Ankara Üniversitesi

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bende tandoğan kampüsündeyim..
Bu sene hazırlık okuyorum ama seneye jeofizik müh. okuyacağım..
Bu arada okula bisikletle gelen bir kaç kişi gördüm.. Aslında sayımızı artırabilsek bir topluluk kurabiliriz..

Scudo
Tepki
3
@d.berkay
Evet iyi olur gerçekten topluluk kurmak.2.sınıf öğrencisiyim fakat okulda bisikletle ilgili tek bi afiş bile göremedim :(Ben okula 1 kere bisikletle geldim eryamandan 1 saat 15dk sürdü:)Yenimahalleden gelen bir arkadaşımı daha var.

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Akçakocalı81

Bende yenimahalleden geliyorum her sabah..
Okul boyunca neredeyse her gün (kar-yağmur-çamur dahil) okula bisikletle geldim :)

Bakalım bu sene çalıştığım için pek ilgilenemedim ama seneye mutlaka topluluk kurmak için elimden geleni yapacağım..
Hatta afişler falan hazırlarız asarız sağa sola bakarsın belki sayımız da artar :rolleyes: :)

barend

Üye
Tepki
5
selamlar ankara üni.den yol bisikleti kullanıcı var mı , haberleşmek isterim

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Arkadaşlar üniversitemizde bisiklet topluluğu veya kulübü adına herhangi bir faaliyet yok bildiğim kadarıyla..
Eğer organize olabilirsek ben elimden geleni yaparım kulüp kurmak için..
Ama en az kaç kişi bulabiliriz bisikletle ilgili/meraklı kişi?
Ben yakın bir zamanda öğrenirim detaylarını neler gerekiyormuş falan ona göre gerekenleri yaparız..

beyazorman

Üye
Tepki
1
bisiklet topluluğu sanırm açık hava sporları topluluğu adı altında olabilir okula bisikletle gelen baya bir arkadaş var gelecek dönem ben de okula bisikletle gelebilirim 1 ay içinde bisiklet almayı planlıyorum ayrıca dağcılık birimindeyim orada da bisikletle ilgilenen arkadaşlar var almadan önce tavsiye edebileceğiniz birşey var mı ben de tandoğan kampüsündeyim

OZsoldiER

Üye
Tepki
3
Arkadaslar bende Tandogan Kampusteyim astronomideyim. Yıllardır gelir giderim bisikletle [arabamın bagajındaki] :D Bmx ve freerider toplugugu için basvuru yapıcaz okullar acılınca. Haberiniz olsun genel bir grupta kurabiliriz.

• Beğen

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bence BMX ve freerider topluluğundan ziyade bütün bisiklet dallarını kapsayan ana bir grup kuralım altında bu tür faliyetlerde düzenleriz..
Daha iyi olmaz mı?

Okul açılınca buradan haberleşip toplanırız biryerde daha detaylı konuşuruz..

• Beğen
Tepkiler: OZsoldiER

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Merhabalar tekrar..
Güzel bir haber vermek istedim herkese :)
Çok yakın bir zamanda topluluğumuz kurulacak bunun müjdesini vereyim :)
topluluk kurulduktan itibaren turlarımız düzenlenmeye başlayacaktır ve inanıyorum bisikleti üniversitemizde sevdirip çok daha geniş bir kitleye hitap edebileceğiz..

OZsoldiER

Üye
Tepki
3
Slm topluluk işini ne yaptın? hertürlü destek için varım. Yönetmelikler ve yöneticilerle aram ii oldugundan yardımım olabilecegii düşünüyorum.

Msn adresim cerkol@hotmail.com

fecredall

Forum Demirbaşı
Tepki
460
Selamlar, Ankara Üniversitesinde Coğrafya bölümünde okuyan arkadaş var mı ? Birkaç sorum olacakta ??

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben de ankara üniversitesinde okuyorum...bisikletim yok ama almak üzereyim ne alacağıma karar vermedim, forumdakilerden tavsiye almak için konu açmıştım ama cevap veren olmadı...neyse altıma bir bisiklet alır almaz sizlere katılmak isterim...

Tepki
60
Ankara Üniversitesi
Cebeci Kampüsü
Eğitim Bilimleri Fakültesi

Artık bende bisiklet kervanına katıldım...

• Beğen

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
BEnce de artık zamnı geliyor...

ns06

Üye
Tepki
37
arkadaşlar tanıdıklarınızdan 300-350 liraya kaliteli sayılabilecek 2. el bir bisiklet satan birileri var mı? hussar'a kanım ısındı ama onun da acenta fiyatı bütçemin bir hayli üstünde.

mmorpg belasından sıyrılıp çocukluk günlerimdeki gibi pedallara abanmak istiyorum artık. hem spor hem eğlence... biraz da sosyallik var tabii... :)

çağda ş

Aktif Üye
Tepki
110
Herkese merhaba, birkaç saat önce okula bisiklet ile gelip gitme fikrimin olgunlaşması ile araştırma yapmaya başladım ve fiyatlar, bisiklet çeşitleri derken burası ile karşılaştım.

Yaklaşık 1 yıl diyebileceğimiz bir süredir ankara üniversitesi bisiklet topluluğu kurma düşüncesi içinde üzülerek pek bir adım atılamamış olsa da önemli değil...

Ego'ya aylık 50 ytl'yi sadece yürüyerek 15 dakikada gidilebilecek bir yer için verdiğimi bugünlerde anlamış olsamda zararın neresinden dönülürse kardır diyerek alternatif ulaşım araçlarını araştırdım. İlk aklıma motosiklet geldi. Öğrenci olmam sebebi ile o hayali yarıda bırakarak bisiklet ile devam etmeye başladım.

Eğer yapabilirsem 1 hafta içinde aleti alıp kullanmaya başlamak istiyorum. Sizden de ricam aranıza yeni katılacak olan bana yardımcı olmanız. Yeni ya da 2. el önerileriniz olursa sevinirim. Bisiklek konusunda teknik bilgilere baktım pek fazla birşey anladığımı söyleyemem. Bütçemin 300 civarında olacağını sanıyorum. Bu bisiklet için nasıl bir ürün kalitesi sağlar? Ortalama bir şeye sahip olmak için ne kadar gereklidir?

Şimdiden teşekkürler.

Ankara Üniversitesi
Cebeci Adalet 1