Ankara'da Artık Cuma Akşamı Bisikletçileri

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
Organizatör: SdS Bisiklet
Tarih: 12 Haziran 2009 Cuma
Zaman: 20:00 - 22:30
Yer: SdS bisiklet
Cadde/Sokak: Lale sk. no:13
Şehir/Kasaba: Sıhhıye, Turkey
Telefon: 229409495
E-posta: sds.bisiklet@hotmail.com
ekolojık dengenin bozulması ve enerjı kaynaklarının sonsuz olmaması
itibariyle ulaşım ve spor aracı olan bisiklet kültürünü geliştirmek
için sds ile bas pedala diyerek çıktık yola tüm bisiklet severleride
yanımızda görmek istiyoruz siz evet diyorsanız her cuma sds bisiklet
önü 19.30 da ankara bisiklet turuna.

Scudo

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
SdS Bisikletin önderliğinde her hafta cuma günü saat 8'de SdS
bisikletten hareket ederek trafiği ve kendimizi riske sokmayacak
bir güzergahta hep beraber pedallamaya ne dersiniz

• Beğen
Tepkiler: g-f-u

ASTRO

Daimi Üye
Tepki
213
Hem Perşembehem cuma evden izin çıkmaz...

• Beğen

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
peşembe günü olanları SDS mi yapıyordu ki normalde?

yani şimdi önümüzdeki perşembe turları iptal oldu ve cumaya mı alındı?

• Beğen

bulent_atlas

Daimi Üye
Tepki
378
hayır musti sanırım perşembe günü olan devam ediyor. Ben de Perşembe günü çıkmaya devam edeceğim.

• Beğen

Mahir Erdogan

Aktif Üye
Tepki
92
Hayır cumaya alınmadı en azından benim bilgim yok perşembeleri gelenekselleştirmeye çalışılan bir turdu ama neden perşembeydi hiç bi zaman anlayamadım sanırım diğer şehirlerde de bu gün yapılıyor...

Simdide cumayı anlamıyorum.. Çevreyi korumak isterken gruplaşmayalım arkadaşlar birinden birini yapalım..

Perşmbe devam ediyor tabi iki gün üst üste izin alma problemleri performans problemleri vs... Bazılarını zorlayacaktır ki bunu salıya alabilirsiniz..

• Beğen

g-f-u

Üye
Tepki
93
Arkadaşlar Perşembe Akşamı Bisikletçileri (ANKARA) grubumuz turlarına devam edecektir. Tüm Türkiye Perşembe Akşamları Bisiklete Biniyor projesiyle İzmir, İstanbul, Ankara şimdilik bu 3 şehirde düzenleniyor. Önümüzdeki günlerde bilzere aynı saatlerde aynı çoşkuyla katılacak olan iki süpriz şehrimiz de olacak.

Gruplaşma diye bir durum söz konusu olamaz Cuma akşamları da SDS Bisiklet adına bir hareket başlatmıştır. Önemli olan Trafikde bizlere alışılmasıdır.

Herkese ii pedallar...

simpleman

Üye
Tepki
96
Perşembe Akşamı Bisikletçileri'nin İzmir katılımcısı olarak bazı konulara netlik getirmek istiyorum. Öncelikle haftanın her günü ve her saati bisiklete binilebilir bu tamamen kendi isteğimizle ilgilidir. Ama tek başımıza binmek yerine bizimle aynı duygu ve düşünceleri paylaşan arkadaşlarımızla pedallamanın daha keyifli olduğunu anlatmaya gerek yok zannedersem. Perşembe Akşamı turları da İzmir' de bu şekilde ortaya çıktı ve bir buçuk yıldır aralıksız devam ediyor. Amacımız bisiklete binen insanların birbirleriyle daha çok kaynaşması ve sokaktaki insanların da bisiklete daha çok ilgi duyması idi. Tabi ki bunun temelinde de bisikletin hem insan hem de dünya sağlığına olan faydaları vardı. Bunları herkes bildiği için tekrar tekrar anlatamya gerek yok. Biz keyfimizce İzmir' de turlarken nedense bir şeyin eksikliğini hissediyorduk amacımız bisikletçileri kaynaştırmak ve insanların bisiklete olan ilgisini arttırmaksa bu sadece İzmir'le sınırlı kalamazdı. Bu doğrultuda "Tüm Türkiye Perşembe Akşamları Bisiklete Binsin" sloganıyla başka şehirlerdeki bisikletçi dostlarımızı sloganımıza ortak olmaya çağırdık. İlk olarak Ankara bu çağrımıza destek verdi ardından da İstanbul. Farklı şehirlerde olmamıza rağmen aynı gün ve saatte dostlarımızla birlikte bisiklete biniyor olmak duygusu ve bir telefon konuşmasıyla da olsa karşılıklı bu duygunun paylaşılması inanın hepimizi çok mutlu ediyor. Facebookta kurduğumuz "Perşembe Akşamı Bisikletçileri"((link)) ve "Perşembe Akşamı Bisikletçileri (Ankara)"((link)) guruplarından turların nasıl geçtiğini fotograflar ve yorumlardan takip etme şansı da iletişimimizi daha da kolaylaştırdı. Bu turların düzenlenmesi ve sorunsuz geçmesi için hiçbir çıkar gözetmeden sadece yukarıda söz ettiğimiz amacımızı gerçekleştirmenin mutluluğunu paylaşmayı hedefleyen arkadaşlarımıza ve bu turlara katılan herkese sonsuz teşekkür ediyorum.

Halil Olcay Ormankıran

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
insanların kafaları epey karıştı bence.

başlık buna göre değiştirilirse çok güzel olacak...

SDS nin sponsorluğundaki cuma günleri aktivitesi perşembe turlarımızı iptal etti mi etmedi mi?

başlığa ve ilk post'a göre iptal etti anlamı çıkıyor. ve perşembe günü insanları toplayamazsanız sebebi bu olabilir sanki ;)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Arkadaşlar kesinlikle yanlış anlaşılma olmuş.. Cuma günki turlar perşembe günkilere alternatif olabilir yada bisiklete daha fazla zaman ayırmak isteyenlere bir seçenek olabilir sadece.. Bende elimden geldiğince perşembe turlarına katılmaya devam edeceğim ancak cuma günleride organizasyonda yer alacağım.. Bu sayede bölünmekten ziyade trafite çeşitli günlerde daha çok görülmüş olacağız ve farkındalığımızı artırmak için daha fazla şey yapmış olacağız..

g-f-u

Üye
Tepki
93
Berkay arkadaşımıza katılıyor Cuma Akşamı Turcularına da ii pedallar diliyorum....11 Haziran Perşembe Akşamı Turu Fotoğrafları (link)

Haftaya yine yeni yeniden...

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Buradaki başlıktan yeni haberim oldu. Aynı açıklamayı Pedal Sesi'nde de yaptım burada da yapmak istiyorum.

SDS'deki arkadaşlar bizim de dostlarımız. Birlikte ekmeğimizi paylaşmışlığımız, turlara çıkmışlığımız ve çeşitli organizasyonlar yapmışlığımız var. Siz SDS sempatizanı olabilirsiniz ancak forumda bu şekilde ayrımcılık ve reklam yapmanız doğru değildir.

Perşembe Akşamı Turcuları diye bir başlık açmış arkadaşlarımız. Sırf Delta'ymış Sds'ymiş Erdoğanlar'mış vs... ayrımını ortadan kaldırmak için. Birlik beraberlik olsun en azından şehir içinde şöyle de bir olsa birlikte turlayalım diye. Kim kimin tarafını tutarsa tutsun nihayetinde herkes yüz yüze bakıyor ve özünde iyi diyalogları olan insanlar. Ben henüz hiç katılamadım Perşembe Turları'na ancak geçen hafta duyduğuma göre 58 kişi katılmış. Bu çok güzel bir birliktelik ve bisiklete dikkat çekme hareketidir.

Buna nispet yapar gibi ortaya çıkıyor ve inadına Cuma Akşamı Bisikletçileri diye başlık açıyorsunuz. Bir de üstüne üstlük tur kalkış yerini ticari bir kurumun önünden yapıyorsunuz! Hani bunda birlik beraberlik! Canınız cumaları gezmek istiyorsa ona göre bir başlık açarsınız ve dileğinizi gündeme getirirsiniz ama bu şekilde değil! Bir de buna küresel ısınma gibi, ekolojik denge gibi kılıflar uydurmanız milleti kendinize güldürmekten başka bir işe yaramayacağı gibi sizi komik duruma düşürür.

Bu yaptığınızın çok yanlış bir hareket olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Eminim ki bu başlığı okuyup geçen birçok insan oldu ve yorum bile yapmak istemediler. Arkadaşlarınızla dilediğiniz gibi dilediğiniz yerde buluşup gezebilirsiniz. Ancak bunu foruma bu şekilde taşımanızı ve diğer tura inadına başlık açmanızı şiddetle kınıyorum...

Ayırca insanların aklı karışmış gördüğüm kadarıyla. Kim nasıl bir organizasyon düzenliyorsa düzenlesin ortalığı bulandırmadan tüm samimiyetiyle yapsın ki biz de inanıp destek verelim. Benim için kimin düzenlediğinden çok ne amaçla düzenlendiğinin bir önemi var. Elbette ki bu gerçek amacı yansıttığı sürece... ;)

• Beğen
Tepkiler: doktorbean

Ercüment Özyurt

Daimi Üye
Tepki
387
Bence perşembenin yerine cuma denmesi yanlış olmuş, perşembe de olsun cuma da olsun :)
perşembe günleri İzmir, İstanbul, Ankara geziyor... Eskişehir de geziyormuş forumda görmüştüm. İzmir salı akşamları ve hafta sonları da düzenli olarak geziyor. Tüm yaz için yapılmış program var.
Perşembe günleri ise tüm illerin katılımı ve her geçen gün daha çok kişinin katılımı hedeflenirken bundan sonra Ankara da perşembe yerine cuma gezileri yapılacak denmesi yapıcı değil yıkıcı olmuş... Hata ile yanlış ifade edilmiş olmasını diliyorum kendi adıma...

Sevgiler saygılar...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bir önceki Perşembe akşamı turundan fotoğrafları olan arkadaşlar varmı acaba ? çünki bir çok fotoğraf çekilmişti bir önceki Perşembe turunda.