Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankarada Pazar Turları

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında ufuk şen tarafından paylaşıldı.

1. ufuk şen

ufuk şen Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Arkadaşlar pazar günleri boş iseniz ve bisiklet turları ile zamanınızı değerlendirmek isterseniz.Pazar günü için en uygun grup Bisiklet gönül birliği grubudur.Mustafa Yetiş önderliğinde her hafta ankaranın farklı kısımlarına yapılan seyahatlar ile hem ankarada gitmediğiniz yerleri görürsünüz, hemde bisiklet için gönülden bağlı insanlar ile beraber olup hem kültürel açıdan hemde ortam açısından kendinizi geliştirirsiniz.

Genel olarak bisiklet gönül birliği aşağıda yazdığım kısımlara ve daha farklı yerlere gidiyor.

Eymir gölü kızılaydan 20+20: 40km (en sık gidilen yerlerden biri yeni katılanlar için ideal)
    Mavi göl kızılaydan 20+20 :40km (yeni katılanlar için ideal)
    Göksu : 25+25 : 50km (yeni katılanlar için ideal)
    Ziir vadisi (yenikent) : 40+40 : 80km (orta halli)
    Beynam ormanları : 50+50 :100km (uzun tur herzaman gidilmez yılda 1 kez)
    Kurtboğazı : 65+65 : 130km (uzun tur herzaman gidilmez yılda 2 kez)
    Çubuk Turşu Festivali (genelde ağustos sonu) : 60+60 : 120km

Bunların dışında grup içinde bir çok arkadaş ile anlaşıp

Ankara / Beypazarı
    Ankara / Polatlı /Gordion
    Ankara / Kızılcahamam
    Ankara / Çubuk / Karagöl Gezi ve kampları yapabilirsiniz.Ben bisiklet gönül birliği grubuna katıldıktan sonra Ankarada görmediğim birçok yeri gördüğümü ve birçok değerli insanla tanıştığımı belirtmek isterim.

Katılmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki facebook sayfasına tıklayarak katılabilirler.

http://www.facebook.com/group.php?gid=8045653373&ref=ts

2. Onur ALKAÇIR

Onur ALKAÇIR Kıdemli Üye

Seviye:
    Sana katılıyorum abi , bende BGB sayesinde görmediğim bir çok yeri gördüm , bilgilendim.Bu arada da bir çok kişiyle tanıştım...

3. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    güzel bir bilgi vermişsiniz :) teşekkürler :)

4. ufuk şen

ufuk şen Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben teşekkür ederim.

Alper Yıldırım bunu beğendi.
  5. berkay ulubay

berkay ulubay Üye

Seviye:
    gerçekten belirttiğiniz güzergahlar ankarada gidilmesi keyifli mekanlar :) hele birde bisiklet olunca çok keyifli olur :) emeğiniz için teşekkürler :) katılmak isterim :)

6. Mehmet Ural

Mehmet Ural Üye

Seviye:
    Bende ekledim umarım zamanım olur ve katılırım , teşekkürler.

7. Mustafa Güllü

Mustafa Güllü Üye

Seviye:
    bu uzaklıklar tabi ankaranın neresinde oturduğunuza da bağlı, sanırım siz çankaya tarafında oturuyorsunuz, ben keçiörende oturuyorum, eymir gölü için sanırım ekstra 15-20 km daha eklemek gerekecek, ya da diğer mesafeler içinde.

8. ufuk şen

ufuk şen Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben cevizliderenin üst kısmındayım, +10km ekliyorum uzaklığa göre.Turlara katılım sırasında eryamandan gelen arkadaşlar bile var.

9. ufuk şen

ufuk şen Kıdemli Üye

Seviye:
  10. berkay ulubay

berkay ulubay Üye

Seviye:
    ben tuzluçayırda oturuyorum pazar günü eymire gitmek istiyorum. fakat kızılaya inmeden natoyolundan çevre yoluna birlik mahallesinden orana geçmeyi planlıyorum . google earth den baktıgımda yaklasık 18 km yapıyor bunu gerçekleştirmek istiyorum umarım yaparım :) bu civarda oturupta katılmak isteyen varsa beklerim malum o kadar yol tek başına çekilmez :)

11. ufuk şen

ufuk şen Kıdemli Üye

Seviye:
    Alıştıktan sonra 18km artık sizin için kısa bir tur olarak kalacaktır.O zaman daha uzun turları arayacaksınız.:in:

berkay ulubay bunu beğendi.
  12. berkay ulubay

berkay ulubay Üye

Seviye:
    çok haklısınız ufuk bey :) fakat önce diz sakatlığımı atlatmam lazım :( sakatlığımdan dolayı hem bisikletten uzağım hem yaptığım işten :( boşlukta gibiyim adeta :)

13. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bu başlık vasıtasıyla, bi acemi bisikletçi olarak, ankara'daki acemi bisikletçilere bi'kaç tavsiye vermek istedim sadece :)

eymir güzel bir antrenman yeri :) hem çok dik iniş çıkışları yok hem de bir tur 11 km... bu arada bu çıkışlar dik olmadığı için, alışma evresinde dizleri zorlamayan ama vucudu yavaş yavaş alıştıran cinsten... ayrıca, yüksek kadans antrenmanları için de bire bir bu sayede...

isterseniz göle yakın olmayan yolları kullanarak hem km'yi hem iniş çıkışları arttırabilirsiniz...

ha daha ileri seviyelerde, ciddi dik yokuşlara da kendinizi vurarak odtu ormanlarının ve arazisinin daha çok keyfini çıkarabilirsiniz...

eymir'i herkese şiddetle tavsiye ederim :) sonra gelsiiiinnn uzun turlar ;)

ufuk şen bunu beğendi.
  14. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bu dediğiniz arabayla gidenler için sanırım benim için problem yok biz trt yokuşunda yarışıyoruz ama kondisyonu bizim seviyemizde olmayan arkadaşlarımız o yokuşta gercekden cok zorlanıyor bir coğu eline alıp cıkıyor ben her salı izinli olduğumda arazi inişi(duruma göre zorlu ve karışık yollar veya direk iniş ) cıkışdada ya trt yokuşu yada araziden cıkıyorum keyifli oluyor gelmek isteyen haber verebilir ama kondisyonuna güvenmeyen inmesin cıkarken bisikletten soğuyan arkadaşlarımız oldu

15. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    o sizin dediğiniz trt yokuşu, benim özelikle altını çizdiğim "daha ileri seviyelerde" olanlar için olan yokuşun paraleli işte :)... ama ben yolda binmem, bi kere birine yetişmek için kullandım o yolu (trt yokuşu), ben motorlularla aynı yolu paylaşmaktan hazzetmiyorum... kendi tercihim :)...

benim kastetiğim yokuşlar oramanın içinde olanlar... araçların giremediği yollar... karışık dedikleriniz :)

dediğiniz doğru, arabaya ya da otobüse ya da dolmuşa bisiklet atabilenler için biçilmiş kaftan... ciddi ciddi azmetmiş kişiler, sabahın erken saatinde, bisikletlerini or-an dolmuş veya otobüslerine kabul ettirebilirler bence... o yokuşu elinde bisiklet çıkan az kişi de görmedim, ben de onlardan biriydim... ha o yokuşu çıkıyorum, bisikletimi elde taşıyorum diye bisiklete veda eden varsa... etsin zaten... fdğal seleksiyon gibi bi şey bu :)

sonra alışıyo işte insan...

Alkan Koç bunu beğendi.
  16. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    İlk denememde bende elde cıkarmıstım bisikleti fakat sonraki denemelerimde durmadan cıkmayı basardım. Hatta cogu zaman oturmadan cıkabiliyorum. Gercekten Eymir gölü ve çevresi her seviye antreman için biçilmiş kaftan.
    Artık; Trt yokuşu = 1 adet Albeni benim için :)

CandanC bunu beğendi.
  17. ufuk şen

ufuk şen Kıdemli Üye

Seviye:
    Trt yokuşunun aslında 3 farklı kulvarı vardır, 2 tanesi asvalt yol eymirin dışından, biri toprak sizin söylediğiniz eymirin içinden çıkılanı.Başka varmı bilmiyorum ama üçünden de çıktım, gerçekten belli bir seviyeye geldikten sonra herkesin zorlaması gereken parkurlardan birtanesi.

18. ufuk şen

ufuk şen Kıdemli Üye

Seviye:
    CandanC bunu beğendi.
  19. badumania

badumania Yolda olmak iyidir..

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Merhabalar bu hafta etkinlik yokmu

20. Barış Dizer

Barış Dizer Üye

Seviye:
    bu hafta bende ilk turuma katılmak istiyorum, hep tek başıma turluyorum. bi süre sonra sıkıcı bi hal almaya başladı, bu hafta tek boş pazarım. eğer ayarlanırsa gelmek isterim gerçekten, eryamanda oturuyorm.