Ankara yı bilenler lütfen yardım etsin

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
Arkadaşlar bugün Burdur 58. Piyade Alayındaki acemi eğitimimi tamamlayarak 7 günlük dağıtım iznine çıktım. Düştüğüm usta birlik Ankara/Çankaya/Kirazlıdere
Ben Ankara nın terminali olan Aşti de indiğim zaman Kirazlıdere ye en kısa yoldan nasıl gidebilirim. Taksi tutmam ücret açısından akıllıca bir hareket olur mu? Ayrıca askerlikle ilgili akılınıza takılan sorular olursa 7 gün boyunca özel mesaj atarak sorabilirsiniz. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hocam oncelıkle hayırlı olsun dıyorum, AŞTİ'de ındıkten sonra taksıyle de gıdebılrısın fakat Ankaralı taksıcıler bıraz paragoz olurlar :)
Eskıden sehırıcı servısler vardı ama sanırım artık kalktı onlar (son bır yıl ıcerısınde konulduysa haberım yok)
Dolmusla gıdebılırsın Çankaya'ya, pek uzak degıl.

http://www.gold-taxi.com/tr/harita/harita.jpg

lepidoptera

Forum Demirbaşı
Tepki
419
Aştiden şehiriçi servisler kalkmakta.Birde şunu eklim Aşti taksileri çok açıkgözlerdir seni gezdirip durabilirler.Bence Ankaray a bin kızılayda in ve kızılaydan taksiye bin 10dkya istediğin yerde olursun kanımca.

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Ben sorumu daha ayrıntılı sorayım.
Ankaraya binip Kızılay da indikten sonra Çankaya nın Kirazlıdere mevkisindeki kuvvet komutanlıklarının olduğu yere nasıl gidebilirim. Benim düştüğüm yer Hava kuvvetleri komutanlığına bağlı Ulaştırma taburu Ulaştırma oto servis birlik komutanlığı diye geçiyor. Eğer Kızılay dan sonra gitmek istediğim yere taksi tuttuğum takdirde 15 YTL den fazla ücret ödemeyeceksem taksi tutmayı düşünüyorum. Ancak endişe ettiğim olay taksicinin beni gezdirip yanlış yere getirmesi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Semih kardesim, Aşti'den hemen atla bır Kızılay dolmusuna, Kızılay'dan Ümitköy dolmusuna bın, şöföre ben Kırazlıdere'ye gıdecegım "askerım" de (askerım dersen kesın yardımcı olurlar) onlar senı goturur, Kara Kuvvetlerı'nın orda ın zaten tam karsısı da senın aradıgın yer, tekrar hayırlı olsun, ben cok ıyı bılmıyorum Ankara'yı ama bu sekılde olması lazım.

Aşti-Kızılay-Ümitköy, iki dolmusla ulasırsın, uc mılyon falan eder.

lepidoptera

Forum Demirbaşı
Tepki
419
yok 15 tutmaz ama tabi gezdirme durumları olabilir eh insanoğlu çiğ süt emmiş.Ben Ateze'nin dediği güzergahı bilemediğim için taksiyi önerdim kızılay çankaya arası kısa bir mesafe gerçi Ankara'da her yol tek yön olduğu içinki özellikle çankaya öyle taksicinin bir suçu olmadanda fazla tutabilir

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
aslında çok yakın bir nokta. Çantan olmasa 20 dakikada yürüyebileceğin bir yol. Taksiler Aşti'ye giriğ çıkarken para verdikleri için yakın yerlere bozuluyorlar. Sana küçük bir Ankara turu attırabilir. Aşti içinde belediyenin servis araçları var. Bence onlara bir sor. "Eskişehir yolu üzerinden şehir merkezine doğru gidecek araç var mı? " diye. Eğer yoksa Kızılay'a kadar metroya bin. Kızılay da Ümitköy dolmuşlarının kalktığı yer metro durağının yanında. Oradan da Ateze'nin dediği gibi Ümitköy veya Odtü dolmuşlarına binebilirsin. Taksiye binersen 10 Ytl yazar tahmin ediyorum. Hayırlı vazifeler şimdiden.