Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara'da bisiklet park yerleri

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Yasin Büyük tarafından paylaşıldı.

1. Yasin Büyük

Yasin Büyük Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Malesef bisiklet yolları olmadığı gibi bisikletleri bırakıp kilitleyeceğimiz güvenli yerler de pek yok sanırım. Ankamall'de vardı görmüştüm mesela ama geçen gün gittim, kaldırmışlar. Cepa'da var diyolar ama bilmiyorum. Asıl merak ettiğim kızılayda var mı güvenli biyer? bilen var mı?

Selim Esener bunu beğendi.
  2. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bildiğim kadarıyla yok. SSK işhanındaki çok katlı otoparkta, ya da yenişehir çok katlı otoparkında belki olabilir. Bir başka alternatif beğendik otoparkı...AVM'lerde bisiklet parkı kesinlikle olmalı. Ankamall'deki kaldırma uygulamasıyla ilgili mail atarak dilek-şikayetimizi bildirebiliriz. Aynı şekilde Belediyelere, bisiklet parkı ve yollarıyla ilgili taleplerde bulunabiliriz. Hem kişisel hem de organize olarak...

serkan korkmaz bunu beğendi.
  3. erkan tufekci

erkan tufekci Üye

Seviye:
    Cepa ya da Kentpark da bilmiyorum isimlerini hep karıştırıyorum (zaten niye yan yana alışveriş mağazası yapmışlar onu da anlamam) ikisinin arasında 3 bisikletlik gri demirden dökme bir bisiklet parkı görmüştüm. Belki şuan yerinde olmayabilir.

4. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dekatlon un önünle bisiklet parkımsı bişeyler var ama tercih etmiyoruz, uzak gibi biraz. En güzel park yeri herhangi bir direğin veya ağacın altı :D

5. ali albut

ali albut Aktif Üye

Seviye:
    Kardeşim bisikletlerinizle beraber alış veriş merkezlerini dolaşacaksınız tabii güvenlık gelecek ve bisiklet ile gezemiyeceğinizi söyleyecek sizde bana bisikletimi bağlıyabileceğim bir park yeri gösterin diyeceksiniz eğer onlar bunu sağlamamışlarsa buna eğileceklerdir her kesin arabası yokki olsada hafta sonu bisiklete binmek istiyor vatandaş bunu bir kaç bisikletli arkadaşla yaparsak haliyle bisiklet parkı yapacak üstelik başına da aman çalınmasın diye güvenlik bile dikeceklerdir diye düşünüyorum (biraz hayal oldu herhalde)
    saygılar
    ali baba

6. Mustafa Volkan Koca

Mustafa Volkan Koca Forum Bağımlısı

Seviye:
    Dediğiniz biraz hayal oluyor bisikletle avm ye girerken ''bisiklet sokmak yasak'' sizde biryer gösterin diyeceksiniz güvenlik ''dışarda birsürü yer var direk var oralara kilitleyin'' diyecektir. Sizde gidip kilitleyeceksiniz alışveriş yapacaksınız çıktığınızda bisikletin yerinde yeller esecek bu bir çözüm değil herkesin bisikleti kıymetli ve pahalı böyle bir riski göze alamayız başında güvenliğin olduğu bir yer olması gerekir:( tabiki böyle biryer buldukça oldukça zor.

7. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    gecen senelerde benzer bir olayı bilkent tarafında real-praktiker in oldugu alısveris kompleksinde yasadım. altımızdaki bisikletler fiyatca agır basmasa da sonucta insanın yoldasıydı bırakamazdık dısarıda... bisiklet motosiklet alanı vardı ama tenha yerdeydi ve kilitleme yeri yoktu. dilek sikayet kutusuna yazıp koydum. 1 hafta icinde arayıp donduler ve kapalı otopark kısmına bisiklet kilitlemek icin alan olusturduklarını soylediler. bence bu tarz seyler ise yarayabiliyor. dilek sikayet kutularına temennilerimizi iletirsek bir nebze olsun gelisme saglanabilir

8. buğra kuddaş

buğra kuddaş Kıdemli Üye

Seviye:
    gönül keşke diyor, avm'ler harici, kızılay'da metro girişlerinde ya da güvenpark'ta olsun bisiklet parkı gibi bir şey. ama işte belediye'nin işi çok (!) olduğu için uğraşmıyor öyle şeylerle...

ben güvenpark'ın içinde polis bölgesinin karşısına zincirliyorum bisikleti. kalın bir zincir kullandığım için ve sürekli insan olduğu için o bölgede kimse elinde zincir makasıyla gezemez diye düşünüyorum.

bir de reklam gibi olmasın ama nefes bar'ın az aşağısında, çarprazında yeni bir kafe açıldı, oraya da bisiklet bırakılabiliyor. adamlar zaten bisikletçiler için açtı kafeyi. aklınızda olsun.

msquared bunu beğendi.
  9. Selim Esener

Selim Esener Forum Bağımlısı

Seviye:
    en güvenli yer gözünün önü:)

10. ekremre

ekremre Yeni Üye

Avm olarak Kentpark'ın kapalı otoparkı içinde bisiklet park yeri var.

hasanmustafa bunu beğendi.
  11. Barış Dizer

Barış Dizer Üye

Seviye:
    bugün ankamall e gittim bisiklet parkı yerli yerinde duruyor, optimumdada var bisiklet parkı üstelik optimumda başında güvenlik bile duruyor. onun dışında eryamanda hemen hemen her sitede bisiklet parkı var (en azndan benim otrduğum yer ve çevresi) kızılay için bişey diyemem :D olsa bile kolay çalarlar ordan :D ancak beğendiğin otoparkına girip orda uygun bi direk bulunabilir diye düşünüyorum

12. berkay ulubay

berkay ulubay Üye

Seviye:
    biraz önce ankamall de idim hemen girişte park yeri vardı :) hatta bakmaya gittiğimde eski milli bisikletçi Ahmet Hidayet Akyürek ile tanışıp sohbet etme fırsatı buldum :D

13. Zihni Görkem KEVREK

Zihni Görkem KEVREK Üye

Seviye:
    astinin ankaray girişinde var ama inanın kendim 10 dk dan fazla durmam orada :D

berkay ulubay bunu beğendi.
  14. hasanmustafa

hasanmustafa Donanım Uzmanı

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Ümit
    Seviye:
    Ankaralı Arkadaşlar
    İşim gereği günde en az 2 AVM ziyareti yapıyorum. Ankamall Optimum ve Kentpark
    dışında pek park yeri göremedim. o yüzden şimdilik bisikletle gitmeye cesaret edemiyorum.
    Bayramdan sonra Ankaradaki birçok AVM"ye başvuruda bulunacağım. Dönüş olursa
    buradan paylaşırım

enes_vl bunu beğendi.
  15. seker156

seker156 Yeni Üye

Adı:
    OMER
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @hasanmustafa Armada'da var bisiklet park yeri. 3 gun orda kilitli biraktim sagolsun kimse dokunmamis. :)

16. enes_vl

enes_vl redbaron

Bisiklet:
    İdeal
    Seviye:
    Özellikle Kızılay'da park yeri bulmakta zorlanıyoruz.Kızılaya herkesin işi düşüyor.Eminimki oraya güvenli bir park yeri yapılsa çoğu kişi kullanır.Çankaya Belediyesine bu yönde istekte bulunabiliriz.Bizzat ben yapabilirsem internet yoluyla veya dilekçe yazarak bu isteğimi bildirmek istiyorum.

sonyaz, hasanmustafa ve seker156 bunu beğendi.
  17. Ahmetgitar

Ahmetgitar Bisikletkolik

Adı:
    Ahmet
    Seviye:
    Ben defalarca Ankara Büyükşehir'e (belediye yazmaya elim varmadı) tweet attım. Birkaç kez başkanına da.
    Ancak malum Ankara'da bir belediye olmadığı için bu konuyla ilgili bir adım da olmadı.
    Yine de yapalım diyen her arkadaş bir tweet, bir mail falan atsa bir kişi bir kişidir; belki dikkat çeker.
    Arcadium'da da var bu arada bisiklet parkı..
    Kısaca şehirde bu işi avmlerden başka üstlenen kimse yok.

18. kuşlar gibi özgür

kuşlar gibi özgür Bisiklet tutkunu ^^

Adı:
    Barış
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Batıkent Atlantis AVM ve Meydan AVM'de var ama güvenemiyorum :)

19. hasanmustafa

hasanmustafa Donanım Uzmanı

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Ümit
    Seviye:
    Panora - Kızılay AVM - A City - Antares ve Anatolium AVM" lere
    Bisiklet Parkı konusunda başvuruda bulundum. Cevapları buraya yazacağım

Ankara AVM"leri bisiklet Parkı durumu

Ankamall - Koçtaş girişi tarafında
    Acity - Ana girişte max. 4 bisikletlik yer var.
    Antares - Real açık otopark girişi Ptt Önü
    Forum: 7 bisikletlik
    Panora : Kipa dış alan girişi arkalı önlü 10 adet bisiklet park yerimiz bulunmaktadır.
    Optimum: Açık otopark tarafında
    Armada: Var
    Atlantis: Var
    Cepa ve Kentpark : Var
    Kızılay:YOK
    Anatolium: YOK (Nata vega Avm ile yan yana)

Fotoğraflar çektikçe ekleyeceğim Acity bsk.jpg Act.jpg antares avm.JPG Forum Avm.jpg Optimum-bs.jpg

20. mehmetlevent

mehmetlevent Forum Bağımlısı

Adı:
    mehmet levent
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    23 yıl ankarada bisiklet kullanmış biri olarak şunu söyleyeyim, çalınma ihtimali yüksek. Hele hele kızılay gibi yerde bağlasanız bile bazı parçaları çalıyorlar. Quick release tekerleri, sele ve borusunu, sele kelepçesini götürürler. Hadi hepsini usülüne uygun bağladınız diyelim bu da en az 2 ayrı -sağlam- kilit taşımak demek.