Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ankaralılara bir soru? ankara-haymana

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında frustrated tarafından paylaşıldı.

1. frustrated

frustrated Kıdemli Üye

Seviye:
    ankara-haymana arası google earth de 75 km olarak gözüküyor. nasıl bir yoldur bisikletle daha önce giden var mı? parkur olarak rahat mı? mesela cts gidilip kaplıcaların keyfi çıkarılıp pazar dönülse nası olur?
    teşekkürler.

2. MertcanBalıkçı

MertcanBalıkçı Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben Haymanalıyım Haymanaya Ayda 1 - 2 Kez Gidiyoruz Gölbaşından Yeni Yapılan Asfalt Başlar Haymanaya 5 -6 KM Kala Eski Yol Toprak Vs Deildir Yolları Gayet Güzel Fazla Yokuş Rampa Vs. Yok

frustrated bunu beğendi.
  3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
  4. Murat Uluoğlu

Murat Uluoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    haymana yolu çok rampalı olmasa da biraz iniş çıkış vardır, biraz da virajlıdır ama sıkıntı yaratmaz. tek sıkıntı çoban köpekleri olabilir. bir de kaplıca keyfi demişiniz ama eskiden pek keyfi çıkarılacak bir kaplıcası yoktu. bugün nasıldır bilmem.

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ben verdiğim programı kullanamazsanız diye cıkardım şimdi. gayet düz bir yol 72.5 km kızılay dan hesaplattım ama hangi yoldan gidileceğini kendi cıkarıyor.Yol bisikletine göre cıkardı. yuzde 6 dan fazla eğimli rampanız yok buda gayet düz bir yol demek.Alttaki yükselti grafiğidir.Üstteki gidilen yol aynı resimde cıksın diye ufalttım ama umarım işinize yarar.Hayırlı yolculuklar.

6. MertcanBalıkçı

MertcanBalıkçı Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Eğerki Günü Birlik Gidiyorsanız Asla Bisikletle Gitmeyin Derim Çünkü Haymana Artık Pisleşti Çalarlar Anında Siz Üstünde Giderken Döver Çalarlar ... :D

7. frustrated

frustrated Kıdemli Üye

Seviye:
    cevaplar için teşekkürler.

8. axoyum

axoyum Yeni Üye

Seviye:
    syn fatih köse
    www.mapmyride.com sitesinde bir türlü rota oluşturamadım.
    siteye üye oldum, hatitayı açtım fakat rotanın başlangıç ve bitiş işaretini nasıl koyacağımı bulamadım. ben de polatlıdayım bu arada.

9. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Öncelikle ferhat Köse :) sonra sayfayı açtığınızda sol taraftan başlayan sekmeler var HOME-Rides gibi RİDES sekmesinin üstüne geldiğinizde altında 3 başlık daha çıkıyor bunlardan en alttaki MAp A Ride sekmesini tıklıyorsunuz size başka bir sayfa geliyor o sayfada başlangış bölgenizi mesela ben ESkişehir olarak belirledim sonra hangi bisiklet türünü kullanacağınız ve en alttada Exercise tıklıyorsunuz continue tıklayıp başlangıç seçtiğiniz bölgenin haritası karşınıza cıkıyor.O haritada google maps yakınlaş uzaklaş yapabiliyorsunuz ve ilk mause sol tıkladığınız yer sizin başlangıç noktanız oluyor.İkinci tıkladığınız yere kadar olan kısmın km bazında yol güzergahını belirler.o noktadan başka yere gideceksenizde 2-3-4-5 tıklamaya devam edersiniz en son gideceğiniz yer belirlendiğinde alttaki sekmeler den Elevation sekmesini tıklarsanız yol durumuna göre uzun sürebilir size sectiğiniz yolun yükselti grafiğini çıkaracaktır.Bunların hıcbırı olmuyorsa ınternet explorer türkçeye çevırıyor zaten onda açmayı deneyin :)

10. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Murat Uluoğlu'nun uyarısını kenara atmayın.Şu anki durumu bilmiyorum ancak O bölgede ciddi boyutlarda "Akbaş" ve "Kangal" olduğuna tanık olmuştum.Bu arkadaşlar sayınız 15-20 yi bile bulsa gözlerini kırpmadan saldırırlar.Güzel uyarı olmuş