Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara'da gezilecek görülecek yerler?

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Rahman Ketenciler tarafından paylaşıldı.

1. Rahman Ketenciler

Rahman Ketenciler Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    7-12 Temmuz tarihleri arasında Türkkuşu Genel Müdürlüğünde Model Uçak Rehber Öğretmen Kursuna katılacağım. Yanıma bisikletimi de alıp, bu süre zarfında Ankara'yı da gezip (bisikletle) görmek istiyordum. Fakat Google Maps ten incelediğim kadarıyla (aşağıda) kursun yapılacağı yer şehir merkezine 15km uzaklıkta. Nasıl bir yer olduğunu da bilmiyorum? Bisikletle ulaşım sorun olabilir mi?
    Ankara'da gezilecek görülecek yerler, takip edilecek rotalar hakkında da tavsiyelerinizi bekliyorum...
    Teşekkürler.

2. oguncavus

oguncavus Aktif Üye

Seviye:
    Şimdiden hoş geldin! Ankara'da sana gece sürüşlerini tavsiye ederim biz bir gurup bisikletci olarak geceleri (her gece değil tabi!:) ) bisiklete biniyoruz. Sana Ankara'yı tarif etmem zor bende yeni taşındımda! eger gece beinişinde bizlere eşlik edersen hem burayı tanımış hemde insanları ile tanışmış olursun. Görüşmek üzere.

3. Rahman Ketenciler

Rahman Ketenciler Kıdemli Üye

Seviye:
    Hoşbulduk! Gece sürüşleri benim için çok uygun olur çünkü gündüz kursta olacağım. Sizlere eşlik etmeyi çok isterim. Ben 7-12 temmuz tarihleri arasında Ankara'da olacağım. Görüşmek üzere, Hoşçakalın

4. mechanics

mechanics Aktif Üye

Seviye:
    Türkkuşu şaşmaz denilen yerde, şehir merkezine biraz uzak sayılır. Uzun bir tur isterseniz Ayaş, Beypazarı veya Kazan, Kızılcahamam taraflarına doğru gidilebilir, kısa gezintiler için de çiftliğe veya Göksu taraflarına gidebilirsiniz. 10-15 km civarında bir mesafede ise ODTÜ'ye gidebilirsiniz. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

5. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bulunduğunuz yere göre kurs yerine değişik şekillerde gidilebilir. Eskişehir yoluna yakınsanız Eskişehir Yolu-Ümitköy Kavşağı-Etimesgut tarafından gelebilirsiniz. İstanbul yolu tarafındaysanız istanbul yolunu kullanıp şaşmaz dan sola dönerek en kısa şekilde ulaşabilirsiniz. Her iki yol da ana arter olup yoğunluk fazladır ama dikkatli gidildiği takdirde sorun olacağını zannetmiyorum, ayrıca bu yolun kendi içlerinde de değişik varyasyonlar oluşturulabilir.
    O civarda gezilebilecek yer olarak en yakın sanırım göksu var. Eskişehir yolundan gelirsen ODTÜ zaten yol üstünde kalıyor. başka da yakın aklıma pek bişi gelmiyor, zati Ankara da doğal güzellik çok az, her yer çorak insanın içini karartıyor :(

6. Al_adam

Al_adam Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Ankara ili ilk başta çorak, yeşillik yokmuş gibi görünse de bu sadece görünüşte kalıyor. Eğer gidonunuzu Ankara ilinin kuzey ve kuzey batı taraflarına çevirirseniz dağ bisikletiyle gezilecek bir sürü seçenek çıkar karşınıza. Kızılcahamam, Çamlıdere, Beypazarı, Güdül ve Çubuk ilçelerinde doğanın yemyeşil olduğu keşfedilmeyi bekleyen birçok parkur ve keçi yolu var. Unutmadan birde güney tarafında kalan Beynam Ormanı ve Gölbaşı ilçesi sınırları içinde kalan Eymir ve Mogan Gölleri var.

Bir hafta sonu dağ bisikleti turu için size Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı içerisindeki 16 km çevre yolunu tavsiye ederim. Park girişinden hemen sonra sağ tarafa dönülüp güzergâhın en yüksek noktası olan tepedeki çeşme yerine kadar ağaç gölgesi nadir olsa da daha sonra iniş yolunda göknar ve sarı çamların altında ve kuş seslerinden oluşan senfoniyi dinleyerek güzel bir doğa sürüşü bekliyor bisikletseveri. Biz Ankara'dan bir grup arkadaşla geçen 23 Nisan'da gittik. Hayran kaldım. Bir daha gitmek isterim.

Size iyi kurslar ve Ankara'da iyi geziler dilerim.

Muhammet Demirel ve İntiharMavi bunu beğendi.
  7. İntiharMavi

İntiharMavi Yeni Üye

Seviye:
    ..neden bu bahsettiğiniz yere ankaralıları organize edip gitmiyoruz.bir girişiminiz olursa bu konuda _ben yakında bisiklet alıcam gelmek isterim.gerçi ham bir vücudum var ama..zorlarız.tasvirlerinize bakılırsa güzel bir yer..saygılar.

8. vaughen

vaughen Yeni Üye

merhabalar,
    haber vereirseniz katılabilirim,
    selamlar,

9. lordysn

lordysn Yeni Üye

selam...yeni organizasyonlara katılabilirim...görüşmek üzere

10. sercangedik

sercangedik Aktif Üye

Seviye:
    selamlar oncelıkle tum ankaralı arkadaslarıma tesekkur edıyorum ben bundan bır ay once kadar ege bolgesıne ızmıre bısıkletle gelecegım yardımcı olurmusunuz dedıgımde kı bakabılırsınız ızmır konusunda yardım baslıgı altında duruyor 1 kısı harıc yardım alamadıgım gıbı bırde google earth den bak gorursun gıbı abuk cevaplarda almıstım ankaralı arkadaslarım yeterınce anlatmıslar ve yardımcıolmaya calısmıslar zaten ben baslık hakkında daha fazla bı sey soylemeyım bende yenı katılmak ıstıyorum dıyen arkadaslarımıza soyluyorum tum bu bahsedılen yerlere turlar yapılıyor ve yapılmaya devam edecek yalnız haberlesme asaması bazı sebeplerden oturu artık cok duyurulamıyor eger eklersenız daha rahat haberlesebılırız gorusmek uzere toldem_@hotmail.com

vaughen bunu beğendi.