Ankarada bisiklet satan dükkanlar

Tepki
2
Bisiklet
Ümit
İyi günler arkadaşlar maximum 1000tl civarı bi bütçem var. Şehir tur veya yol bisikleti almayı düşünüyorum hem bu bütçe için önerilerinizi hemde bu bisikletleri görebiliceğim hemde bana yardımcı olabilicek dükkanları öğrenebilir miyim ? Şimdiden teşekkür ederim :)

Scudo
Tepki
5
Bisiklet
Carraro
(link)

(link)

(link)

(link)

sitelerinde adresleri mevcut. Site içerisinde gördüğüm kadarıyla müşteri memnuniyeti en yüksek olan delta ve erdoğanlar bisiklet. Bazı arkadaşlar erdoğanlar bisikletten bir takım kazıklar yemiş olsalarda genel itibari ile memnun kalınılan, ürün yelpazesi geniş biryer.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Muammer Şen

"Bazı arkadaslar Erdoğanlar bisikletten yedikleri kazığı" diye soylemişsiniz cümleyi ancak ben bu cümlenize katılmıyorum. Şikayetler ile ilgili konu açılsa eminim verdiğiniz linklerde herkes bir sorun bir sorun yaşamıştır. Ben Ankara'da Erdoganlar bisikletten bu güne kadar hiç bir bisiklet yada parçası almadım. Alışverişlerinin hemen hemen hepsini verdiginiz linklerdeki bir bisikletçiden alıyorum. Zonguldak'ta yasıyorum. Ürünlerin hepsini ücretsiz kargo ile gönderirler. Bir sorun yaşadığımda ürünün arkasında duruyorlar. Bu güne kadar da kayda deger bir şikayet duymadım, okumadım. Ancak eminim bur yerde birileri ile sorun yaşamışlardır. Bu yüzden link verip şu hariç digerlerinden şikayet gelmiyor demek pek doğru değil bence.

Tepki
5
Bisiklet
Carraro
Evet yazmış olduğunuz hususta haklısınız, dediğiniz gibi illaki linkleri bulunan firmalarla sorun yaşayan kimseler olmuştur. Ancak benim erdoğanları özellikle söylememin sebebi, Ankarada ki şubeleri ile ilgili bir çok şikayet duymuş olmamdan kaynaklanıyor. Dediğiniz gibi internet üzerinden alışverişlerde bir sıkıntı yaşamamış olabilirsiniz ancak bizzat Ankarada ki şubelerinden alışveriş yapan kimselerin şikayetlerini görmüş olmamdan dolayı özellikle erdoğanlar hakkında uyarı yapmak istedim.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
İlk önce tam olarak ne alacağınıza karar verin. 1000 TL ye güzel bir şehir bisikleti alabilirsiniz. Ama 1000 TL için aynı şeyi tam olarak söyleyemem. Çok az daha artırıp düzgün yol bisiklet alabilirsiniz. 2. el kullanırım derseniz. 1000 TL ye güzel 2. el bir yol bisikleti bulabilirsiniz.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Muammer Şen

Nezaketinize teşekkür ederim. Be sadece bu fikrinizi konuyu açan arkadasımızın özeline mesaj göndererek paylaşsanız daha hoş olurdu. Bu tabii ki de benim fikrim. Teşekkür ederim..

soner canlı

Daimi Üye
Tepki
197
Bisiklet
Scott
Ben ankarada performans bİsİkletten aldim 6 ay Önce yerlerİ yenİmahallede. GÜzel temİz İnsanlar...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben de performans bisikletten aksesuar aldım bizzat aradılar ilgilendiler gayet iyi bir esnad izlenimi birakti bende

Tepki
2
Bisiklet
Ümit
@ONUR YÜCEL 46
Evet 2 yıl kıbrısta okudum 2008 yılında hazırlık 2009da birinci sınıf daha sonra ankarada devam ettim :)

Tepki
2
Bisiklet
Ümit
Arkadaşlar teşekkür ederim kararsızlık birazda kendime güvenmediğim için yol bisikleti konusunda kararsızım önerdiğiniz firmalara giderek belki canlı görüşürsem biraz daha kolay netleşir fikrim o sebeple soruyorum

Tepki
2
Bisiklet
Ümit
@Turan Babacan
Eğer bir sorun yaratmazsa tabiki ikinci el düşünebilirim güzel bakımlı bir ürünse neden olmasın hepsinden önce bi modele karar vermem gerek biraz canlı gördüğümde yardımcı olabilir diye

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
Sıfır da almış olsanız, ikinci el de Ankara'da bu firmalara eninde sonunda ihtiyacınız olacaktır parça ve bakım konularında. Erdoğanlar Bisiklet'te ürün çeşitliliği fazladır, fiyatlar kampanyalı ürünlerde gayet uygun olur. Delta Bisiklet fiyat/performans olarak ilk sırada olmasa da şubelerine gittiğinizde birçok konuda yardımcı olurlar. Özellikle Emek Şubesi'ndeki Levent arkadaşıma her konuda kefil olurum, kendisi de bana defalarca yardımcı olmuştur alışverişlerimde. Performans Bisiklet ise tek kelimeyle 'düzgün' esnaftır. 1000 tane işleri bile olsa mağazaya gittiğinizde arada size de yardımcı olur işinizi hallederler. Fiyatlar, ürünler konusunda her bilgiyi doğru ve açıkça, iyisiyle kötüsüyle söylerler.

Şimdi aslında bu yazdıklarımın hepsi zaten olması gerekenler diyoruz, ama malesef gerçekte bu şekilde esnaflık yapan insan sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Yıllarca ara verdikten sonra bisikletle tekrar ilgilenmeye başladım ve bu son dönemde 3 firma ile de birçok defa alışveriş yaptım, servise gittim, bisiklet topladım. Her seferden sonra en azından bisiklet sektöründe bu tip işyerleri hala var diye seviniyorum. Elinde ürün olmayınca 'Delta'ya bir sor orada olabilir' diye müşterinin işini halletmek adına rakip firmaya yönlendirebilen Erdoğanlar'a, 'Abi ücreti çıkışmadıysa sonra ödersin mesele değil' diyebilen Delta'ya ve her gittiğimde güleryüzle yarım saat uğraşarak işimi halledip '3 dakikalık işe para mı alacağız' diye beni utandıran Performans Bisiklet'e bu vesileyle teşekkür ederim.

Her firma ile sorunlar yaşanabilir, bu anlattıklarım içinde nadiren de olsa ben de sorun yaşadım ancak iyi niyetle yaklaşınca her şey bir şekilde çözüme ulaşıyor. Bu firmalar dışındakilerle çok fazla alışverişim olmadığı, İstanbul ve diğer illerdeki bisikletçileri de bilmediğim için sadece bu firmalarla ilgili yorum yazabiliyorum. Eminim ki diğer firmaların çoğu da bu şekilde düzgün iş yapıyordur ve onlarla ilgili bilgileri de arkadaşlar paylaşır. Benim düşüncem, bu devirde bu kadar iyi niyetle iş yapmaya çalışan firmaların, esnafların, orada çalışan arkadaşların kıymetini biraz da olsa bilmeliyiz, bisikletçiliğin daha ileriye gitmesi için de elimizden geldiği kadar destek vermeliyiz. Sorunları karalayarak, kötüleyerek çözmeye çalışmak zaten sayıca kısıtlı olan bu firmalara ve sonuç olarak bize zarar verir. Umarım firmalar da eksik kaldıkları konularda kendilerini geliştirir ve motorsuz 2 teker üzerinde sağlıklı bir Türkiye'ye daha hızlı kavuşuruz. ;)

Tepki
2
Bisiklet
Ümit
@M.A.Güneş
Evet bende dükkkana gittiğimde birazcık samimiyet arayanlardanım yani pahalısını değilde bana uygun olanını satmaya çalışan esnaf her zaman kazanmalı bencede teşekkür ederim yorumunuz için :)

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
Tamamen olaya " DUYGUSAL " bakıyorsan YİBA çarşısınada bakmanı tavsiye ederim. Aradığın fiyat bandında daha uygun ürünler alabilirsin. Daha pahalı birşey bakıyorsan o zaman hiç zahmet etme. Ben bisikletimi internetten daha ucuza taksitle YİBA'dan aldım.

Tepki
2
Bisiklet
Ümit
@çağrı can
Duygusal değilde deneyimleri ile yardımcı olabilicek bir esnaf diyelim :) orayıda yazdım

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
o bisikletçi iyi bu bisikletçi tü kaka... tartışmasını okumadan...

bi de güngörler bisiklet var... onun adı yazılmamış ben ekliyim...
bi de turuncubisiklet
bi de başka bi renkli bisiklet var, kırmızı mı mavi mi hatıralyamadım... anıtkabir'in kapısına yakın bi sokakta..

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
yok diretk mavi veya kırmızı... gökkuşağı ileriki zamanlarda olucak sanırım... bütün bisikletçiler bi sokakata birleşince ;)