Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara'dan selamlar...

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında umutcelikel tarafından paylaşıldı.

1. umutcelikel

umutcelikel Üye

Seviye:
    Herkese selam,

Dün itibarı ile forumunuza üye oldum:) Adım Umut Çelikel, Ankara Çayyolu Mesa Koru Sitesindeyiz şimdilik. Biraz kendimden bahsedeyim tanışma baabında:)
    1973 Ankara doğumluyum ve evliyim. 90 TED ve 96 ODTÜ Şehir Planlama mezunuyum ancak 8 yıldır Hoşdere'de Penta A.Ş. adlı bir medikal firmada çalışmaktayım. Askerlikten sonra 2001 krizi çıktığında 1 sene kadar dil okulu ayağına Londra'da kalarak Decathlon'da bisiklet bölümünde satış ve montajda çalıştım. Böylece ortaokul ve lise yıllarımda kullandığım standart Bisan ve Peugeot Racer bisikletlerden sonra esas zehri aldım. Ancak iş güç evlilik vs derken biraz daha yavaşlayarak 4x4 ve offroad işine sardırdım. Fargo, Land Rover Defender ve Toyota Hilux derken en son 87 model Land Cruiser BJ60 kullanıyordum, ancak ayda 2-3 defa kullanmaktan ötürü satıp ev almak üzere peşinat yaptım:rolleyes::rolleyes: Tabi kanalize olacak hobi kalmayınca tekrar eski heyecanlar depreşti ve hanımdan gizli gizli bisiklet arayış ve incelemelerine giriştim:eek:
    Çıkış noktasında MTB'lere baktım klasik olarak, hedefim 1500 TL gibi bir rakama kendime biraz daha düzgün birşey, hanıma da daha alt seviye birşey almaktı. İnterneti, sizin forumu, Ankara'da Sadun Berker'in Performans Bisikletini, Delta'yı ve Erdoğanları gezdim. Hatta ve hatta Bisiklet Dünyası ve Yıba çarşısındaki yerleri bile dolaştım inanmazsınız;) Sonunda forumdaki tecrübelerin de yardımıyla bisiklet bisikletçiden alınır, motorcudan alınmaz mantığı ile işi daha profesyonel yapan bisikletçilere kaydım. MTB'lere bakıp dururken Erdoğanlar'da aşağıdaki linki olan Univega Terrero 300 model City/Cross Bike'a yapıştım nedendir bilinmez.

http://www.univega.com/en/bikes/models-2012/category/cross-3/model/terreno-300-3.html

Bu iş aşk meselesi tabi diyecek çok da birşey yok:rolleyes: Ancak kullanım amacımızı düşününce koca MT lastikli MTB'ler yerine ağırlıklı Çayyolu'nda, Eymir'de, tatilde (bu sene Bördübet Amazon Klüp gibi) patikalarda kullanacağımız bisiklet için ön süspansiyonlu 28" City Bike almak çok daha mantıklı geldi, bilemiyorum ne kadar doğrudur...Sonuçta dün itibarı ile Erdoğanlar'dan kendime linkteki hidrolik disk frenli, deore arka takımlı M size Univega 300'ü, hanıma da S size ve ladies kadro mekanik diskli Univega 200'ü Thule araç arkası taşıyıcı ile beraber aldım:cool: Planladığım bütçenin biraz üstüne çıktım ancak 8 taksit alınca fark 1-2 taksit gibiydi kıyamadım daha alt seviye birşey almaya. Bunda yeni tanıştığım Univega'nın direk olarak Almanya'da üretilmesi, ekipmanına göre MTB'lere göre fiyatının daha makul olması ve tipi vs etkili oldu.

Burada hem paylaşım, hem de aktivite/dostluklar anlamında eğlenceli vakit geçireceğimi umuyor sevgilerimi yolluyorum

2. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yazınızı keyifle okudum... tekrar bisikelte yönelmeniz çok güzel... Bisikelt seçiminiz bencede çok doğru olmuş... Haftasonu turlarında karşılaşmak ümidiyle... :)

3. umutcelikel

umutcelikel Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim, görüşmek üzere :) Corratec'le başlayıp, 2 sene öncesine göre fiyatlarının tavan yaptığını görüp, Carraro'ya yönelip, ara ara Cannondale, Trek ve Giant'larla hayal kurup, Kron'un her tarafındaki yazılardan hoşlanmayıp sonunda bunu seçtim :)

4. Coşkun Kumru

Coşkun Kumru Aktif Üye

Seviye:
    Hocam selamlar :) Öncelikle bisikletinizi keyifle iyi günlerde kullanmanızı diliyorum.. Eğer Ankara'daki arkadaşlarla organize olup bir tur ayarlanabilirse, eymir olabilir ya da başka biryerlerde trafikten uzakta olması benim ve bisikletim için daya uygun olacaktır, ben de katılmak isterim, hatta forumda pek takılmayan bir iki arkadaş da getirebilirim. :) Aslında birkaç rota oluşturup sık sık gezintiye çıksak çok da keyifli olur diye düşünüyorum. ODTÜ arazileri sanırım bu iş için en uygun yerler olacaktır.. Özellikle Ankara'da yaşayan ve hibrit ve dağ bisikleti kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Görüşmek üzere... :)

5. umutcelikel

umutcelikel Üye

Seviye:
    Teşekkürler:))) Öncelikle biz biraz forma girelim de dilimiz ciğerimizden çıkmasın dışarı:))) Çok hoş olur böyle organize olunabilirse tabiki...

6. Emre Aslan 1981

Emre Aslan 1981 Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hoşgeldiniz Umut Bey,
    İsim Toyota forumundan tanıdık, uzun süredir görünmüyorsunuz gibi gerçi.
    Bisikletiniz de hayırlı olsun güle güle kullanın. Ben de 1 sene önce kilitlenebilir maşalı 28 cantlı bir şehir/tur bisikleti aldım geçen sene. 1 yılda 1650 km. yapmışım. Bu bisikletlerle günlük 100+ km.ler hiç zor değil gerçekten.

7. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Umut Bey Aramıza Hoş Geldiniz.Umarım barada bulunmaktan keyf alırsınız.Bisikletiniz Hayırlı Olsun,Çok Güzel.Güle,güle kullanın.Bu ara bir Bisiklet Marka'sı daha öğrenmiş oldum.
    Bol Pedallar,Hoşça Kalın...

8. umutcelikel

umutcelikel Üye

Seviye:
    Evet gezenbilir, toyota, offroad vs derken forum sayısı fazla oldu giremedim ona uzun zamandır:))) Arkadaşlara selam söylersiniz Umut'un hobiler yön değiştirmiş dersiniz:)

9. umutcelikel

umutcelikel Üye

Seviye:
    Kadir Bey hoşbulduk, teşekkür ederim:) Bizim şirketten bir arkadaş daha bu forumdaymış şimdi öğrendim tesadüfen:rolleyes:

10. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    :) Yazınızdaki "hanımdan gizli gizli bisiklet arayış ve incelemelerine giriştim" kısmı çok tanıdık geldi. Nedense?

11. A.Tahsin

A.Tahsin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba ben bianchi ciyim
    bianchi miles öneriyorum ön süspansiyon ve ışıklandırma var üstünde
    gidon ayarlanabiliyor
    ağırlık da ortalama
    ama ismi mükemmel miles.. duydukça gidesi geliyor insanın