Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara-temelli arası yol durumu hakkında bilgi vermek isteyen var mı?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında thomisus lx tarafından paylaşıldı.

1. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    yol üzerindeki bisiklet sever köpeklerin yerleri hakkında bilgi vermek isteyen var mı? bu sezon her ay bir pazar günümü bu yola adamak istiyorum. ve tabii ilk seyahatte nerelerde soluklanılır, oturup bir çay içilir? önerilerinizi rica ediyorum.

selamlar.

2. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    slm, gidişte başkent üniversitesini geçince köpekler var her geçişte havlıyorlar kovalıyorlar :) sonrasında yine köpekler var ama onlar bağlı sorun olmaz, çoban köpekleri var kovalayabiliyorlar. Ama şunu yap ayağa kalkıp köpek susana kadar sen de ona bağıracaksın (hoş falan artık ama yüksek sesle), bir süre sonra koşmayı kesip duruyorlar, %90 işe yarar.

gidişte taymek ekmek fabrikası var, yine dönüşte taymek lokanta var... artı temelli göletini geçince hemen sağda pideci var fena değil, ama çok yeme dönüşte çok zorlanırsın :) giderken kolay dönüşü zordur rotanın... iyi pedallar

3. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Evet.Emrah arkadaşımızın açıklamalarına ilaveten?.Yaşamkent kavşağına gelmeden sağda sera'cıdaki köpekler pusu da bekliyor.:(Dur!.Ani kaçış yapma!.Üzerine daha fazla gelir.Tabiki bu benim fikrim?.
    Gelişte sağda,Rampa da bir evin bahçesinden köpekler üzerimize gelse de etkileyici değil.Korkutma amaçlı.:D

Mola yeri ise yaklaşık 25.km.Taymek?.Yani çevreyolu kavşağını 2 km.geçince sağda.(Yapracık Rampası bitimi) Restaurant yanı unlu mamüller (Poğaça,Börek) bizden,çaylar şirketten.(Ücretsiz)

İyi Turlar..

4. Gökhan kocatepe

Gökhan kocatepe Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Köpekler heryerde var bişey yapmazlar basın gidin derim ben ..:D

thomisus lx ve Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  5. massaget

massaget Bisikletkolik

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Gece giden yok mu hiç hep gündüz gidilmiş gece de köpek kovalıyor mu...:)

bisikletle gidelim bence bunu beğendi.
  6. bisikletle gidelim bence

bisikletle gidelim bence Üye

Adı:
    mehmet
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    köpekler için şok cihazı tavsiye ederim. sesini duyunca kaçıyorlar (dı). umarım yine kaçarlar. @massaget korkunu hissediyorum :)

Kazuya bunu beğendi.
  7. massaget

massaget Bisikletkolik

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    @bisikletle gidelim bence Ben tırstım açıkçası...:) gece de giden yok mu ne, grup kalabalık olsa neyse diyeceğim de, ben bir daha düşüneyim tecrübesizim de...:)

8. bisikletle gidelim bence

bisikletle gidelim bence Üye

Adı:
    mehmet
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    :) yaşamkent'in orayı karşıdan geçeriz. sonra pek bir şey yok. şok cihazı sende olur. pes etme dört kişi iyi rakam:)

9. Yılmaz Uyar

Yılmaz Uyar Bisikletkolik

Seviye:
    Akay Cad-Meclis önünden Temelli göletine gidiş geliş yaklaşık 110 km civarıdır. Biz bu güzergahda antreman yaptığımızda Temelli'yi geçtikten sonra, takribi 62.kmde bulunan Esa konaklama tesisinde mola verir ve üst geçitden dönüş yaparız.

Güzergah: Bilkent - Odtü yolundan direk gidiş yaparak (Hafta içi ve mesajı saatlerinde trafik yoğun ve hızlı, hafta sonları tercih edin) veya Anıttepe Anıtkabir önü, Beştepe, Atlıspor klubü ve Teknoloji üniversitesi önünden direkt Çayyoluna bağlantı rotasını kullanabilirsin.

Rota yaklaşık 28.km kadar hafif çıkış olarak eğimlidir. Botaş'ı geçtikten sonra Temelli göletine kadar negatif eğimli yolda ortalama 40km/saat tempo ile rahat gidilir. Tabi dönüşü düşünerek fazla gaza gelmeden enerjiyi burada tüketmeyin.

Ek: Asfaltın bir iki yerinde kısa mesafeli berbat yamalı kısa bölümler var, yol bisikleti kullanıyorsanız bu bölümlere düşük tempo girmekde fayda var.
    Hafta sonu denk gelirsek selamlarız, kolay gelsin.

rota.jpg