Antalya- 02 Aralık 2006 SPD pedal alışma şehir içi gezim ve fotolar.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Antalya Manzaralı Spd pedal antrenman gezim.

3 Aralıkta yapacağımız kalabalık gezimiz için Ertan’dan emanet mtb bisikleti aldım.
Pedallar spd olduğu için 1 ay önce alıp, daha hiç kullanmadığım, ayakkabıları giyip bir deneme sürüşü yapayım, dedim. Bu deneme sürüşü de hayatımda ilk spd pedal denemesiydi.
Bu pedalları , kullanmayı öğrenmeliydim. Hakikaten süper bir şeymiş. İnşallah bir mtb bisikletim olurda aldığım spd pedalları da takıp onu kullanırım.

Çekiş ve güç birden artıyor eskiden 1 e 1 çıktığım yokuşu şimdi 2 ye 3 çıktım . şaştım bu işe.

Şimdi size Antalya’nın kıyısında Lara tarafına doğru yaptığım spd gezimi fotoğraflarla anlatayım.

Evde balkonda, Ertan'dan aldığım emanet bisikletim.
(link)

Işıklar semtinden manzaralar.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
Dedeman otelin denize giriş rıhtımı(link)

Bambüs kampink
(link)
Balıkçılar oltaları atmışlar.

(link)

Şimdi Fener mevkiindeki parktayım, kıyı boyu gidiyorum. Lara’ya doğru.
(link)
(link)
Testiden akan suya da maşallah.
(link)

(link)
(link)
Ve nihayet Meşhur düden şelalesine geliyorum. Süper bir debisi var bu gün suyun.
(link)
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Bunların birini Kevser’e armağan edeyim bari. O suyu çok sever.
(link)

(link)

(link)

Karpuz kaldıran Askeri tesisleri
(link)

Su deniz üstünde zerrecikler halinde uçuşuyor.
(link)

Bu gözüken beyaz saray gibi binada, benim sevgili bisiklet arkadaşlarım, forumdan da tanıdığınız Ufuk ve Ersin ‘ in, çalıştıkları iş yerleri . Şimdi ordadırlar.
(link)

Düden’in yukardan gelişi.
(link)

(link)

Sonrada daha ilerde Ertanların eve giitim ve bisikletlere bakım yaptık. Ertan kendi bisikletini tamamen dağıttı. Benim emanetinde disk frenlerini söküp balatalarını değiştirdi.
E yarın inşallah süper gezimiz var, ona hazırlanıyoruz.

(link)

Benim bisiklet bitti yola çıkmaya hazır.

(link)

Ertanın bisiklet darmadağınık.

(link)

Benim bisiklet bittikten sonra ben eve doğru yola çıktım. Tam şehrin öbür ucu nerdeyse.
Bu spd pedallardan çok memnunum ama herkes mutlaka düşeceksin dediği için çok tedirgin oluyorum. Yolda devamlı çıkart tak yapıyorum. İnşallah düşmem, bunun düşüşü de bence çok kötü olur. Düşersem herhalde, bir daha takamam gibi geliyor.

İşte benden bu kadar.
Aklıma gelmişken, tek başına dolaşmayı hiç ama, hiç sevmedim. Ben arkadaşlarla dostça yapılan gezilerden zevk alan birisiymişim. Tek kişi gezi, bana göre değilmiş. Serkan’ı tek başına gezebildiği için, kutluyorum. Demek alışmak lazım.

Herkese sevgi ve selamlarımı gönderirim.

Hoşçakalın.

Scudo

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
merhaba ender abi
öncelikle spd pedal çok yararlı bunu ben kullanınca anladım ilk başta zor gelebir. ben bayılıyorum bu antalyanın suyunu topragına çok güzel biz ürgüpte donarken sen güneşli güzel günde geziyorsun olacak işmi ya haksızlık fotograflar için teşekkürler hep güzel bisikletli günler diliyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
valla ender abi sen gittikten 2 saat sonra işim bitti.:D ama ortaya sağlam bir makina çıktı.ercan ernder abi daha tam dağılmış halini çekmemişti.:D

arka kaset dağıldı.zincir sölküldü.ayna söküldü.arka şanzıman dış halatı değişti.iç dış lastikler değişti.

ön arka fren ayarlar arka şanzıman ayarları yapıldı.her türlü hava ve yok koşuluna epic hazır.bir arada ender abinin treğe el atım o da 1 saatte bitti.

ben çıkıcam demiştim ya çarşıya abi.çıktım mı? ıı

malesef sabah 8 den beri aralıksız bakım olunca akşam eve kendimi attım.

abi bu arada ürünü ön plana çıkarmışsın.:D teşekkür sağol abi. her resimde benim trek var.:D :D :D :D :D

ender abi eline sağlık resimler güzel olmuş.bende dolaşmış kadar oldum.evet abi tek başına gezmek çok sıkıcı oluyor.özellikle sizin gibi candan arkadaşlarım olduğu için çok mutluyum.yarın görüşmek üzere.

• Beğen

alicins

Aktif Üye
Tepki
151
İstanbul/Gündüz Yıldız Teknik Üniversitesi Gece Üs
yaw o trek emanet diyorsunuz ama emanet öyle trek 6500 kadro psylo ön maşa olmaz, emanetin canı burnunda olmalı, bunun bayağı bi yerindeymiş, fotoğraflar için çok teşekkürler...

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Bize denizi, güneyi özlettirdin... :) Umarım en kısa zamanda kendi mtb'ne kavuşur spd'lerinle doyasıya binersin. Sağolasın, saygılar.

• Beğen

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Ender abi meraba.Eşsiz seyirin ve bizlere fotoğraflarla yaşattığın güzelliklerimiz için sana içten teşekkür ediyorum.Sen o güzel sahil şeridinde güneş'le sevişip seyir halindeyken,bizlerde burda tam o saatlarde Periler diyarı,Güzel Atlar Ülkesi'nde Güneş girmeyen Kanyon ve Vadilerin içerisinde buz tutmuş derelerin üzerinde güle oynaya pedal çeviriyorduk.

Ailemizin büyümesinin yanı sıra,ortak ülkü ve hayallere sahip olduğumuzdan bisikletlerimizle gelişen dostluklarımıza birkez daha şükrediyorum.

Ender abicğim,farkettim ki.Fener parkı civarında çektiğin fotoğraftaki kaya insan kafasına inanılmaz benziyor.Acaba diyorum bunu o açıdan görüp sen mi çektin yoksa çektiğin pençereden bana yansıyan kare bumu.

Bu arada bir aksilik olmaz ise Aralığın son haftası Antalya Lara'dayım.Çekilen bunca fotoğraftaki görsel seyre dayanmak mümkünmü.Bu yüzden çok sevdiğim bir arkadaşımla kaçamak bir tatil yapacağız.Hani diyorum olur ya siz sevgili dostlarımızla pedal çevirmekte mümkün olurmu.

'''Dolu dolu solmayan yüzlerle hayata gülümseyenlere...'''

• Beğen

Fulya

Üye
Tepki
20
Ender abi, son zamanki gezilere hep sehir dısında olmam sebebi ile katılamadım. En kısa surede tekrar pedallamak dileğiyle. Valla şu bizim memleketin güneşi hiç bir yerde yok :) Rapor için teşekkürler, elinize sağlık. İlknur ablayı öpüyorum, sevgiler..

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@alicins

Merhaba ''Alicins''

Emanet olduğu doğru, ama hakikaten güzel ve üst donanımlı bir bisiklet. Benim bisiklet arkadaşlarımı sevdiğim kadar, onlarda beni çok severler. İnan kendi kullandıkları gözbebekleri bisikletlerini bile bana teklif ediyorlar. Çünkü bilirler ki kendi malımdan daha çok, onların verdikleri emanet bisikleti, daha iyi koruyacağımdan dolayı. Çekinmeden verirler.

Karşılıklı sevgi , güven ve arkadaşlık , bizim grubumuzun sloganı.

Senin manzaraları beyendiğine sevindim.

Sevgi ve selamlarımla.
Hoşçakal.

• Beğen
Tepkiler: Ertan ABA

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Ender Bey, ayağınıza dilinize sağlık. Ben de bir kaç gündür forumları takip ediyorum. Canım Antalya'nın güzel falezlerini sayenizde tekrar dolaştım. Yaza hep beraber pedal basmak dileğiyle.

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@Ender Alıcıoğlu
Sevgili Ender Abicim harika bir gezi çıkarmışsın. Harika yerler bakmaya doyum olmuyor. Sizlere tek başınızada olsanız imreniyorum. Güneşli güzel bir havada bisiklete binmek ne kadarda güzel.
Evet Ender Abi ben hep tek başımayım. Siz kalabalığa alışmışsınız ondan tek gezmek zor geliyor. Benim için ise sıradan artık. Ama ilk tek başına alışıpta sonradan kalabalık turlar daha iyi olur herhalde. İyice alıştım. Ama ileride kalabalık gruplarla gezi yaparsam mutluluğuma diyecek yok.
Paylaşımın için çok çok teşşekkürler Ender Abicim..

Sevgiler...

• Beğen

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
@alicins

sağol kardeşim.emenat derken normal onun olmayan mal mülk olarak demek istedi.

yani allaha emanet gidiyor değil.dediğinini anladım.sağol 2. bisikletim.yedek.2 tane daha var garajda.toplam 4 adet.satmaya kıyamıyorum.:D

ona daha bakım yapıldı mı daha da canavar olucaK.DT 1.8 teller değişicek.ön amortisörede bakım yaılıcak.bu hafta içi bakıma giriyor.

sağol.

• Beğen

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
@Ender Alıcıoğlu

sağol teşekkürler abi.ne dememk ? bisiklet elimde olucak binmek isteyene vermiycem? olmaz.ne kadar bisikleti seven arkadaş olursa o kadar güzel zevkli bir tur olur.

abi 2 güne kalmaz bisikleti bakım için götürürüm abi sen merak etme.haftaya daha manyak olucak;)

o zamana abi daha iyi ekşın yaparsın.

• Beğen

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Ender abi merhaba.

Ender abi resimler bir harika inan kartpostallık ellerine sağlık.Yanlız abi bakıyorum işleri büyütüyorsun SPD pedallar TREK ler falan yavaş yavaş profosyonelliğe doğru gidiyorsun.Sanırım yakın bir tarihte seni yarışlarda göreceğiz.
Sevgili abicim gerçekten harikasın,fotoğraf ve paylaşım için teşekkür ederim...

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@erkuty

Cevabına çok teşekkür ederim. Havalar hakikaten Antalya' da süper. İnşallah kendi mtb ile beraber pedallarız birgün.
Hoşçakal.

@Nuri

Merhaba Nuri.

Sizin oralarda sular bile donmuş haldeyken, bizim burda kısa kollularla dolaşmamız muhteşem. Haklısın bu konuda. Bizde burda dışarda sular donsa olay olur inan. Sizleri hiç olmazsa resimlerle ısıtmam , benide sevindirdi.
Hoşçakal.

@Can

Can merhaba.
Sen geldiğinde bir hata yaptık. İnip bir dolaşmadık Antalya'nın güzel yerlerini. Ama bisiklet ile büyük tura çıkan herkes aynı hatayı yapıyor. Sebebi, hedefe biran evvel varmak istemeleri. Aslında geçtiğiniz yerlerde görülecek o kadar çok yer varki, hepsini görmeye kalksanız turun sonu hedef görülemez.

Can 'cım Antalyaya gelecekmişsin. Buyur gel sadece 8 ve 17 Aralık tarhleri arasında İlknur ablanla İstanbul' da olacağız. Bu tarihlerde gelmede ondan sonra ne zaman istersen gel bekleriz.
Hoşçakal.

@Fulya

Fulya Merhaba
Seni burada görmek beni çok memnun etti. Bende kendi kendime, acaba Fulya'yı gücendirecek birşeymi yaptık, diyordum. Uzun zamandır, görüşemiyoruz da!
İyi olmana çok sevindim. Artık baharda yeniden bisiklet antremanlarına başlarız. Sende ondan sonra bizim gruba ayak uydurabilirsin.
Görüşmek üzere.
Selam ve sevgiler.
Hoşçakal.

@Teberus

Merhaba
Cevabınıza teşekkürler. Demek , yazları Antalya' dasınız. Çok güzel, demek yazın pedal sayımız artacak. Çok sevindim.
Geldiğinizde görüşmek üzere .
Hoşçakalın.

@Serkan

Serkan'cığım merhaba.
Seni herzaman takdir ediyorum. Sen ama mecburiyetten tek biniyorsun. Kalabalık, daha doğrusu, anlaşıp, dostlar ve arkadaşlar ile beraber pedallamanın zevki bir başka oluyor. Gezine çıkınca geöreceksin. Ypl boyu yanında pedal çevirenler ayrıldıkça, içini bir hüzün kaplayacak. Ama , bir sonraki istasyonda yeni arkadaşlar sana eşlik edecekler.
Selam ve sevgiler.
Hoşçakal.

@Ertan

Ertan 'cım merhaba
Bisikletini verdiğin için çok teşekkür ederim. İnan senin bu davranışın beni çok mutlu ediyor.
Tabiki aynı zamanda Ercan' a da aynı şeyleri söyleyeceğim. Çünkü oda daha senden almadan, al benim bisikletimi onla git abi demişti. Hatta istersen abi, Kronu al demişti. ikinizede çok teşekkür edrim.
Hoşçakalın.

@H.Can Demirel

Can'cım merhaba
Evet dediğin gibi işi ilerletiyoruz. Erken gelmişiz dünyaya diyeceğim ama, bizim zamanımızda iyiydi. İşte ucundan da bu aktiviteleri yakaladık. Şanslıyız işte.

Ertan' a kalsa ilk yarışa kendi yaşıtlarım arasında beni yarışa sokacak. Ercan' la beraber Ertan , hadi abi gidelimde lisans çıkaralım deyip duruyorlar. Nasıl yırtcaz bu işten bilmem artık.

Selam ve sevgiler .
Hoşçakal.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
ya bu antalya ne kadar güzel bir şehir bakıp bakıp eski günleri hatırlıyorum ama ben hep yazın geldiğim için bu kadar tenha ve sessiz görünmesine alışmamışım ama manzaralar ve düden şelalesinin görünüşü gerçekten çok etkileyici...
düden şelalesine denizden yat ile yaklaşıp hatta yakınında yüzdüğüm günler geldi aklıma...neyse çok teşekkürler sabah sabah böle içimizi açtığın için...

• Beğen

Fulya

Üye
Tepki
20
@Ender Alıcıoğlu

Oyy Ender abicim, olur mu hiç öyle gücenmek felan. Surekli sehir dısına cıktım şu sıra. Bir turlu cok istemem ragmen katılamadım gezilere. İnşallah sıkı bir şekilde tekrar başlayacagım ben de. Cok özledim sizleri ve gezileri. En kısa sürede görüşmek dileğiyle.

Sevgiler,:)

• Beğen