Anormal Bacak Boyu?

Tepki
15
Boyum 1.64 arkadaşlar yaşım 16

küçükken boyum hep kısaydı arkadaşlarımdan. Şimdi de uzun sayılmaz gerçi de :)

Herneyse doktora gitmiştik 3 sene önce doktor demişti bacak boyun çok uzun ergenliğe girmedin değil mi falan dedi nerden bildiniz dedim anlattı işte sen uzarsın daha felan.

Bacak boyum 88 cm en az 10 kez ölçtim farklı yerlerden baktım yanlışlık mı var diye hayır yok.

Evet ilginç ama öyle zaten tişört alırken çoçuk bölümünden alıyorum pantolon alırken S veya M alıyorum duruma göre. :D

Ben 19 inç kadro boyu olan bisiklet alırsam sorun olur mu diye sormak istiyorum büyük gelir mi bana ?

Scudo
Tepki
15
@Hakan Can Onrat

Eminim hemde çok. Bunu mağazalardan aışveriş yaparken de yaşıyorum uzun boylu arkadaşın 21 inçlik bisikletine tektük binenlerden biri olarak da yaşıyorum vsvs..

UPCycling

Aktif Üye
Tepki
57
İsim
Nusret
Bisiklet
b'Twin
@Salih Korkmaz @Erdal YILMAZ, benim bacak boyum da aynı sizler gibi; 183'e 90 cm. Yol bisikleti alacağım, 1.85 cm olup rahat bir şekilde 54 kadro kullananlar mevcut. 90 cm bacak boyuyla 54 kadro bana çok mu küçük gelir yoksa seleyi kaldırmakla telafi edebilir miyim vaziyeti? @Erdal YILMAZ abi bacak boylarımız yakın ve sen de yol bisikleti kullanıyorsun sanırım, o yüzden bilhassa senden yanıt bekliyorum kaç kadro kullandığın ve bana kaç kadro önerdiğin hususunda.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Bis

Merhaba, şu an L kadro yol bisikleti kullanıyorum. Ölçülerini gösteren bir görsel ekleyeyim, belki fikir verir.

Untitled.jpg

o.kucuk

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
Ömer
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Cyclocross
@Bis sele kaldirarak sadece oturdugunuz yeri yukseltmis olursunuz. Gidona olan uzakliginiz da en az onun kadar onemli.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@Salih Korkmaz Boyunuza göre bir ölçü büyük kadro almanızı öneririm. Ondan sonra nasıl rahat ediyorsanız gidon boğazındaki değişikliklerle duruşunuzu halledersiniz.
Seleyi yukarı aşağı hareket ettirmekle bu iş çözülmez. Selenin bacak boyuna göre standart bi yüksekliği olur zaten

• Beğen
Tepkiler: UPCycling

UPCycling

Aktif Üye
Tepki
57
İsim
Nusret
Bisiklet
b'Twin
@Erdal YILMAZ @o.kucuk @MehmetAliB. , ilginiz için teşekkürler. Galiba 56-57(L) kadro uygun benim için.

@MehmetAliB.

Bu tavsiye yalnızca benim boy ölçülerime yönelik değil mi? Bu konudan faydalanmak isteyen diğer üyeler "Boyunuza göre bir ölçü büyük kadro almanızı" kısmını genelleyip meseleyi yanlış anlamasınlar da..

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Arada kalındıysa küçük olan alınır büyük olan değil! Yanlış bilgi vermeyelim.

Küçük boy kadroya bike-fit yapmak çok daha kolaydır.

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
bacağını nerden nereye ölçüyorsun ? iç bacağını ölçeceksin yani kasıklarının altından topuklarına kadar. Belinden başlayıp topuklarına kadar ölçmüyorsundur umarım.

benim boy 183 bacak boyu 85-86.

eğer ölçümü doğru yapıyorsanız gerçekten anormal bir durum var demektir

• Beğen

ToroMir

Sadece Bisiklet
Tepki
1.920
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Asıl anormal benim sanırım. Boy 183 iç bacak boyu 80 :)

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@Deniz Baklacı

hayır bu gayet normal bir ölçü, belki 2-3 cm kısa bacak boyunuz ama yinede normal

ToroMir

Sadece Bisiklet
Tepki
1.920
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dağ bisikleti 44.5cm (17 inç) Trek kullanıyorum. Yol bisikleti olarak da 54.5 (M) kadro Canyon kullanıyorum. Kendimle barışığım :)

UPCycling

Aktif Üye
Tepki
57
İsim
Nusret
Bisiklet
b'Twin
@E.E, cevabınız üzerine iki ölçüm daha yaptım, çok hassas ölçüm yapmaya gayret ettim; sonuç pek değişmedi: 87 cm. Tıpkı aşağıdaki fotoğrafta old gibi yapmaya gayret ettim.

Dosyalar

ToroMir

Sadece Bisiklet
Tepki
1.920
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dağ bisikleti 44.5cm (17 inç) Trek kullanıyorum. Yol bisikleti olarak da 54.5 (M) kadro Canyon kullanıyorum. Kendimle barışığım :)

@E.E
@anfora53

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@Bis

çok ilginç umarım size dezavantajdan çok avantaj sağlıyordur bu bacak boyu :)

• Beğen

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
size L kadro 4 cm vake gidon boyu lazim anladigim kadariyla:)

• Beğen

UPCycling

Aktif Üye
Tepki
57
İsim
Nusret
Bisiklet
b'Twin
@E.E

Tabii.. Frenler tutmadığında arka tekere müdahele, çarptığın yayanın üzerinden kolaylıkla aşma yapma gibi fonksiyonlarından oldukça memnunum. :)
Peki sizin Salcano kaç kadro?

@ercst0rm :harika: