Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

anne,baba yı tur için ikna etme yolları:D

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında aykutozalan tarafından paylaşıldı.

1. aykutozalan

aykutozalan Aktif Üye

Seviye:
    tecrübelerinizi alıyım arekadaşlar brn şahsen ikna edemiyomda :D

2. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    yavaş yavaş olucak bi anda olmaz ilk başlarda ufak mesafeler gidip annene babana anlat sonra biraz daha büyüt mesafeleri alıştır onları ilk önce güvenini kazan sonra özgür olursun ben 2 sene sonra alıştırdım annemle babamı ama hala şehir dışı turlara izin vermiyorlar

aykutozalan bunu beğendi.
  3. aykutozalan

aykutozalan Aktif Üye

Seviye:
    evet arkadaşlar devam daha çok şeye ihtiyacım var :D

4. _kartal_

_kartal_ Forum Demirbaşı

Seviye:
    benim diceğim bisiklet kazalarını falan sakın anlatma onları bu konudan uzak tutmaya çalış
    hele ki bu kazalarda sende varsan sakın duymasınlar

5. Ali Niyazi Duman

Ali Niyazi Duman Forum Demirbaşı

Seviye:
    vallahi ailemin beni bisiklet kazası sonrası acildende aldığı oldu ama ben güvenlerini kazanmakla pekte alakası olmadığını düşünüyorum bunun

mesela ben uzun kamplı bi tura veya şehir dışına gideceğimde turdan 1 gün önce yada maksimum 2gün önce söylüyorum izin almıyorum gideceğimi söylüyorum izin vermeme gibi bi durumlarıda olmuyo çünki biliyolarki izin vermeselerde gidicem

6. apocahpto

apocahpto Kıdemli Üye

Seviye:
    benim ailem ilk başta sehir içi turlara karşıydılar fakat izin almadan evden kaçıyodum 70 km civari turlar ypyodum gelincede aileme soylüyodum biraz kızıyolardı fakat bu durum giderek deişti şimdi kimseye solemeden ayakkabılarımı giyerken aileme soluyorum anne bugun şuraya fln gidicem die :)
    yaz için ist-balıkesir gibi uzun bir tur için ikna etmeye başladm yakında tamam derler :)))

7. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    çok güzel bir konu gerçekten.
    Geçen yıl az tartışmadım ailemle...

1, yöntem;
    istanbul içinde 100 km lik günübirlik bir geziye gitmeyi planlıyordum mesela.
    Bunun için geziye 1 hafta kala bursa uludağa 2 günlük bir kampa gitmek için izin almaya çalıştım.Oldukça ısrar etmeme rağmen doğal olarak izin vermediler.Daha sonra onlara madem bursa ya gitmemi istemiyorsunuz o zman bari yarın istanbuldaki tura katılayım dedim.Seve seve kabul ettiler.

2. yöntem,
    onlara bisikletin senin için ne kadar önemli olduğundan bahsetmelisin.mesela bisiklet sayesinde sigarayı bıraktım :D fln.Bu sayede bisiklet sürmene izin vermediklerinde senin sigara içmene sebep olabileceklerini düşünerek, suçluluk duyacak ve bisikleti kabulleneceklerdir.

geçen yaz uzun tura çıkmak için ne kadar yalvarsam da kabul ettiremedim.Ama çabalarım sonucunda şehirler arası kısa turlar(1-2günlük) için yeşil ışık yaktılar.bu yazki hedefim en az 2 haftalık uzun bir tura çıkmak...:)

8. ByAtilla

ByAtilla Aktif Üye

Seviye:
    Arkadasım bence bunun aile bakış açısı ile ilgisi var ben bisiklet kazasında çenemi yardım ve 16 tane dikiş atıldı ama ailem bunu buyük bir olgunlukla karşıladı ve bisiklet aşkıma katkı gösterdiler ve bence bütün ailelerin böle olayları olgunlukla karşılamaları lazım !

Ümit Bozyılan bunu beğendi.
  9. Ümit Bozyılan

Seviye:
    evet, haklısın atilla.
    Ama maalesef ailelerin %90 ı, çocuklarını tehlikelerden koruma endişesiyle, çocuğun özgüvenine zarar verici bir şekilde katı ve yasakçı olabiliyor.
    benim ailem de bu %90 ın içerisinde ne yazık ki.
    ama evebeynlerimin düşüncelerine her ne kadar saygı duysam da, ben ayrı bir bireyim, hayatım ile istediğim şeyi yapabiliyor olmam gerekir.

10. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Gittiğiniz ufak büyük her geziden, her turdan dönüşte hediye götürün (izinden sorumlu kişiye) ;)

aykutozalan, poytatu ve Ümit Bozyılan bunu beğendi.
  11. Ümit Bozyılan

Seviye:
    tavsiye için teşekkürler, bir hediyenin yapabileceklerini daha önce düşünmemiştim.