Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara'da Karbon Kaplama

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında emre gülbüz tarafından paylaşıldı.

1. emre gülbüz

emre gülbüz Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, yeni bir bisiklet sevdalısı olarak şurada bir aylık bisiklet geçmişi olan, dar bütçeli bir üniversite öğrencisiyim. Ancak yeni olmama rağmen bisiklet benim için çok önemli bir yer arzeder oldu. Yavaş yavaş bisiklet sevdalısı olma yolunda ilerliyorum, tabii ki Ankara'da bisiklet sürmek ne kadar kolaysa işte o kadar. Kusra bakmayın forumda yeni olduğum için ilk mesajda kendimi de bir tanıtayım dedim, biliyorum bu tanışma bölümünün konusu ancak bu konunun amacı tabii ki tanışma değil, kafanızı şişirdikten sonra gelelim asıl meseleye. Arkadaşın tekinden yıllardır kömürlükte duran bisikletini hibe olarak aldım. Biraz zaman geçirdikten sonra bu benim hobim olmaya başladı ve kendim üreteyim, bisikletim benden izler taşısın, emeğim olsun diye zımparalayıp boyadım ancak tahmin edebileceğiniz üzere bu toy arkadaşınız işi eline yüzüne bulaştırmayı çok güzel becerdi. Şu an ne kadar uzaktan güzel gözükse de ben bisikletimin yakından görünüşünü biliyorum ve bu görüntü gerçekten çok itici.

Biraz araştırdıktan sonra karbon kaplamaları gördüm. Çok hoşuma gitti ancak bir atölyem olmadığı için bu işe girişemedim ne de olsa öğrenci yurdunda kalıyorum. Forumu da bayağı araştırdım bu işi başarıyla yapmış arkadaşlar var, ne de olsa işin teorisini bilmek yetmiyor biraz pratik, deneyim ve el marifeti üzerine kurulu. Velhasıl kelam, benim gibi bisikletine karbon kaplamayı düşünen Ankaralı bir bisiklet düşkünü ile benim ve onun bisikletini karbon kaplasak diye düşündüm. Yani forumdaki arkadaşlardan Ankaralı ve bisikletine karbon kaplamayı düşünen varsa el birliği ile beraber yapabiliriz diye düşündüm. Hem biraz iş öğrenmiş olurum hem de tek yaptığımda doğacak hataları ve can sıkıntısını gidermiş olurum diye düşünüyorum. Sanırım sağlam olması için üzerine vernik de atılıyormuş hiç anlamam, beraberce bir şeyler üretip fotoğraflarını da forumda paylaşabileceğim bir iş arkadaşı, bir bisiklet ve emek arkadaşı aranıyor. Bu arada bu işi yapma zamanımız olarak vizelerin bitiş tarihi olan mayıs ayının başını kendimce uygun gördüm, uyan varsa konuya cevap verebilirse hoşnut olurum, hatta uymayanlar da destek, eleştiri mahiyetli cevaplar verebilir, teşekkürler.

İyi forumlar, iyi pedallar efendim :)

2. baris34ince

baris34ince Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    05546596171 bu numaradan Sinan Özgür ile iletişim kurabilirsiniz. Barış İnce aracılığıyla bisikletforumdan aldım numaranı diyip konuyu anlatırsan yardımcı olacağını düşünüyorum :)

3. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    numarqyi editleyip arkadasa ozelden yollasaniz daha iyi olur.

4. emre gülbüz

emre gülbüz Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Teşekkür ederim :)

5. A.Tahsin

A.Tahsin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Sincan Emre bisiklet ne istiyorsan kaplar dostum yeri bilmiyorsan birlikte gidebiliriz

6. Ahmetsafa

Ahmetsafa Yeni Üye

Adı:
    Ahmet Safa Çetin
    Bisiklet:
    Bianchi
    Öncelikle merhaba foruma yeni girdim.Eski bir bisikletim var ve görünüşü son zamanlarda hiç hoşuma gitmemeye başladı.Bende biraz araştırdıktan sonra korbon kaplama diye bişey gördüm ve çok hoşuma gitti.
    Ankarada nerde bulabilirim ve fiyatı ne kadar olur. 18'' kadroya ne kadar yeter. cevaplarsanız sevinirim

7. Burak_Cakir

Burak_Cakir Kıdemli Üye

Adı:
    Burak Çakır
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    emre bisiklette bende böyle bir çalışma yaptırmıştım gayet iyiydi