Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara Trek Güngörler Bisiklete Teşekkürlerimi Sunuyorum.

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında ERTUNGA tarafından paylaşıldı.

1. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu gün Ankara Güngörler Bisiklete Trek fx 7.1 bisikletimi genel bakım, viteslerin ayarı ve arka teker tamiri için saat sbah 10:00 gibi götürdüm zannedersem sahibi olan bey karşıladı beni (sakallı ) işim çok acele idi hemen işe gitmem gerekiyordu bisikletimin durumunu anlattım tamam dedi saat 16 :00 gibi alabileceğimi söyledi acelem olduğu için sahibi olan arkadaşla tanışamadım neyse işten erken çıktım saat 17:00 gibi bisikletimi almaya gittim söyledikleri saatte bisikletim A-Z ' ye hazırlanmış beni bekliyor idi hemen aldım işim gene acele idi çünki akşam trafiğine yakalanmak istemiyordum borcumun ne kadar olduğunu sordum 30 TL dedi ödedim hemen çıktım bisikleti aracıma yükleyip evime doğru yola çıktım...Bisikletimi eve dönünce kontrol ettim her istediğimi dört dörtlük kusursuz yapmışlardı....Ankara Güngörler Bisiklete yaklaşımları müşteri ile ilgilenmeleri ve işlerini söz verdikleri saatte tamamladıkları için teşekkür etmeyi bir borç bildim...Bu arada forumdaşlarım bisikletim lastik ölçüleri 700/35C acaba lastiklerimi ne kadar kalınlaştıra bilirim ? Yardımcı olurmusunuz bisikletimin marka ve modelini yukarıda yazmıştım ..Sağlıcakla kalın.

2. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    Vites ayarı ve teker tamiri dışında neler yapıldı? Genel bakımın içine neler giriyor?

3. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Genel Bakım :

1. Mekanik parçaların (fren, derayer vs.) temizlenmesi, yağlanması ve ayarlanması.

2. Orta ve tekerlek göbeklerinin boşluklarının alınması ve yağlanması.

3. Furş takımının boşluğunun alınması ve yağlanması.

4. Tekerleklerin akordu ve jant aşınması kontrolü.

5. Fren ve vites kollarının kontrolü ve ayarlanması.

6. Fren ve vites telleri kullanılamayacak durumda (oksitlenmiş, eskimiş vs) ise
    değiştirilmesi, ekstra ücrete tabidir. Yeni teller teflon sprey yağı ile yağlanır.

7. Fren ve vites dış kablolarının incelenmesi ve gerekirse değiştirilmesi. Yeni kablolar ekstra ücrete tabidir.

8. Fren pabuçlarının kontrolü ve gerekirse değiştirilmesi. Yeni pabuçlar ekstra ücrete tabidir. Disk fren sistemlerinde, hidrolik ve balataların kontrolü ve ayarlanması. (Yağ kaçırılmamasına dikkat edilir.)

9. Sele borusunun yağlanması.

10. Kasetin kontrolü ve sıkılması. Çok aşınmış olursa kasetin değiştirilmesi, ekstra ücrete tabidir.

11. Zincirin temizlenmesi ve yağlanması. Aşınma kontrolü sonrası gerekirse değiştirilmesi, ekstra ücrete tabidir.

12. Aynakolun aşınma kontrolü ve gerekirse değiştirilmesi. Yeni aynakol ekstra ücrete tabidir

13. Pedalların yağlanması ve sıkılması.

14. Bütün vidaların sıkılık kontrolü ve yağlanıp sıkılması. Yağmurda paslanma olmasın diye vidaların yağlanması çok önemlidir.

15. Elektrik sisteminin (dinamo, pilli ışıklar vs) kontrolü. Gerekirse yeni parçalar ekstra ücrete tabidir.

16. Bakımdan sonra bakımı yapan kişi ve atölye ekibi tarafından kontrol sürüşlerinin yapılması ve onay verilmesi.

17. Teslim sırasında müşterinin ölçülerine göre bisikletin ayarlanması (sele-gidon yükseklikleri ve açıları, sürüş pozisyonu, elcik ve fren kolları açısı vs.).

Ömer Ş. ve Hamit E. bunu beğendi.
  4. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Güngörler Ankara'da sıcak bir buluşma noktasıdır.Her zaman ve koşulsuz güleryüz eksik olmaz.Vahit abi de oğlu Burak'da öyle.Cem kardeşim de her zaman ilgili ve saygılıdır.Sorunuza gelince;fx 7.1 için lastikleriniz oldukça uygun.Yine de jantlarınız 700X42-45C'ye kadar destekler.Neden o kadar kalın lastik takmak istiyorsunuz,bu da önemli.Zaten süspansiyonlu bir bisiklet değil.Yani arazi off road türü bir bisiklet değil sonuçta.Elbette siz bilirsiniz.

5. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Derya bey aydınlatıcı bilgileriniz için öncelikle çok teşekkür ederim.Boyum 195 cm 105 kg ağırlığımdan ötürü biraz kalın lastiğe geçmek istiyorum amacım bisikletimi ağırlığımla fazla zorlamamak siz ne dersiniz uygun olurmu ?

6. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Lastik taban genişliği arttıkça psı değeri azalır.Örneğin 700X28 lastiğe 100-120 psı hava basılabiliyorken,bu değerler 32-35-42-45'e doğru gittikçe düşer.Bunun anlamı şu:Yüksek basınç altında 105 kiloluk bir ağırlığın taşınmasıyla,aynı ağırlığın daha düşük basınçla taşınmasının sonuçları farklıdır.Evet,geniş lastikler görece konfor sağlar ancak performansı da bir o kadar etkileyerek,harcadığınız gücün tam karşılığını alamanızı engeller.Ayrıca bisikletinizi neden zorlayasınız? FX serisi aynı zamanda tur için tasarlanmış olup 105 kilonun bisikletiniz için hiç sorun olacağını sanmam.Elbette sizin için sorun olur.Ben 90'lara dayanan kilomdan 75'lere geldim ve adeta kanatlanmış gibi oldum.Biraz kilo vermekte fayda var tabi-karışmak gibi olmasın,bir abi tavsiyesi olarak kabul edin.

ERTUNGA bunu beğendi.
  7. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim .700/35C ile devam o zaman ...Boyuma göre kilom biraz fazla ama yağ oranım düşük kas ağırlığım fazla (100 kg gögüs press çalışınca )olmadı onlarıda eritiriz

Derya Keçeci bunu beğendi.
  8. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Valla bedavaya yaptırmışsınız. İnanın bedava. Burada bizi hani düdük diye bir çalgı varya işte aynen ondan yapıyorlar. Hatır gönül ile şu yaptırdığınız işlerin belki yarısı olmayacak bir bakıma 60 tl istiyorlar, 100 tl isteyen var. Deli dumrul misali yankesici olmuş millet. Bu yaşta bisiklet tamircisimi olsaymışım keşke diye düşünmeye başladım.

9. Reha Oğuz Altuğ

Reha Oğuz Altuğ Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gerçekten ucuza yaptırmışsınız.
    Bende Eskişehir'deki trek'e yaptıracağım bakımları.
    Sahibi iyi birisinie benziyor ama nasıl olur yaptırınca paylaşırım artık.

10. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Cuma günü tekrar Güngörler Bisiklete gittim epeydir aklımda fx 7.1 bir tane sele almak istiyordum tabi ki tartışmasız Brooks marka olacaktı bir de arka lastiğim de problem vardı devamlı havası iniyordu en son Güngörler de tamir edilmişti facebook yazışmıştık gel abi sorununu halledelim demişlerdi neyse gittim önce iç lastiği değiştirdiler Burak sağ olsun çok ilgilendi sonra sele istediğimi söyledim brooks marka dedim Burak tamam abi brooks seleler de yüzde 25 indirim var dedi ne tutar dedim abi ilk önce hangi sele deneyelim karar verelim dedi brooks flyer modelinde karar kıldık sonra bir de bontrager yazlık eldiven gözüme ilişti ihtiyacım da vardı bunu da alayım dedim borcum ne kadar dedim Burak abi indirimle sele 200 TL, eldiven 60 TL dedi ödedim tekrar görüşmek üzere diyerek ayrıldım ....GÜngörler bisiklete bir kez daha teşekkür ederim...

11. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hem bakım fiyatı, hem de selenin fiyatı oldukça iyiymiş, mesaj attım güngörlere.