Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara Yenimahalle'den Selam..

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında husbayer tarafından paylaşıldı.

1. husbayer

husbayer Yeni Üye

Seviye:
    S.A
    Aranıza Ankara' nın Yenimahalle ilçesinden katılıyorum..35 yaşındayım.. bisiklete 9 yaşındaki oğlum ibrahim bayer yüzünden başlamak zorunda kaldım.. Baba oğul geziyoruz.. bisikletim carraro 419 oğlumun bisikleti de Kron 250 24"

bu pazar yenimahalle merkezden -Yakacık köyü - memlik köyü- Sarıbeyler köyü (bu köyde süper bi gölet var manzarası da harika) 25 km gidiş 25 km geliş toplam 50 km'lik bi gezi yapmak istedik ama yakacık köyünden geri döndük.. max. 30 km lik enerjimiz var.. daha ileri mesafelere gidebilmemiz için neler önerirsiniz.. [​IMG]

Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  2. Ömer Gündoğdu

Ömer Gündoğdu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba aramıza hoşgeldiniz.Öncelikle daha ileri mesafelare gidebilmeniz için bar-end,gittiğiniz mesafeyi ve bunun gibi bir çok özelliği öğrenebilmeniz için kilometre sayacı,matara kafesi+suluk,enerji içeceği veya sabahları pekmez :) gece sürüşleri için ön far ve stop lambası ve tabiki en önemlisi KASK...

3. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hoş geldiniz aramıza. Güvenliği aman boşvermeyin, oğlunuz ile daha çok yol kat edebilmeniz adına en önemlisi budur. KASK kullanmayı ihmâl etmeyin.

20-30 liralık basit bir km saati'nde da hi otomobillerin hız göstergesi'nden daha fazla özellik bulunur. Bir km saati edinip ilk 1 hafta 15 km gidiş 15 km dönüş toplam 30 km limit ile yola çıkın 2. hafta bu limiti 40 yaparak kondisyon kazanırsınız ve bu şekilde küçük artışlarla bir gün bakarsınız şehirler arası tur yaparsınız. ( ne dersiniz hoş olmaz mı ? :) )

4. H.ibrahim Erdemir

H.ibrahim Erdemir Kıdemli Üye

Seviye:
    Aleykümselam, hoşgeldiniz. Baba&Oğul inşallah birlikte güzel turlar gerçekleştirirsiniz. performans olayını kafanıza takmayın, yavaş yavaş artacaktır.

5. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aramıza hoşgeldiniz öncelikle :)
    Bende demetevler/urankentte oturuyorum :) sürekli pedallıyoruz 2-4 kişi aralığında. :).Beraber de pedallayabiliriz bazen eğer size de uygunsa :)
    Ayrıca daha uzak mesafelere dayanıklılık pedalladıkça gelişir :) dert etmeyin :)

6. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    baba-oğul geziler :) süpermiş :)

yalnız, 9 yaşındaki bi çocuk ve 20-30 km'lik sürüşler için, kişisel düşüncem, enerji içeçeğine gerek yok.
    düzenli beslenme, su, muz, fındık-fıstık-badem-üzüm'den güzel enerji içeceği olmadığını ve vücudu biraz doğal haline bırakmanın daha sağlıklı olduğunu düşünenlerdenim.

30 km de az diil :) güzel bi sonuç bence... siz pedal çevirmeye devam edin, bi bakmışsınız aynı mesafeleri daha hızlı alıp daha az yorulmaya başlamışsınız, sonra bi bakmışsınız 30-40 olmuş 70-80 :)

bir şey daha, bence en önemlisi diz sağlığı... ağır ve az sayıda pedal yerine, uygun viteste daha hafif ama seri çevirmeye dikkat edin...

keyifli, sağlıklı, kazasız sürüşler dilerim :)

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  7. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Diz kapaklarından problem yaşayan bir insan olarak kesinlikle katılıyorum.
    Aman dikkat.

8. thames

thames Üye

Seviye:
    Gitmek istediğin güzargah zorlu bir yol. Memlik ile Sarıbeyler arasına kadar devamlı rampa var. Ve rampalar basit rampalar değil. %10 dan aşağıya düşmüyor eğimler.. Tavsiyem biraz kondisyon sağlayana kadar rampalardan uzak durmanız. Kondisyonu sağladıktan sonra gerisi gelecektir.

9. Burak Çitrak

Burak Çitrak Yeni Üye

Seviye:
    Cumartesi günü bu yoldan güvenç göletine kadar gidip döndüm :D çok zorladı beni :) 30 + 20 km eve döndüm. İlk kez bu kadar uzunlukta tur yaptım. çok fazla rampa vardı. 5 dk da indiğim yolu 30 dk da çıkıyordum :D birazda yanmışım güneş kremi sürmeme rağmen :D ama fena değildi yol. birazda köpekler vardı.

10. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tebrikler... Biraz zorlu ama güzel rota...