Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara'da işe gidip gelmek için Şehir Bisikleti arıyorum.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında enes taşdelen tarafından paylaşıldı.

1. enes taşdelen

enes taşdelen Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.

Ankara'da işe gidip gelmek için çok ucuz bir şehir bisikleti arıyorum. Bir tane bulmuştum. Daha dün ilanı duruyodu. Bugün avans çekene kadar satılmış. Baya bi moralim bozuldu. Bayağı da heveslenmiştim elimde patladı. Şu linkte fotoğrafları görebilirsiniz:

bisikletforum.com

Buna benzer bi bisiklet için yardımcı olabilecek birileri çıkarsa çok memnun olurum.

Teşekkürler.

2. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba Enes Bey,
    ben de sizin gibi işe gidip gelirken ve yaşadığım yerde yerleşim yeri içinde kullanacağım bir bisiklet baktım. İnternette altta linkini verdiğim bisikleti buldum, hem size cevap olması açısından hem de buradaki deneyimli arkadaşların fikrini almak açısında size cevap yazmak istedim. Umarım gönlünüze göre bir bisiklet bulursunuz. Kolay gelsin..

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?productId=sporsal176&categoryId=27012996#tablnk

3. enes taşdelen

enes taşdelen Yeni Üye

Seviye:
    ben bisiklet aldım şimdi eve geldim. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=67436&highlight=%FEehir+bisikleti bu linkteki bisikletin sahibinde bi de 26" jant bisan florida varmış. onu aldım 100 liraya. beyaz 16" L kadro. Zaten 15-20 gunluk minibus parama tekabul ettiğinden maddi durumu guclendirene kadar kullanmayı düşünüyorum. herhangi bi yerinde şimdilik bi tıkırtı falan yok. frenleri falan da tutuyor. Dinamosu falan da var. arkada uyarı lambası yanıyor. İvedik'ten Bahçelievler'e geldim İstanbul ve Konya yollarını kullanarak. harici pille çalışan ön ve arka lambaları da vardı alırken. ama yolda gelirken arka lamba düştü paramparça oldu. adi bişeymiş. ondeki de düştü kırıldı :D ama ondeki tek parca geri taktım flaş şekilde yaktım geldim. Arka lamba düşünce dinamoyu taktım. reflektör de vardı gerçi ama uzun zaman sonra ilk kez bisiklet kullandım ve o kalabalık yollarda kendimi garantiye almak istedim bi nebze olsun. Şu an için bisiklet iyi gibi dursa da çok arıza çıkaracağa benziyor.

4. glosso

glosso Yeni Üye

Seviye:
    Enes bey bisikletiniz hayırlı olsun öncelikle. Gittiğiniz yollar çok tehlikeli, umarım bisikletinizle beraber kask ta almışsınızdır veya almayı düşünüyorsunuzdur. Trafikte komik görünürüm, insanlar bana güler diye düşünmeyin kesinlikle, aksine hayatınızı koruyo ve diğer bisikletlileri de kask takmak için teşvik etmiş olacaksınız.
    Saygılar

enes taşdelen bunu beğendi.
  5. enes taşdelen

enes taşdelen Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim. Bisikletin sağını solunu kontrol ettim aldıktan sonra. Ön fren teli yıpranmış biraz. Bu sabah Türkocağı caddesini çıkarken sağda bir bisikletçi gördüm. kapalıydı. Bu akşam da işten gelirken baktım açık. Hemen gittim teli değiştirttim. İşyeri sahibi Murat Abi hoşsohbet bi insan ( işyeri ismini vermek forum kurallarına aykırı sanırım) . Kendisi de bisiklet sevdalıymış, turlara yarışlara katılıyormuş zaten. Bisikletimin kafama takılan ufak tefek potansiyel sorun yaratabilecek noktalarına bi göz atmasını istedim. Seleyi falan yükselttik frenlerin civatalı yerlerini falan sıkıladık. Maşada biraz boşluk var gibiydi onu hallettik. Murat Abi bisikletimi beğendi. "Fena değil bi yerinde arıza görünmüyo seni idare eder korkma" dedi içim rahatladı. :)

Dükkanda kasklar da vardı fiyatları hakkında bilgi edindim. Internete gore biraz daha pahalı gbi ama Murat Abi daha yeni açmış dükkanını. Maaş aldığımda ordan kask alacam inşallah. Ama ne yazık ki maaş alana kadar bu riske girmek zorundayım. 5-10 metrede durabileceğim bi hızda gitmeye çalışıyorum. sağa sola dönüşlerde eğer gerekirse durup geriye öyle bakıyorum. Elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum ama haklısınız trafikte siz ne kadar dikkat ederseniz edin karşı tarafın anlık dalgınlığı mazallah kazaya sebebiyet verebilir. En kısa sürede kask alacağım. merak etmeyin. İlginiz için de ayrıca teşekkür ederim.

6. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Tarihe dikkat etmeden cevap yazmışım yine. Bu mesaj silinirse sevinirim. Pardon, pardon, pardon....