Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara'ya yeni taşındım. Hiç bisiklet çevrem yok.

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında negativegerilla tarafından paylaşıldı.

1. negativegerilla

negativegerilla Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar.

Ben Utku.
    Ben bu ay İzmir'den Ankara'ya taşındım. Forum'u takip ediyordum ama hiç yazmamıştım. Baktım ki Ankara'da kimseyi tanımıyorum, ilk mesajımı yazıp aranıza katılayım dedim.
    İzmir'de düzenli bisiklet kullanıyordum. 2009 model Whistle Miwok'um var. Ankarada güzergahları pek bilmiyorum. Natoyolu civarında oturuyorum. Ankara'yı da az çok bilirim aslında ama trafiğine alışkın değilim. Bu yüzden pek cesaret edemiyorum bisikletle çıkmaya tek başıma.

Bunun dışında kondisyonum fena değildir. İzmir'de en çok şehir içi kullanıyordum, zaman zaman da dağa çıkmayı severim. Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bisiklet grupları var mı? etkinliklerden nasıl haberdar olabilirim? PAB' ın etkinliklerini gözden geçirdim. Onda da henüz bilmediğim için yolları. Gittikleri yerden dönmede problem yaşayabilirim gibi geldi. Tabi bu tarafta oturan biri olursa gidilebilir. Bunun dışında en çok merak ettiğim, bana yakın olan Elmadağ diye bir ilçe var. Buradaki dağa bisiklet ile çıkmak mümkün mü? güzergah bilgisi nasıl eldeedebilirim.

Şimdiden çok teşekkürler.

thomisus lx bunu beğendi.
  2. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    19 yil once ben de izmirden bu vahsi trafige gelmistim. dikkatli ol, buranin suruculeri bisikletlileri sevmez. ben ayrancida oturuyorum. senin bulundugun yere epey uzak, eymire gidebilirsin oradan

3. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    pabdan birisi illaki senin orda oturuyordur pab tur bitişinde tanışma olayına katılırsın orda söylersin gelecek var mı diye ben hep birileriyle geliyorum oldugum yere

4. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet gönül birliği(BGB) grubu var.Her pazar çıkıyorlar.Güvenpark tan hareket.Facebook sayfalarından takip edebilirsin.

CandanC bunu beğendi.
  5. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    M.Ozkul arkadaşımız da BGB turlarının duyuruları için başlık açıyor forumda...
    PAB gibi laylaylom diiller ama çok performanslı sürüşler de yapmıyolar... kolay-orta düzey parkurları seçiyorlar, başlangıç, orta düzeye daha çok hitap eden faaliyetler. ha iyi olanlar önden gidip oturulacak yerde yer tutuyolar mesela, dolayısıyla güzel bi pazar antrenmanı da yapmış olabiliyolar... zaman zaman uzun km'leri de deviriyolar...
    yani aslında her derde deva bi grup. ve her pazar mutlaka bi turları.
    katılmanı öneririm...

bi de, her şehir gibi ankara'nın da her yeri ve her yolu aynı değil...
    o yüzden kendine nispeten güvenli yolları seçme şansın da var.
    mesela cinnah'tan çok gözüm korkuyordu, meğer en güvenli yollardan biriymiş.. çünkü sağ şeritte yer yer araçlar park etmiş oluyo,
    ve hızlı olan araçların hiçbiri sağ şeridi kullanmıyo =) (umarım böyle mutlu mesut devam ederim cinnah çıkmaya =) )

6. negativegerilla

negativegerilla Yeni Üye

Mesajlar için teşekkürler sanırım pazar günkü tura katılacağım Forum'dan takip ederek.
    Peki Elmadağ'a kadar çıkabilmek mümkün müdür? yol var mı? hangi güzergahtan gidilmelidir?

7. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evet Elmadağ'a çıkmanız mümkün... Kayak merkezine gidecekseniz... Tıp fak cad. > Natoyolu cad. yolunu takip edeceksiniz. Kızılay'dan 22 km civarında...

8. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ankaranın sürücüleri sert olur dikkatli ol ;)

9. Sercan Can

Sercan Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İlk başta Bisiklet gönül birliği(BGB) senin için daha iyi. Pazar günü ve gündüz oluyor. PAB'da akşam olduğu için karanlıkta dönüş yolunda yolları şaşırabilirsin.

10. Emir Güney

Emir Güney Yeni Üye

Selam Utku.Benim de pek bi çevrem var sayılmaz.Ev arkadaşımla turluyoruz biz de ara ara.Cebeci'de oturuyoruz haberleşip bir şeyler yapabiliriz.Bisikletlerimiz de aynıymış hem :)

Emir GÜNEY bulabilirsin faceten, kırmızı şapka :)