Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Anormal ebatlardaki insan için bisiklet tavsiyesi lütfen :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Serhan Yıldırım tarafından paylaşıldı.

1. Serhan Yıldırım

Serhan Yıldırım Üye

Seviye:
    Arkadaslar merhaba,

Ben bisiklet konusuna yeni merak sardım. Daha once cocukken binerdim, yıllar geçti, motorcu oldum ve birden aklıma geldi.. Neden bisikletim yok !!

Konuyu netten araştırmak istedim karşıma siz çıktınız. Malum bir çok bilgi birçok öneri.

Benim ebatlarım normal insanlardan biraz büyük oldugu için sizden tavsiye isteme ihtiyacı hissettim..

Boyum 1.98 kilom 100 :) İnsan azmanı bir adamım..

Bu konuda aslında tam karar verebilmiş değilim. Ya şimdi idare eder kalite birsey alıp ileride, işi öğrenince iyisini alacağım, yada şimdiden iyi birsey alıp keyfini süreceğim.

Beni ikilemde bırakan sey, acaba aldıgım bisikleti hırpalar mıyım düşüncesi.

Bir de dağ bisikleti - yol bisikleti ikilemim var tabi :)

Yol bisikletlerinin kadroları çok ince görünüyor. Benim araziye girme gibi bir merakım yol.Şehir içi, otoban, yazlık bölgelerde kullanıcam. Daha once aldıgım bisan marka yaratık 1 hafta içinde bisikletten nefret etmemi sağlamıştı. Sanırım 50 kg iyi, vitesleri düzgün çalışmıyordu ve gidon oynayıp yamulup duruyordu:=)

Çok başınızı şişirdim.. Bana bir yardım edebilirseniz, en azından yol gösterebilirseniz çok müteşekkir olurum..

Bu arada geçiş bisikleti için 500, uzun vadeli kullanacağım bisiklet için 1000 YTL gibi bir limitim var

Sevgilerimle.
    Serhan

Süleyman Uzunköprü bunu beğendi.
  2. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Scott kadrolar 110 kg. a kadar müsade ediyor. Ben XXL kadro bir scale gördüm gayet iri bir bisikletti.
    Bence siz tarzınızı tam olarak belirleyin. Sonra bütçenizi belirleyin, ki bence idare eder olayını pas geçip iyi bir bisiklet alın, ondan sonra sayfada reklamı olan firmaları tek tek arayarak tavsiyelerini dinleyin derim.

Serhan Yıldırım bunu beğendi.
  3. Serhan Yıldırım

Serhan Yıldırım Üye

Seviye:
    Yorum için tesekkurler.

Dediğim gibi, araziye girmeyi düşünmüyorum. Bu yuzden yol bisikleti düsünüyorum.

Bu arada iç bacak boyum tam 90 cm. Biraz daha araştırayım bakalım neler bulucam.

Sevgilerimle.

Serhan

4. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Yol bisikleti düşünüyorsanız, www.competitivecyclist.com sayfasında vücud ölçüleri girilerek kadro boyunu hesaplayan bir bölüm var. Buradan size uyacak kadro boyu, gidon boğazı boyu gibi ölçüleri belirleyerek, doğru ölçülerdeki bisikleti, bayilere sorarak aramak daha kolay olacaktır. Sayfa ingilizce ama resimler çok açıklayıcı. Kolay gelsin.

Serhan Yıldırım bunu beğendi.
  5. Serhan Yıldırım

Serhan Yıldırım Üye

Seviye:
    Yaklaşık 6 yıl sonra bisikleti nihayet aldım :)

Decathlondan 63 kadro ölçüsünde bir Fit 5 aldım. Bir de trainer aldım. 2 haftadır evde kullanıyorum. İyi ki almışım..

Uğur S., ozgur908 ve yusufturkovic bunu beğendi.
  6. Onur İlker Gündoğdu

Onur İlker Gündoğdu Forum Bağımlısı

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hayirli olsun abi :D Ben de 1.92 yim .Uygun bisikleti almam 2 seneyi buldu :) Merida crossway 40v 58cm aldim çok memnunum

7. Serhan Yıldırım

Serhan Yıldırım Üye

Seviye:

Resimlerine baktım, güzel bisikletmiş. Güle güle kullan :)

Benimki bisiklet aramaktan değil önemsememekten bu kadar sürdü. 2 yıl önce falan Triban 3 almaya çalışmıştım, kadro boyu bulamamıştım. Şimdi bu denk geldi, aldım. Bu boylarla herşey zor dostum :)

8. Onur İlker Gündoğdu

Onur İlker Gündoğdu Forum Bağımlısı

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bana bile zor abi gerek giyimde gerekse bu tarz islerde.Sana gerçekten zor.Tanri kolaylik versin :)

IMG_20150120_115808.jpg Ekleyebildiysem,bu bizim cengaver :)