Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara'da dengesiz taksici

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Abdtorun tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Abdtorun

Abdtorun Yeni Üye

Adı:
    Abdullah Torun
    Bisiklet:
    Carraro
    Bugün benimde başımdan bir taksiciyle nahoş bir tartışma geçti. Gazi Üniversitesinden Anıtkabir istikametine bisikletle giderken yolun sağını kullanmama rağmen başkent hastanesi önünde arkamdan gelen 06t5905 plakalı taksi kornayla taciz etti. Bende durup neyi yanlış yaptığımı sormak isteyip onu sağıma aldım. Aldığım cevap yol verde geçeyim olunca acaba motorlarımı çalıştırıp havalanmam mı gerekiyor diye düşündüm ama cevabım kuralları öğren oldu. Ama arkadaş senden mi öğrenecem diye başlayan bir münakaşa faslı başlatınca ben yoluma devam etme kararı aldım. Ama o hala arkamdan taciz etmeye devam etti. Gel öğret bana kuralları gelsene diyerek. Müşterisini alıp giderken en soldan yine en büyük silahı(!) olan kornasını ateşlemeye devam etti. Baktım ilerde ışıkta durdu. Yanına yaklaşıp aynen harfi harfine şu cümleyi söyledim. Bak abicim güzel güzel konuşalım. Birbirimizin hatalarını söyleyelim dedim. Ama o yine ukala haliyle cevap verdi. Bak dedim bende bir aracım. Verdiği cevap tam fıtratına ve zihniyetine uygundu. Ne aracı ya. Hani plakan göster dedi. Ve yanan yeşil ışıkla bastı geçti.
    Şimdi olay burda son buldu ama bu benim ilk ciddi tartışmamdı. Daha önce birkaç ufak kazaya karışsamda hiç bu kadar aksi biriyle karşılaşmamıştım. Beni üzen bu insanın Ankara'nın en güzel ve özel semtinde bana bu karşılığı vermiş olması.
    Sonuç olarak beyaz masayı aradım ama bizde karşılığı yok cevabını aldım. Emniyeti arayıp ihbar edin dedi ama darp ve küfür olmadığı için işi oraya kadar götürmek istemedim.
    Ama bunun altında da kalmak istemiyorum. Acaba bu taksileri şikayet edip sonuç alacağımız bir birlikleri falan var mı. Yani bizde bir kulak çektirebilir miyiz ki bu adam daha fazlasını hak etti.
    Bir de son söz olarak galiba bisiklet insanı yumuşatıyor galiba. Benden söylemesi :)

Deniz ve Örümböcük bunu beğendi.
  2. Mehmet Vidinli

Mehmet Vidinli Aktif Üye

Adı:
    Mehmet Vidinli
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    şöförler odası doğru adres olabilir hocam.

Abdtorun ve Örümböcük bunu beğendi.
  3. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Abdtorun Şoförler odasına şikayet edin derim. Belki birşey çıkar.

Birde nacizane tavsiyem trafikte tartışmaya girmemenizdir. Neticede bizlerin kaportası bedenimiz. Özellikle dolmuş, taksi ve Servisci tayfasiyla...

Ertan M., sercansekkin, Deniz ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. muhammedkoc

muhammedkoc Yeni Üye

Adı:
    Muhammed
    dövecektin en güzel karşılık

Abdtorun bunu beğendi.
  5. Karaduman

Karaduman Baktun olmayi bakma..

Adı:
    Ekin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yenidoğanın çılgın serserilerinden biri olabilir. Beş para etmez insanlar. İnan uğraşmaya değmez. Plakasını şikayet etmen yeterli.

Abdtorun bunu beğendi.
    Son düzenleme: 3 Haziran 2016
  6. Abdtorun

Abdtorun Yeni Üye

Adı:
    Abdullah Torun
    Bisiklet:
    Carraro
    zaten ben de şunu anlamıyorum arkadaşlar. geçenlerde yine istanbulda yaşanan bir olaydı. hani taksi minibüs dengesizlik yapıp bir arkadaşımızı tartaklama teşebbüsünde bulunmuştu. videoda baka bir taksi minibüsünde ilerde olayı takip ettiği görülüyordu. aynısı benim olayda da yaşandı. ben taksiciyle konuşmaya laf anlatmaya çalışırken arkamdan bir taksici hala kornayla taciz ediyordu. ben zaten şiddetin çözüm olduğuna inanmıyorum. eğer iş yerine ulaşmam gerekmeseydi ve bisikletim emanet olmasaydı kesinlikle tam kavgalık bir olaydı. bir ara şeytan dedi git sataş. sonra güzel bi dayak ye. koş doktora. al raporunu. aç davanı. sürünsün.
    ama yapamadım işte. :)

7. uguryilmaz144

uguryilmaz144 Onursal Üye

Adı:
    Uğur Yılmaz
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Eğer bir tartışmaya girdikten sonra konuşmayı yarım bırakıp oradan uzaklaşırsanız daha çok sinirleniyorlar. Ya gidin olayı çözene kadar konuşun. Ya da hiç yanına yaklaşıp olayı büyütmeyin. Bir de hava sıcak insanlar agresif, hata yapabiliyorlar. Direk yanına gidip napıyon yaa sen diye lafa başlarsanız adam da benzer cümlelerle başlar.

Geçenlerde benim de başıma benzer bir olay geldi. Bir kamyoneti biraz yakından takip ediyordum, ani fren yapmasıyla bir kazaya sebep olacaktı. Neyse ki erken fren yaptım ve bir sıkıntı olmadı. Sonraki ışıklarda kamyonetçi arkadaşın yanına yanaşıp, abi az önce fren yaptın ya, az kalsın sana arkadan çarpacaktım dedim. O da pardon kardeşim taksici önüme atladı mecbur frene bastım dedi. Sende birşey var mı dedi, dedim iyiyim eyvallah düşünmen yeter falan. Sonrasında o bisikletler kaç para ya ben de düşünüyorum dedi. Dedim 1000 lira'lardan başlıyor öyle gidiyor.

Sonuç olarak kötü olayları da iyi bir gidişata çevirmek elimizde ...

Hata tamamen karşı tarafta olsa bile güleryüz gösterip, olumlu davranmak şart... Bisiklet kültürü de ancak bu şekilde gelişecek...

Son düzenleme: 3 Haziran 2016
  8. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Laf dalaşına girmeye , guzel guzel konuşmaya kesinlikle çaba harcamayın , illa buna biseyler yapacam derseniz gecin onune yavaş yavaş pedallamaya devam edin , ben bu sekilde yapiyorum. Arkadan gelip çarparsada kasitli olarak adam oldurmeye tesebbusten yargilanirlar bnce , kara yollarinda goz gore gore beni ezmeye calisiyor olacak cnku. Tabi bunlari yaparken bir kameranin kayıtta olmasi onemli. Yine tek tuşla polisi arayabilecek bir durumda oluyorum bunlari yaparken. Yaptiklari sey bana yakin olarak solumdan gecmek , hizli vuramasamsa arabasina bi tane yumruk atiyorum o esnada , simdi gidon cantamda cakil tasi tasimaya baslayacagim yanimdan yakin ve tehlikeli bir sekilde gecenlere firlatmak icin. Altinizda bisiklet varken arabayla size carpmadan sizi yakalamasi mumkun degil. Zaten bu adamlar 10 metreden fazla koşamiyorlar iciniz rahat olsun.

Abdtorun bunu beğendi.
  9. Abdtorun

Abdtorun Yeni Üye

Adı:
    Abdullah Torun
    Bisiklet:
    Carraro
    iki farklı arkadaş iki farklı düşünce. ikinizinde haklı olduğu yerler var. ama şiddet herzaman ikinci planda kalmalı. benimde zaten taksici arkadaşa yetişip tekrar konuşmak istememdeki amaç tatlı bir diyalogla onu bisiklete ve bisikletlilere karşı sağduyulu davranmaya davet etmekti. ama gel gör ki araçsan hani senin plakan deyince şalterler attı benim. lakin yeşil ışık imdadıma yetişti. yoksa daha kötü şeyler olabilirdi. konuyu ben izninizle biraz daha genişletmek istiyorum.
    bu #ANKARA denen #BAŞKENT olacak ilimiz bisikletliler açısından tam bir fiyasko. ben böyle bisiklet cahili bir başkent bırak büyükşehir bile düşünemiyorum. hadi daha önce bu kadar bisiklet yaygın değildi. yol yapılma gereği yoktu. arkadaş her sene yeni yollar köprüler yapıyorum diye kendini bir yere sığdıramıyorsun. Allah aşkına beş şeritli yol yapıyorsun ne bir servis yolu var ne bir bisiklet yolu var. bırak bisikleti bisikletin geçebileceği bir ara bile yok kocaman yolda. el insaf diyorum başka da bir de şunu diyorum son söz olarak

arkadaşlar bisiklet çılgınlığı rüzgarı fırtınaya dönüşmek üzere. gerek Türkiyede olsun gerek dünyada olsun sosyal medyanın ve farkındalığın artmasıyla bisiklet kullanımı hızla yaygınlaşıyor. demek istediğim ilerde yüzme kursları veya dil kursları gibi bisiklet ve kullanım alanları diye kurslar yaygınlaşırsa hiç şaşırmayın. bize düşen bu rüzgarı yavaşlatmak değil olabildiğince hızlandırmak. bende yaklaşık bir yıl önce bütün bu özgür dünyadan bi haber yaşıyordum. eskişehirde tanıştım ankara garında aşık oldum bu illete :)

Engin er. bunu beğendi.
  10. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Abdtorun Zaten bu arz talep meselesi... Bisiklete olan ilgi arttıkça, bisiklet günlük ulaşımda daha fazla kullanılmaya başlandıkça, trafiteki diğer araçların saygısıda artacak, bisikelt yollarıda artacak...

Ankara'da günlük ulaşım dahil aktif bisiklet kullanıcısı olarak, haftasonları Eymir'de gördüğümüz bisikletli kalabalığı gün içinde şehrin işlek noktalarında da görsek herşey olur.

Maalesef günlük ulaşımda bisiklet Ankara'da kullanılmıyor. Ankara'da ulaşım amaçlı bisiklet kullanan kişi sayısı 50 yi bilemedin 100 ü geçmez. Böyle oluncada fazla bir ilerleme katedemiyoruz maalesef...

11. mehmetlevent

mehmetlevent Forum Bağımlısı

Adı:
    mehmet levent
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ankara'da dengeli taksici varsa sadece onu bildirin hocam.

12. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @mehmetlevent Bence çok var. Bizler genelde kötü örnekler üzerinden gitmeyi seviyoruz... İyi örnekleride paylaştım bu forumda. Yol verende oluyor, hata yaptığında özür dileyende... Bence "Ankara'daki taksi şöförleri dengesiz" tanımı çok acımasız olur...

13. Ömer E.

Ömer E. Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Gereksiz kelime kullanımı sebebiyle anlatım bozukluğu var. Sadece taksici yeterli..

SM-T800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi