Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Doğukan Aksu tarafından paylaşıldı.

1. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Arkadaşlar herkese merhabalar,
    uzun süredir aklımda olan ve forumumuzda bu tür etkinliklerin pek olmadığı yüzyüze karşılıklı buluşmalara bir yerden başlanmalı ve aktif ve uzun süreli bir etkinlik haline getirmek gibi bir hedefim var. Ve bu hedef bisikletlerle turlardan ziyade özellikle şu soğuk Ankara ayazını sıcak birer kahve eşliğinde yüzyüze hoş bir sohbetle bu bisiklet kültürünü yaşatmak, daha da ayakta tutmak diyebiliriz. Bir başka deyişle bu çok sevdiğimiz bisikletleri, hayatımızdaki yerini aynı bakış açısına sahip bizleri bir araya getirerek pekiştirmeye ne dersiniz?

Hiç bir sınırlama olmaksızın mtb'ci, yolcu, turcu, fixie'ci ayırt etmeksizin bulunduğumuz ilin sınırları içerisinde bu platformun, "bisikletforum"'un insanlarının bir etkileşiminde olmasına, Ankara olarak başlamak istemez misiniz? Her yaştan, farklı kesimlerden, farklı kişilikler ama ortak bir payda olan hayatımızın bir parçası bisikletlerimize, bize bu ortamı sunan bisiklet foruma dair ne dersiniz? Kulağa hoş gelmiyor mu ANKARA grubu?Olumlu, olumsuz her türlü fikirlerinizi lütfen esirgemeyin, kenarından köşesinden, hep beraber bu oluşumu, güzide forumumuzu gündelik hayata taşıyalım, fotograflar çekelim, sunumlar hazırlayalım ve bu güzel günün ardından o güne ait organizasyonlarımı forumdan tanıtalım, bu kitleyi genişletelim.

Şimdiden kendi adıma teşekkür ederim.

2. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sonuna kadar yanınızdayım çok çok iyi düşünmüşsünüz Doğukan bey.....

Doğukan Aksu bunu beğendi.
  3. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Mükemmel bir şey düşünmüşsünüz Doğukan Bey. Çok zevkli ve faydalı bir sosyal faaliyet olacağını düşünüyorum. Sonuçta hepimiz insanız sosyal etkinlikler bir takım insani ihtiyaçlarımız arasında. Sürekli bisiklet üzerinde turlarla gezilerle yarışlarla vs. birşeyler yaşıyoruz. Farklılıklar hayatımıza renk katacaktır. Sizin de dediğiniz gibi bir gün tur haricinde bisikletimize binip gidip oturup bir yerlerde kahve içmek, yemek yemek, farklı sosyal faaliyetler kapsamında toplanıp dostluklarımızı pekiştirmek, farklı spor dallarında bir takım etkinlikler yapmak bence çok güzel şeyler. İnsanlar arası bağları güçlendireceğine inanıyorum. Keşke Ankara da olsaydım. Böyle bir organizasyona kesinlikle katılmak isterdim. Bu güzel fikriniz için teşekkürler size. İnşallah forumun geneline ve farklı illere de yayılır. Yeni dostluklar edinme, var olan dostlukları pekiştirme imkanı buluruz.

ufuk şimşek ve Doğukan Aksu bunu beğendi.
  4. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Doğakan Bey düşünceniz güzel... Ancak özellikle facebook üzerinden organize olan Ankara'da yeterince grup var düşüncesindeyim. Örneğin ben bisikletforumda Bisiklet Gönül Birliği ne ait etkinlik bildirimlerini Gezi Tur ve organizasyonlar bölümünde düzenli olarak paylaşmaya çalışıyorum. Bu vesile ilede Bisikletforum'dan bir çok arkadaşımızla tanışma ve beraber pedallama fırsatımız oldu...

Ömer arkadaşımız farklı spor dallarında etkinlik yapmaktan bahsetmiş... Buda zaten yapılıyor... Örneğin bisikletçi arkadaşlarımız düzenli olarak halı saha furbol maçları yapıyorlardı... Onun dışında yine Ankara Hamamönü'nde genelde bisikletçi arkadaşlarımızın gittiği Açık Mavi isimli bir kafede mevcut.. Özellikle kış mevsiminde Ankara PAB grubu her perşembe bu kafeye pedallar... Yine Batı Ankara grubu Salı günleri düzenli olarak Optimum önünde buluşur ve pedallar... Hakeza düzenli olarak toplanan bir kaç grup daha sayabiliriz...

Ankara'da son yıllarda organize olmuş bir çok bisiklet grubunun olması inanın çok olumlu ve sevindirici. Bu sayede bir çok kişinin daha bisikletle tanışmasına vesile oluyoruz... Bisiklet artık bir çocuk eğlencesi olmaktan çıkıyor...

Bunların dışında Bisikletforum Ankara buluşması tabiki düzenlenebilir güzelde olabilir... Bunu çok sık yapmaktansa yılda birkaç kez yapıp, zaten varolan gruplar üzerinden haberleşmeye devam edersek daha verimli olacağı kanaatindeyim...

5. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sosyal medya bisiklet grupları için çok kolay bir araya gelme imkanı sunuyor fakat ben bir forumcu olarak bundan rahatsızım. Bir araya gelmek elbet çok güzel, lakin bu işin tamamen sosyal medya üzerinden yapılması gruplardaki çoğu insanın forum kültüründen istifade edememesi anlamına geliyor.

Ankaralılar için zaman zaman bir araya gelme fikriniz çok hoşuma gitti. Eğer Bisikletforum üzerinden organiza edilir ve sosyal medya aracılığı ile yaygınlaştırılırsa forumumuzdan haberdar olmayan Ankaralıları da aramıza katmış oluruz.

6. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Ertunga Bey / Abi, hatta abi demeyi daha samimi ve yakın bulacağım. Teşekkür eder ve memnun olurum tanışmaktan. :)

Ankara'ya yolunuz düşerse elbette beklerim.

M. Özkul bey evet gruplar bir hayli mevcut hatta buna bir nevi gruplaşma da denebilir. Benim amacım ise kategorize edilmiş gruplardan ziyade sadece bu kategoriyi sadece "il" bazına indirgemek ve bununla sınırlı tutmak.Her hangi bir isme, alana ait topluluk oluşumundan ziyade "bisiklet forum" kullanıcılarının ikamet ettikleri il sınırları içerisinde bisiklet kullanımı, gezileri dışında bir ya da iki belki daha fazla olmak üzere soğuk kış günlerini sıcak birer ortamda karşılıklı pekiştirmek, forumun bu güzel atmosferini gündelik hayatta da canlı tutmak. Açıkcası kulağa hoş geldiği kadar, forumun, bu platformun bu ortamdaki ikili dialoglarına kadar bu aktivitenin olumlu yansıyacağı kanısındayım. Bu bugün "Bisiklet Forum Ankara" olarak başlar, iyi bir ortam yakalanır, başarı elde edilirse diğer eldeki sevgili dostlarımıza kadar yansır ve diğer şehirden insanları da fotografları, o güne ait sunum ve aktiviteleri ile de burada o günün sonrası açılacak konulardan takip edebilir, sevinçlerine ortak olabiliriz diye düşünüyorum. Umarım da yanılmıyorumdur bu konuda diyorum ve teşekkür ediyorum. :)

Aynen Tahir bu konuda benimle aynı fikirde olan birilerinin olmasına sevindim. Sosyal medya güzel, hızlı fakat forumdaki disiplinden, insanların karşılıklı saygı ve küçüklerine olan sevgiden, destekten uzak. Kısaca demek istediğim Ankaralı ...'lardan ziyade Bisiklet Forum kullanıcıları ile daha bağları pekiştirmek ve bize bu ortamı sağlayan Bisiklet Forum'a destek vermek, geniş kitlelere yaymak adına da başarılı olacaktır diye düşünüyorum.

ERTUNGA bunu beğendi.
  7. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    M.Özkul Bey ben aslen Denizli liyim. Şuan üniversite eğitimim için Trabzon da yaşamaktayım. Denizli de ortak noktamız bisiklet olan bir çok arkadaşım var. Bir ara kendilerine bir gün toplanıp paintball a yada halı sahaya falan gidelim güzel birşeyler yapmış olur eğleniriz diye bir teklifte bulunmuştum. Ama aldığım cevap olum bir bisikletçiyiz topu futbolcular oynasın bize ne, futbol sert bir spor kesin sakatlanırız kolumuz bacağımız kırılır, bisikletçi adamın ne alakası olur topla halı sahayla gibi tepkiler almıştım ve bu tepkileri alınca açıkçası çok üzülmüş tekrarda gündeme getirmemiştim. Böyle bir şey olması benim hoşuma giderdi. Ben Ankara da olmadığım için Ankara da ortamın nasıl olduğunu böyle yapılıp yapılmadığını bilmiyordum sadece Doğukan bey böyle bir teklifte bulunmuş bende benim çok hoşuma gideceğini ve imkan olursa Ankara dışındaki illere de yayabileceğimizi söyledim. Ankara da bunları yapabiliyorsanız ne güzel. Özelliklede halı saha mevzusu. Nedenini bilemiyorum ama bisikletle ilgilenen birçok kişinin futbola bir nevi bir antipatisi olduğu kanaatindeyim. Şahsım adına söyleyeyim bisiklet kullanmam sayesinde tanıştığım arkadaşlarımın çoğu şuan en yakın arkadaşlarım arasında bu kişilerle sadece bisiklete binmek turlara çıkmaktansa bazen farklı şeylerde yapmak bence güzel olurdu. Eğer yolum düşer de Ankara ya gelecek olursam imkanlarım dahilinde bu tarz organizasyonlarınıza katılmayı çok isterim. Bu arada Doğukan bey size de davetiniz için çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızı imkan bulduğum ölçüde takip ediyorum forumda. İnşallah bir gün Ankara ya yolum düşerse sizinle de tanışmayı çok isterim. Saygılar.

ufuk şimşek bunu beğendi.
  8. ali bal

ali bal Aktif Üye

Seviye:
    gayet iyi olur

9. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Ankarayı toplamak tahminimden daha zor olacak anlaşılan. Neyse o zaman buluşma için şöyle bir şey var Türkiye'de belki de tam anlamıyla bisiklet kafe kültürünün ilk mimarı olabilecek bir kafe şuan için Ankara'da mevcut durumda ve eminim bir çoğunuz, belki de tamamınız ilk kez benden ve buradan duymaktasınız ama evet durum böyle. Ankara olarak şanslıyız ve bunu da böylelikle değerlendirelim isterim.

Halilibrahim ve ERTUNGA bunu beğendi.
  10. mustafa tabanlı

mustafa tabanlı Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba,İzmirli arkadaşlarım..
    İzmirde böyle bisiklet kafe veya bisiklet tutkunlarının uğrak yeri varmı..

11. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İzmirli nereden görsün Ankara konusunun altında mesajınızı :) İzmirlilerin ilgisini çekmeyecek bir konuya yazmışsınız.

Ömer KARAN bunu beğendi.
  12. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Alsancak'ta Cinatı Cafe & Bar var

13. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bir önceki mesajımı geri almak mümkün olsaydı keşke :D

14. mustafa tabanlı

Seviye:
    Berk bey ilginize teşekkür ederim,anında cevaplamışsınız,Tahir bey sanırım siz Kocaeli ,Gölcük ve Ankaralısınız bu mesajı gördüğünüze göre :)

Tahir Keskin ve Berk Mercancı bunu beğendi.
  15. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    :) Tahir Bey Berk Bey in mesajı olayı kopartmış resmen :) Bazen böyle durumları yaşıyoruz forumda insan mesajı sil butonu gibi birşeyler aramıyor değil :)

ufuk şimşek bunu beğendi.
  16. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Öyle de denebilir :p
    Aslında vBulletin'de bu özellik var ama Bisikletforum'da açık değil.

Halilibrahim bunu beğendi.
  17. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Konunun yarısı "İzmir" olmuş birden. Her neyse Pazar günü Bestekar ile Kennedy Caddesinin kesiştiği noktada buluşarak başlayalım diyorum. Eminim bir çoğumuzun da bu günde çalışmadığını varsayarak ve fazla erkenden de kimseyi uyandırmadan saat 13:00 gibi buluşabiliriz gibi geldi. Bu soğuk kış gününü Ankara'da güzel birer sıcak kahve ve sıcak çikolata eşliğinde güzel ve sıcak bir güne çevirebiliriz! :)

mariokaldato ve Ömer KARAN bunu beğendi.
  18. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar; bizim rutin pazar turlarımız olduğu için aranızda olamayacağım... Sizlere keyifli bir tur diliyorum...

Doğukan Aksu bunu beğendi.
  19. mustafa tabanlı

Seviye:
    Sayın Doğukanaksu,
    Değerli kardeşim sizin önerinizi o kadar çok beğendimki kendimi tutamayıp dalmışım konuya,haklısınız sitem etmeye,mesajınızı başka mecraya çektiğim için sizden özür diliyorum,Ankarada yaşıyor olsaydım bende katılırdım sizlere.sağlık ve esenlikler dilerim..

Ömer KARAN ve Doğukan Aksu bunu beğendi.
  20. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Hayır lütfen sitem etmiyorum :) Yolu düşen olursa ki kendi adıma ağırlamaktan da memnuniyet duyarım.

Ömer KARAN ve mustafa tabanlı bunu beğendi.