Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara'da 60dk heyecanı!

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında oguncavus tarafından paylaşıldı.

1. oguncavus

oguncavus Aktif Üye

Seviye:
    60DK HEYECANI:
    Yer: Adnan Kahveci parkı Batıkent Ankara
    Tarih: 30 Agustus 2007
    Saat: 10- 11 arası kayıt zamanı: 09:00-09:45 arası
    Not: Yarış kesinlikle 10 başlayacaktır!
    Ödüller
    1. 150YTL +1 hafta tatil (Kuşadası’nda denize 500m mesafede bulunan üç katlı villada 2 arkadaşı ile birlikte 1 hafta konaklama)+ bisiklet forması.

2. 125 YTL+ bir çift kevlar IRC lastik.+ bisiklet forması.
    3. 100 YTL+ ferrino marka bel çantası+ bisiklet forması.
    4. 75 YTL+ bisiklet forması.
    5. 50YTL + bisiklet forması.
    6. 3 katılımcıya çekilişle bisiklet forması hediye edilecektir.
    Not: Şimdilik hediyeler bunlar olup destekleyiciler aranmaktadır hediyelerde artı yönde değişiklikler olabilir.
    Yarışma 60dk üzerinden parkurda en fazla tur atmak seklinde olacaktır.
    Yarışmaya katılacak olan sporcuların 2008 bisiklet lisansının olması gerekmektedir.
    Yarış toplu başlayacak olup kategorilere ayrılmayacaktır.
    Yarış kayıtları SDS bisikletten yapılabilmekte olup ayrıca yarış sabahı saat 09:00 dan 09:45’e kadar kayıt masasında yapılabilecektir.
    İletişim ve bilgi için: 312 2294094 - 95 aramanız yeterli olacaktır.

Bu heyecanı çok gec duyurdugumuzdan dolayı özür dileriz. Amacımız çok daha bol ödüllü bir organizasyon yapmaktı. Sponsor arama çalışmaları uzun ve sonuçsuz kaldıgı için bugune kaldı. Parkurda görüşmek üzere. :in:

2. buraksisman

buraksisman Üye

Seviye:
    güzelmiş, inşallah katılmak dileğiyle.

yarış mtb mi, kask şart mı, bir de batıkente ulaşım nasıl olacak?

3. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    MTB yarışı, kask zorunlu...

Ulaşımda sürerek olacak:)

Ayrıca ödüllerde şahane :D

d.berkay, mevzun, mehmetz ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Hayırlısı olsun,kazasız belasız bir yarış olur inşallah.

d.berkay, mevzun, mehmetz ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kask tabiyki zorunlu. Önce güvenlik.

d.berkay, zorbeyonur ve mevzun bunu beğendi.
  6. zorbeyonur

zorbeyonur Forum Demirbaşı

Seviye:
    zaten bu tarz kask takmak zorunlumu lisans gerekiyormu ? sorularını soran arkadaşlara cevap vermek gerekmıyor sanırım bu işi yapıyorsan bunların mutlaka olması lazım zaten

7. buraksisman

buraksisman Üye

Seviye:
    bisiklet işine daha yeni başladım, herhangi bir yarış izlemişliğim bile yok, belki yarışı tamamlayacak kondisyonum dahi yok :D ama bisikletim, lisansım ve eldivenim var. (Onun dışında kask, tayt, forma, gözlük ..vs yok)

Uygun fiyatlı bir kask bulamadım ankarada, bu sedona'nın ucuz kasklarını ankarada bulabileceğim bir firma varsa ve ulaşım işini halledebilirsem yarışa katılmayı düşünüyorum. Nerden bulabilirim uygun bir kask?

8. sedonaa

sedonaa Aktif Üye

Seviye:
    herşey iyi güzelde....bişey ilgimi çekti ....

o tarihte eskişehirde bi yarışvar.. şimdi ne yapalım siz söyleyin... olurmu...!

ama şunu söyleyim biraz takvime bakın o tarihte yarışvarmı yokmu.. eee o yarış 1 hafta sonra olsyadı gelirdim... veya gelirdik... ama aynı tarihe koymuşsunuz yarışınızı.. oyüzden birçok kişi gelmiyecektir...

reklammı yapmak istediniz..bilemem ama herneyse bu yapmış oldugunuz..bence çok kötü bir yapım...! size başarılar...

9. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Eskişehir Dağ Bisikleti Festivali 31 Ağustos'da..

Ayrıca bilmeden etmeden 'kötü bi yapım' demende hoş durmadı bence..

neyse konuyu dağıtmayalım yarışla ilgili bilgiler paylaşılsın..:)

10. xC_emRe

xC_emRe Yeni Üye

Seviye:
    Yarış dünyasıyla ilgili olduğuna eminmisin ? Eskişehir dağ bisikleti festivalini zaten Gökay 30-31 Ağustos olarak belirtmiş. 30 ağustos ta sporcu kayıtları ile teknik toplantı yapılır. Ayrıca sporcuların parkuru tanımaları gerektiği için bir kaç tur atmaları gerek. Ankarada bir yarış koşup aynı gün apar topar eskieşhir e gidip parkur tanıyıp ertesi gün verimli bir şekilde yarış koşabiliyorsan başarılarının devamını dilerim..
    Arkadaşımın da dediği gibi, bir etkinlik bir yarış yapılacak ise herhangi bir yarış varmı o hafta içinde diye kontrol edilip çalışmalara öyle yön verilmeli diye düşünüyorum..saygılar..

11. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Arkadaşlar emin olun etkinliği organize eden bizler de yarışlara elimizden geldiğince katıldığımız için nerde hangi tarihte hangi yarış var çok iyi biliyoruz lakin 1 eylülden sonra ramazan başlıyor ve o tarihten sonra bir yarış organize etmek nispeten katılımı düşürecektir..
    Bizim yarışımızın tarihi daha önce 24'ü olarak planlanmıştı fakat sponsor arayışı yüzüncen bir hafta ertelendi..
    Eskişehirdeki yarışla kesişmesi tabi ki talihsizlik oldu bu konuda elden gelen bişey yok..
    Ayrıca dikkat ettiyseniz yarışı 60dk ile sınırladık ki Eskişehir'de ki yarışa gidecek kişiler çok fazla zorlayıp o yarışta zorlanmasın.. Ayrıca bizim yarış saat 10'da başlayıp 11 de bitecek ankara eski şehir arası otobüs ile 3 saat yani Eskişehirde ki teknik toplantıya çok rahat yetişebilirsiniz..
    Bizde kısmetse cumartesi yarışı düzenleyip pazar sabahı Eskişehirdeki yarışa geleceğiz.. Bizde zorlanacağız ama sonuçta bu iş için emek veren insanlar var (gerek burda gerek Eskişehirde) ve bu emeklerin karşılığını bulması ordaki katılımın çokluğuna bağlıdır ve bunun için bizde elimizden geleni yapacağız..

İnanın çok büyük bir organizasyon yapmak için çıkmıştık yola fakat beklediğimiz kesin gözüyle baktığımız sponsorluklardan negatif yönde geri dönüşler olunca sadece kendi imkanımız ile bişeyler yapmaya çalıştık..

Yanlış anlamayın ama bir şeyi daha belirtmek istiyorum;
    Aynı tarihte farklı iki ilde farklı iki yarışın koşulması bence bisiklet sporu açısından sizin düşündüğünüz kadar kötü bir durum değil hatta bence çokta güzel bir gelişme. Eskişehirdeki yarışa gidemeyecek durumda olan Ankaralı veya diğer şehirlerde ki dağ bisikleti yarışçılarına alternatif bir yarış imkanı sunmak, yada Ankara'da dağ bisikleti sporuna ilk adımı atmak isteyen sporcuları böyle bir etkinlikte bir araya getirmek bence ilerisi için çokta pozitif bir gelişme..
    Lütfen eleştiri yaparken bazı şeyleri iki hatta üç kere düşünüp " reklam " falan gibi gereksiz yorumlar yapmak yerine şöyle olsa daha iyi olurmuş veya keşke şöyle olsaymış gibi yapıcı eleştirilerde bulunursanız inanın bundan sonra ki organizasyonlarda çok daha istekli ve başarılı bir ekip ile daha geniş çaplı bir yarış düzenlenmesinde ufakta olsa bir teşviğiniz olur ve buda ileride federasyonun yarışlarının olmadığı dönemlerde yarışsızlıktan yakınan bizlere çok güzel alternatif yarışlar ile antreman yapma fırsatını sunacaktır..

Neyse uzun lafın kısası bu yarış SDS'nin Ankara'da dağ bisikleti sporunun gelişmesi adına bişeyler yapma isteğinin bir göstergesi ve ilk adımıdır.. Allah nasip ederse bundan sonra yarışları daha da geliştirerek bu tarz organizasyonlara devam edeceğiz..

Anlayışınız için teşekkürler..

12. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:

Yarış dünyası ile tabi ki yakından ilgiliyiz Gökay bey ile de görüştük yarışı organize etmeden önce..
    Bazı şeylerin hesabını yapıp herşeyi ayarlamaya çalıştık..
    Saatler çakışmıyor..
    Bizim yarış 11.00'de bitecek ve en geç 12.30'de ödül törenide biter..
    Eskişehir deki teknik toplantı saat 18.00'da dolayısı ile Eskişehire gitmek için 5.5 saatiniz kalıyor ki Ankara-Eskişehir arası 3 saat.. Teknik toplantıya da yetişilebiliniyor gördüğünü gibi.. Parkurda da tur atmak tabi ki gerekli lafım yok teknik toplantıdan sonra bir tur atılsa bence yeterli olur..

deniz AYLIKCI ve zorbeyonur bunu beğendi.
  13. memocy

memocy Forum Bağımlısı

Seviye:
    güzel bir yarış olucak.. saatte sıcaklık açısından uygun..

zorbeyonur ve d.berkay bunu beğendi.
  14. sedonaa

sedonaa Aktif Üye

Seviye:
    demişki...? Eskişehir Dağ Bisikleti Festivali 31 Ağustos'da..

Ayrıca bilmeden etmeden 'kötü bi yapım' demende hoş durmadı bence..

neyse konuyu dağıtmayalım yarışla ilgili bilgiler paylaşılsın..

Ee kardeşim ben ayın 30 da İstanbulda Eskişehiremi gidim Ankarayamı gidim..? ben bunu ifade etmiştim aynı gün değilki onu bende biliyorum ama istanbulda oraya nasıl gidecem jetlemi :D veya önce ankaraya sonra oradan eskişehire neyle gidecem jetleme ... yetişmez arkadaşım yani anakra dışında gelen sporcular eskişehire zor gider...

neyse ben bunu ifade ediyim dedim...

hadi by by ....

15. oguncavus

oguncavus Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar pazar gunu sabah 06 da Eskişehir yarış parkuruna Ankara'dan midibus ile gidecegiz bize katılmak isteyenlerin SDS bisikleti (312 2294094-95) aramalarını rica ediyorum. kolay gelsin parkurda görüşmek üzere.

16. yasinymn

yasinymn Bisikletkolik

Seviye:
    ogun abi söz vermeyim ama inş sana destek için gelmeye calışıcam

17. kayhan

kayhan Misafir

organizasyon olumlu, gelip yarışacağım

18. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ne yapsak ya ankarada yarışıp pazar günü sabah altıda eskişehiremi gelsek ogünler le beraber

ama bünye 2 yarışı kaldırabilirmi
    biraz zor ama bakalım

19. zorbeyonur

zorbeyonur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bazı kişiler vardır anca eleştirir.Birisi gönüllü olarak çıkar oraya koşturur buraya gider sponsor bulur para ödülü bulur cebinden para harcar ter döker kimseye yaranamaz bunu en iyi ben bilirim çünkü yaptım ha artık kendimi şunu diyorum sen enayisin başka adam mı yok o yapsın o yüzdende bu ülkede sporun s si gelişmez şu eleştiriden vazgeçin artık tercih eder gidersin yok bu böyle şu şöyle bırakın bunları zaten bu işi yapan adam araştırıp yapıyor kafasına göre birşey yapmıyor son sözüm bu ülkede bu spor 50 sene abartısız gelişmez önce kafa yapısını değiştirmek lazım madem çok biliyorsunuz bu işi birtanede siz yapın organizasyonda görelim...

Bahadir.Karaca ve tuncdemir bunu beğendi.
  20. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    önce ankara yarısına sonrası eskışehire gitmek hiçte zor degıl,bizler yarış olsun dıye can atıyoruz ,bu yarış çakışmadıgı halde çomak sokanlar oluyor.yerinden kalkıp gelse neler olcakta arkadaş onu yapamıyor yok şu şöyle bu böyle diyip duruur sadece.yarışlarda görüşmek üzere..