Ankara'da Bisiklet Kazası; 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Scudo

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Bu üzücü olay burada kapanmamalı,federasyonlar,dernekler,kuruluşlar artık birşeyler yapmalı,bugün ona yarın bizlere!!!,lütfen bu konunun üstünde duralım unutulmasın..

Bunlara ek olarak,bisiklet satan işyerleri de destek olmalı,sonuçta vicdanen bu tür organizasyonlar düzenlendiğinde,destek olmalılar..

Barış Özegemen

Daimi Üye
Tepki
258
Bisiklet
Fuji
ALLAH rahmet eylesin çok korkuyorum şu arabalardan saygısızlık uste seviyede biz ne kadar temkinli ve dikkatli de olsak illaki çıkıyor birileri ...

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Çok üzücü, huzur içinde yatsın :(

Bugün benim de gözümün önünde polis arabası bisikletli genç bir kıza çarpıyordu.Polis muhtemelen kısa şort giymiş kızın bacaklarına kilitlenmişti, çünkü çarpacak hiçbir durum yoktu ortada.Yol bomboş, trafik yok.Polis aracı karşıdan karşıya geçen bisikletliye doğru hiç hız kesmeden gelip, son 20 metrede lastikleri ciyak ciyak öttürerek fren yaptı.Hatta herkes kafasını çevirip baktı "kesin çarpışma olur bu kayma sesinden sonra" diye.Herif bir de özür dileyeceğine fırça attı iyi mi!

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
yaaaw, nasıl üzüldüğümü anlatamam........ :( gencecik bir kızımızın hayatı sonlandı.....yazıklar olsun! kime kızsam, neye kızsam bilemiyorum. sisteme mi, bakanlığa mı,belediyeye mi, araba kullanmaktan aciz insanlara mı, trafik kurallarına ve hatta bütün genel kurallara uymayan cahil, beyinsiz insanlara mı, yazıklar olsun yaaa. Arkadaşlar, lütfen özellikle trafikte mümkün olduğu kadar kullanmamaya çalışalım. kullanmak zorunda kalırsak ya da istersek mutlaka kask ve dizlik kullanalım. herşeyden önemlisi, memleketimizin trafikteki durumunu unutmayalım... :(

• Beğen
Tepkiler: tt2000

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Remzi YOL

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Kron
@Tolga Can
Bisikleti ilk aldım Sirkeci'den eve gidiyorum. Yolda jipe binmiş insan olmayan bir varlık tarafından iki defa sıkıştırıldım.
çok haklısınız, Jipe binen 3 şeriti de kendine parsellenmiş sanıyor sanırım.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Allah rahmet eylesin, yakinlarina sabir ihsan etsin... Ancak bisiklet ulasim araci olarak gorulmedigi, hukumet ve belediyelerce cocuklarin karne hediyesi algisindan ote gecemedigi surece, trafikte olmalarina tahammul, bisiklet suruculerine dikkat ve saygi duyulmasi cok zor. Hatta son gezi olaylarindan sonra bisiklet kaski ile bisikletinden o an icin uzak kalan birisine eylemci gozuyle bakilmasi ve hatta bazi polis siddeti videolarinda tartaklanmalari inanilmaz! Bisiklet ureticileri, dernekler ve bisiklet kullanicilarinin organize olup tepkilerini gostermemesi, gerekli yasal duzenleme ve bisiklet yollarinin yapilmamasinda en buyuk etkenlerden. Allah hepimize selamet versin ve trafikte insana ve diger tum tasitlara saygili suruculerle karsilasmayi nasip etsin...
Kisacasi Turkiye'deki pek cok sey gibi isimizi yine Allah'a havale ettik. Ne zaman kendi isimizi kendimiz cozumleyecegiz acaba???

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Derneklerin ve Organizasyon yapan insanların,neden bu gibi durumlarda sesleri çıkmıyor? sadece turlar için mi dernek kurulur ?

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Avrupanın bisikletçiye bakış açısını,aşağıdaki video'dan izleyiniz

(link)

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Nerde böyle medeniyet bırak bisiklet yoluna park eden arabayı da yolda gidene saygıları olsa bunlar yaşanmazdı Allah yakınlarına sabır versin..

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Ankara'da olsaydım muhakkak katılırdım.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Allah anne-babasına sabırlar versin, ne diyeyim insanın boğazına birşey düğümleniyor, şu memleketin haline bak. koca koca yollar yapıldı, çiftlik bulvarı diye bilmemne bulvarı diye 1 metre bisiklet yolu yapılsın dişimi kıracağım bu şehirde. Araba cumhuriyeti oldu karşıdan karşıya geçmeye korkuyoruz. Bisiklete binmek gerçektekten kamikaze Ankara megaköyünde.

Hergün işe giderken bisikletli birkaç kişi görüyorum, genellikle kavşak noktalarında durup bekliyorlar yazık düz gidecekler arkalarından 100km ile üzerlerine araçlar geliyor, hayır araçların da suçu yok dizayn öyle, yazık gerçekten yazık bizlere...

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Başımız sağ olsun, Allah ailesine sabır versin.