Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Anlayamadığım Bir Olay..

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında geloturikidakka tarafından paylaşıldı.

1. geloturikidakka

geloturikidakka Kıdemli Üye

Adı:
    Olgun Z.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Arkadaslar abiler kafama takılan birşey var.. Yaklasik 1aydir forumdayim bisiklet alacagim veya toplayacağım onun arastirmasini yapıyorum. İlk başta fixie düşündüm sonra vazgectim çünkü turlar cazip geldi (500km mesafelerde). Sonra içimdeki aksiyon merakı( düz yolda bile çukurdan gecerim surekli kaldirima in çık yaparım :) ) beni MTB lere sardırdı. [Karadenizliyim normal dağ bisikleti istemem :) ] Neyse arastirirken baktim bazı ilanlara adam 3 - 4 - 5 milyara bisiklet almış 1yıldır kullaniyor çizik yok diyor satarken.

-Benim anlamadigim bir bisiklete ( MTB ) bu kadar para verip şehir içinde binmeye değer mi yada benim bütçem az da ondan mı böyle düşünüyorum?

Bisiklete binince yada o kadar donanimli bir bisiklet alınca ben bütün özelliklerini kullanmak isterim yanlış mı düşünüyorum?

En azından benim bisikletim olsa illaki bir yerlerinde çizik soyuk olur gibi :-/

#Benbisikletebisikletdememçizikolmadan

Not :Konu yanlış yerde olabilir kusura bakmayın.

2. Mert KARAÇAY

Mert KARAÇAY Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok sert darbeler almadıkça bisiklet öyle kolay çizilmiyor. Ben her hafta sonu ormandayım dağ tepe tırmanıyoruz sadece çamur oluyor çalı çırpının çiziğine de çizik demem ben şahsen.

3. geloturikidakka

Adı:
    Olgun Z.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Böyle düşünmemiştim. Belki de benim 10 yıllık bisimletin baya çizik vs olmasından öyle düşünüyorum. Yada benim bisiklet çok arıza yapıyordu ondan öyle düşünüyorum :confused:

4. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Bence doğru düşünüyorsun. Biraz şeye benziyor bu, pahalı 4x4 jipleri alıp şehirde kullanmak gibi. Ama ona da birşey diyemezsin, adam konfor için alıyor veya güvenlik için vs.
    Para onun sonuçta istediği şeye harcar. Ne kadar tasvip etmesek de.
    Forumda daha önce vardı, 10 bin tl civarı bir bisikleti işe gidip gelmek için alan birisi. Süper de bir dağ bisikletiydi.
    Aldığın bisikletin hakkını vermek taraftarıyım her zaman. MTB nin tabii çeşitli türleri var. Üzerinde fazla iz çizik bozuk olmayacak şekilde kullanabileceğin türler var, istesen de bu şekilde kullanamayacağın türler var.
    Aman bisikletim çizilmesin aman eskimesin diye eğer onu parmaklarımın ucunda kullanacaksam hiç kullanmam daha iyi.
    Sen içinden ne geliyorsa öyle kullan kardeşim.

geloturikidakka bunu beğendi.
  5. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aslında sizin olan bisiklet en iyi bisiklet... tabiki daha fazla para boşuna verilmiyor.. Hız, güvenlik, konfor, dayanıklılık gibi etkenler bizim para harcamamıza neden oluyor...

Diğer husus bazı arkadaşlar gerçekten bisikletini çok temiz kullanabiliyor... Ne bir darbe ne bir çizik oluyor... Mesela ben öyle değilim... Benim bisikletimde de çiziklet soyulmalar var. En büyük nedeni ise sürekli otobüs bagajlarına bisiklet koymam yada bisikeltten düşmem. Evet yıllardır bisiklet kullanıyorum ama hala bisikletten düşüyorum. Kaç kez kask değiştirdim bilmiyorum. Bu birazda bisikleti ne kadar sert kullandığınızla alakalı bir durum...

geloturikidakka bunu beğendi.
  6. geloturikidakka

Adı:
    Olgun Z.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:

Zaten öyle kimseye niye o kadar verdin diyecek halimiz yok herkesin bisiklette arafığı birşey var herkesin bi popisi var :)

herkesin bakis açısı farklı bisiklete demekki MTB deyince dağda ormanda sürülecek bi bisiklet geliyor aklıma en azından 5 milyarı verirsem bunun için verirdim..

7. Mert KARAÇAY

Mert KARAÇAY Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    MTB zaten dağda ormanda keyifli asfalttada ok ama yardıra yardıra pedal çevirirken yanınızdan bi spb geçince hoş olmuyor :)

Sin bunu beğendi.
  8. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    güzel olurdu downhill ile dağ bayır inmek .. :)
    ama belli bir seviyenin altında ki mtb lerle özellikle hardtail ler ile zor şeyler bunlar.
    aslında çoğu mtb kullanıcısının mtb istemesinde ki temel sebep biraz güçlü görüntüsü şehirlerde çukurlar kaldırımlardan atlamalar, kısa yol toprak olunca yolu uzatmak istememek, parça bulunabilirliği ve ucuzluğu vs.
    yoksa sürekli asfalt olsa maşayı anında düze çeviririm mesela :)
    insanlar crossover arabaları niye alıyorsa mtb leride ondan alıyor aslında.

9. gmfaruk

gmfaruk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Mtb alicaksan da ucuz bisey alma sonucta ilk amac hunharca hoplayip ziplamak