Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ankarada extreme sürüş

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Sungur Çağırgan tarafından paylaşıldı.

1. Sungur Çağırgan

Sungur Çağırgan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar ankarada extreme sürüş yapılabilecek yerleri bilenler varsa ve paylaşırsa sevinirim bildiğim bi kaç yer var ama belki bilmediklerimde vardır ben sadece odtü eymir tarafını biliyorum...

Mert Kabtan bunu beğendi.
  2. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bende merak ediyorum bu sorunun cevabını :D

3. Mert Kabtan

Mert Kabtan Bisikletkolik

Seviye:
    Bendee : ))

4. Sungur Çağırgan

Sungur Çağırgan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    e tamam bi yer daha hatırlıyorum sanırım batıkentin dağlarında bir kere gittim ama bir daha bulabilirmiyim bilmiyorum yaklaşık 20 dakika kadar süren tatlı bir inişi vardı yer yer dönüşlerde yatıyordunuz zevkli o0luyodu... e hadi ama sizdende bişeyler bekliyorum

5. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bende ümitköy taraflarında, üst kısımlarda motocrossçuların takıldığı bir yer biliyorum baya güzel bir yerdi ama bisiklet ile gidemedim hiç..

bfatih, netmark, Mert Kabtan ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. bfatih

bfatih Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ODTU'nun ana kampusunde de guzel ve zorlu bir patika var. En azindan bana cok zor gelmisti. Yerini googleearth'ten isaretlemeye calistim ama grafik programlarini cok iyi kullanmayi beceremedigim icin pek guzel olmadi.

Bu resimde kirmizi noktalarla belirttigim yer. Once dik bir cikisla basliyorsunuz, sonra sola donup dar, hafif asagi egimli, kolay bir patikadan geciyorsunuz. Ondan sonrasi ise gercekten cok zor.

Bildigim kadariyla bu patika 2001-2002-2003 yillari dag bisikleti Turkiye sampiyonasinin bir parcasiydi.

Isteyene KMZ dosyasini da yollayabilirim.

7. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    O patikayı bende biliyorum, ilk başlarda gerçekten çok zorlayıcı olabiliyor ancak zamanla insana değişik şeyler arıyor:)
    Odtünün teker değmedik yeri kalmamıştır herhalde :)

Mert Kabtan ve bfatih bunu beğendi.
  8. black devil

black devil Yeni Üye

Seviye:
    teker değmemiş bi yermi arıyosunuz o zaman bademli dereye gidin çok geniş ve çok zevkli bi arazi kimse karışmaz kimse siz burda ne yapıyosunuz demez gerek araç yolu gerekse patikaları süper ve inanın 1 ay hergün gezseniz hala farklı bi yer ve patika keşfede bilirsiniz arazisi erozyona karşı teraslama yaptıkları için pütün bi dağ sanki atlama ranpalarıyla donatılmış gibi eğimin fazla olduğu yerler merdiven basamağı gibi çok farklı zevkler yaşarsınız inanın ve kızılaya çok yakın 15 dk kada gidebilirsiniz türközünden eymire giriş yaptığınız kavşakta kime sorsanız gösterir yolu size google haritasındanda görebilirsiniz ayrıca bana ulaşırsanız bende yardımcı olurum 05063121166 bunların yanında burda rahatlıkla mangal yakıp istediğinizi içebilirsiniz ankara manzarasıda bu işin başka bi artısı beklerim arkadaşlar

9. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar bu dediğiniz yerlerde sağa sola virajlı uzun inişler var mı?

10. memocy

memocy Forum Bağımlısı

Seviye:
    o motodrom'da bisiklete binmek çok kısa sürüyo ve çok akıcı değil,arada bolca pedallamak lazım. :)
    size ışık dağı,elmadağ,kızılcahamam ve hüseyingazi türbeleri inişlerini öneririm:
    Işıkdağı : Kızılcahamam'dan sonra Çankırı yönünde 45 km. gidip dağ yoluna çıkın.2030 mt.lik ışık dağını tırmanın ve 1.100 mt'ye kadar DEHŞET inişler sizi bekliyor.. en az 3 defa kollarınızın yorulmasından duracağınızı garanti ederim..öyle büyük atlama zıplama yok ama bakir traktör yollarında karşınıza çıkacak tek bir yaratık yokk.. dip gaz inilebilir.. (detaylar)
    Kızılcahamam: Kızılcahamam'a gidin ve soğuksu milli parkını tırmanın. özellikle Başkent Üniversitesi Tesislerine kadar çıkın ve geldiğiniz yol yerine direk ormana diklemesine girin. Taaa belediye hamamına kadar sağlı sollu patikalar var.işte burada atlama ve zıplama yerleri de var. eğer şoförlü araç bulursanız,sizi devamlı yukarı taşırsa defalarca farklı rotaları denersiniz.
    Elmadağ: Elmadağa yoldan çıkın,son taş ocağını geçince solda çeşmeyi görün ve ilk sağdan aşağıya bırakın kendinizi.. taaa eymir'e kadar güzel bir iniş sizi bekliyor.. 1-2 uçmalık yer var.. lakin köy köpeklerine dikkat edin,feciler..
    Hüseyingazi: Mamak veya Sitelerin arkasından türbeye tırmanın (1700 mt civarı) oradan aşağı asfalttan sınırları zorlayan inişinizi yapın.. gözlük ve iyi fren şart. bu yol sadece asfalt ona göre.. (detaylar)
    Eymir'deki dik inişi herkes biliyo zaten. birde kayıkhanenin arkasında bir yol var,oradan devam edin ve dik giden patikayı takip edin.. orada da kısa ama dik bir toprak yol daha var,oralarda takılın. oranın devamı Eymir'in gölbaşı kapısına çıkıyor.

11. kabuscobar

kabuscobar Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bisikletle yapılan sağlam bir inişin tadını motorun vermeyeceğine eminim.

12. Kaan Atila

Kaan Atila Üye

Seviye:
    extreme surus mekanindan bol ne var, her yer corak tepe dolu =)