bisiklet standına...
Teyzem geldi onu bırakamadım :( (uyanamadım :p)

Bu arada kurşunlu şelalesine kadar gittiniz ve resim çekmediniz mi...?
Walla kewserin dilinden çekeceğiniz var o zaman Ender abi :) benden sölemesi... :p

Tekrar resimler için teşekkürler çok güzel...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Mesut haklı Ender Abi bu kadar güzel gezide ve grupta, Kurşunlu Şelalesinin hiçmi fotoğrafını çekmediniz. Bekleriz yani ona göre..
Artık kalabalık görmeye alıştık sizleri. Güzel duygu olsa gerek. :D

Sevgiler...

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@trinitrotoluen

Mesut' cuğum
Kevser için zaten daha sonra da Antalya dan değişik resimler atacağım.
Kurşunlu işine gelince . Çok kalabalıktı ve daha önceki gezilerimizde oraları fotolamıştım . O gezinin linkini veriyorum. Ordan bakabilirsiniz. Hem orda
Mandy ve Benny i karşılayışımızda varmış.
Görüşmek üzere, Hoşçakal.

(link)

Fulya

Üye
Tepki
20
Hainler köfte piyaz yicez deseydiniz ben de devam ederdim:lick3::000002158

Bir iki foto da benden ;

Bodyguardlarım :)
http://i44.photobucket.com/albums/f10/fulya_kaya/fu11.jpg

Ertan ve ben :)
http://i44.photobucket.com/albums/f10/fulya_kaya/fu2.jpg

Şeker, gülümse bakim :)
http://i44.photobucket.com/albums/f10/fulya_kaya/fu13.jpg

İlknur ablamız :)
http://i44.photobucket.com/albums/f10/fulya_kaya/fu20.jpg

http://i44.photobucket.com/albums/f10/fulya_kaya/fu15.jpg

http://i44.photobucket.com/albums/f10/fulya_kaya/fu14.jpg

Çok güzel bir geziydi, herkese teşekkür ederim. :)

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
:D fotoğraflar güzelmiş fula hanım.benim haberim yokyu.bütün suç ender abinin.parkur rotası bir anda değişti.benzinciden ben de işte meyve suyu kraker almıştım ya ? ne yapaılm.siz de parkta antreman yapmayı unutmayın.görüşmek üzere.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@scream7007

Ekşin Man

Siz Fulya hanıma 1 hafta içinde Karaoğlan parkında , ekşında yaptırmaya başlarsınız. Sizden korkulur valla. Fulya 1 hafta sonra tek teker çekmeye başlar valla.
Hoşçakalın.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@Önder

Önder' ciğim.
cevabına teşekkür ederim. Hernekadar sizin İstanbul ' daki geziler kadar kalabalık olmasa da Antalya için bayağı bir gelişme gösterdik.
Gezilerimiz hakikaten çok zevkli geçiyor. Teşekkür ederim.
Hoşçakal.

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
evet ender abi.bizler susuz aç garibanız haaa?ormanda tembel piknikçi bisikletçiler.yazdım abi bunu kenara .ayıp oldu.paso abi bize takıldın diğerlerine değil?:boese157: :boese157: :boese157: :boese157: haftaya görüşürüz abii.:Skull-175

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Fulya demiş ki:
Hainler köfte piyaz yicez deseydiniz ben de devam ederdim:lick3::000002158

Fulya merhaba
Dün senin dönmene çok üzüldük. Ama iyiki dönmüşsün. Gittiğimiz yol , hakikaten çok güzeldi ama, sana göre bayağı bi ağırdı. Biz bile bir iki yerde at inip yedekte yürürdük!!!!!!!!.
Eve geldiğimizde bayağı bi kas yapmıştık.
Sen hafta içi bence Karaoğlan parkında bayağı bir turla. Artık senin için sadece antreman yapmak kaldı
Hoşçakal

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@dogaci24

Serkancığım merhaba
Daha önce Kurşunlu gezisi yapıp resimlemiştim onun için bir daha girmedik. Ama linkini vereyim,Kurşunlunun resimlerine bak .
Hoşçakal.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Ertan ABA