Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antakya-Samandağ-Arsuz Üçgeni (23/07/2011) 90 km

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında GoMMeS tarafından paylaşıldı.

1. GoMMeS

GoMMeS xrs040 2015

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar sizlerle tek başıma giriştiğim ilk turumu paylaşıyorum. İlk olmasından dolayı gerek foto çekiminde gerek aktarmada amatör davranıyor olabilirim. :)

İznimi alınca ne de olsa gideceğim bisikletle neden olmasın dedim. Sıcak olur diye sabah ezanı ile düştüm yollara... hala uykulu olduğumdan mıdır nedir çevlik sahiline varana kadar fotoğraf çekmek aklıma dahi gelmedi.

Sahile varana kadar yaklaşık 40 km olmuştu... Tabii ki ben de pert. Yattım banklarda biraz denizden gelen püfür püfür rüzgar eşliğinde.

uzunca bir süre dalgalar ve güzel manzara eşliğinde ıssız mı ıssız, keyifli bir sürüş...

sonra torosların uzantısı olan amanosları deniz tarafından geçmek için giriştiğim tırmanış.. yer yer yürüdüm maalesef ... daha yeniyim abiler :)

tüm suyum bitmiş, üstüm başım sinek börtü böcekle dolmuştu ki...

devamında muhteşem iniş beni eve kadar ulaştırdı diyebilirim. Dermanım kalmadığından çekim yapamadım.

Şimdi tüm izni yedik dönüşte aynı istikamet gideyim diyorum ama evdekiler izin vermiyor. bi türlü inanamıyorlar nasıl geldin biz arabayla gitmeye çekiniyoruz ıssız, terör tehlikesi filan var diye. napcam bilmiyorum.

herkese selamlar.

2. alpdincturk

alpdincturk Yeni Üye

Seviye:
    Tebrikler...

GoMMeS bunu beğendi.
  3. Gamerasi

Gamerasi Üye

Adı:
    Ruhi Kurt
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ellerine ve ayaklarına sağlık. Güzel bir tur olmuş.

Özellikle 4. 6. ve 7. fotolara bittim...

GoMMeS bunu beğendi.
  4. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Ozan, paylaşımın için teşekkürler. Keşke başlangıçtan itibaren daha çok fotoğraf çekebilseydin. Bu rotayı çok merak ediyordum ama merakımın büyük kısmını gideremedim. Örneğin Samandağ Hatay arasınsadi toprak yolu olan çıkış. 1 Ay kadar önce turumun son etabı olan İskenderun Hatay etabını geçecektik. Gerek Adanada tanıştığımız Hataylı arkadaşlar, gerekse İskenderundaki Binbaylar bisikletteki arkadaşlar Arsuz üzerinden gidin manzara çok güzel demişlerdi. Ama İskenderunda konakladığımız Turist Parkındaki görevliler yolu güvenlik açısından tavsiye etmediler. Teröristler sizi gasp edebilir, yol dik ve toprak düşüp yaralansanız yardım edecek adam bulamazsınız, yolun tehlikeli bölümünde telefonda çekmiyor dediler. Adam arabayla gidecek olsanız gidin derim ama bisikletle tehlikelere karşı korunmasızsınız deyince rotamızı Belen'e çevirmiştik.
    Hatay'ın insanlarını, müzesini, mutfağını, uzun çarşısını çok sevdik ama Harbiye için aynı şeyi maalesef söyleyemeyeceğiz. Belkide Pazar günü olduğundan aşırı kalabalıktan rahatsız olduk.
    Hiç durmayan rüzgar ise ayrı bir güzellik. Paylaşımlarının devamını dilerim.

GoMMeS bunu beğendi.
  5. GoMMeS

GoMMeS xrs040 2015

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benimde söylediğim gibi ailem de aynı şekilde yaklaşıyor olaya, gelirken onlara bişey dememiştim o nedenle kafam rahat geldim, dönüş için beni göndermiyorlar. :(

manzara inanılmaz güzel, benim de şansıma hava kapalı hafif yağmurluydu. Hele de o yağmurla birlikte toprak ve çam ağaçlarının kokusu anlatılmaz...

Yolda sürüş adına hiçbir tehlike yok. 2 tane dere yatağından geçmek durumundasınız. Yaz olduğu için su yok zaten rahatça geçiliyor. Daha önce kışın araba ile geçmiştim. O zaman da çok sıkıntı olacağını sanmıyorum. Biraz üşüyebilirsiniz sadece. Yol hakkında tek sıkıntım arsuz tarafına doğru geçmek için kale köyünden başlayan yokuş. Ama kondisyonlu arkadaşlar için sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ayrıca burdan sonra dar ama asfalt bir yol var hem de gayet düzgün. Dağın eteklerinde kıvrıla kıvrıla denizden yükseliyorsunuz. Ondan sonra iniş başlıyor zaten ve konacık köyünden sonra arsuza geliyorsunuz. Sadece Kale köyü ile Çevlik arasındaki yolda bir kısım toprak onun haricinde o yolda da asfalt kısım var.

tecrübesizliğim ve yorgunluğumdan dolayı düşünemedim daha çok fotoğraf çekmeyi. cep tel ile bu kadar yapabildim :)

ERTAN27 ve Orhan Kılıç bunu beğendi.
  6. erol baybo

erol baybo Yeni Üye

Seviye:
    tebrikler çok güzel

7. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Harika bir memleketiniz var açıkçası, gerek insanıyla gerek kültürüyle gerekse mutfağıyla :) Tebrikler gerçekten güzel yerler ve güzel bir tur olmuş, keşke daha fazla fotoğraf olsaydı :) Paylaşımınız için teşekkürler..

GoMMeS bunu beğendi.
  8. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    keyifli bir tur gerçekleştirip azda olsa çok güzel resimler çekmişsiniz.ayaklarınıza sağlık.

GoMMeS bunu beğendi.
  9. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Eğer dönüşü yine bisiklet ile yapmak isterseniz bu sefer Belen yolundan gidin. Yalnız Kıcıdan sonraki inişte çok dikkatli olun rüzgar yandan estiğinde bisikleti yoldan çıkartıyor. 20-25 km hızlarda bile yolda kalmakta çok zorlandık. Asla inişin ve hızın cazibesine kapılmayın.

GoMMeS bunu beğendi.
  10. bahadır76

bahadır76 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    2, 3 ve 4. fotolar mükemmel ötesi. insana bambaşka duygular çağrıştırıyor. yapayalnız bir doğa var orada el değmemiş. samandağı mı oralar? böyle coğrafyaları tanıtmak gerekiyor. demişler ama keşke daha çok fotoğraf olsaydı mükemmel olurdu. eğer yine gidecek olursanız aklınızda bulunsun.:) ayağınıza sağlık.

GoMMeS bunu beğendi.
  11. GoMMeS

GoMMeS xrs040 2015

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    doğrudur... ben araba ile bile giderken rüzgar nedeniyle direksiyona binen yük çok. yavaş yavaş giderim acelem yok. ancak beni korkutan tekrar ovaya indikten sonra rüzgarın pedal çevirmeyi zorlaştırması.

12. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    İlk tur ve güzel manzaralar, daha nice bol pedallamalar dilerim :)

GoMMeS bunu beğendi.
  13. Deniz Onur SARIOĞLU

Deniz Onur SARIOĞLU Kıdemli Üye

Seviye:
    Yol muhteşem manzaralarda bisikletinizde...

GoMMeS bunu beğendi.
  14. GoMMeS

GoMMeS xrs040 2015

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    belen üzerinden bu sabah tekrar antakyaya döndüm.. rüzgar yoktu.. iniş inanılmaz keyifliydi :)

15. ahmetadanalı

ahmetadanalı Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tebrikler.

GoMMeS bunu beğendi.
  16. Efe Coşan

Efe Coşan Üye

Seviye:
    :) bunlar mı amatör fotoğraflar? Daha iyisi nasıl olur acaba??? :) Harika, elinize yüreğinize sağlık.

GoMMeS bunu beğendi.
  17. GoMMeS

GoMMeS xrs040 2015

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aslında amatör olan benim uzun soluklu bisiklete binme konusunda :)

18. alper okumuş

alper okumuş Aktif Üye

Seviye:
    çok güzel resimler olmuş eline sağlık,
    en son memleketime geldiğimde 6ay once, hiç bisiklete binen yoktu,
    olsa takılacaktım peşlerine :))), umarım bisiklet kültürü yerleşirde bizde geldiğimizde bu güzel topraklarda pedallarız.

GoMMeS bunu beğendi.
  19. erdemis

erdemis Kıdemli Üye

Seviye:
    Bravo tebrikler guzel tur olmuş fotograflarda harika:in:

GoMMeS bunu beğendi.
  20. Ahmet Salih Özenir

Ahmet Salih Özenir Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ozan kardeşim çok merak ettiğim yolda sürmüşsün bisikletini, ilk fırsatta ben de sürmek istiyorum o yolu. Fotoğrafların da çok güzel. Paylaşımın için teşekkürler. :in: