Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara Rotamız Cumartesi Eymir Gölü Pazar Tuluntaş Mağarası

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Elçin Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Elçin Yıldız

Elçin Yıldız Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Gelmek isteyen arkadaşlarla buluşma saatimiz sabah 8, erken demeyin, günün pedal çevirmek için en güzel saatleri.. :)

Cumartesi´yi Eymir´de Pazar´ı da Eymir´den yola çıkarak Tuluntaş Mağarası güzergahında geçireceğiz.. Çantamızda olması gereken asgariler..

1- 1 Lt su (2x0.5 Lt)
    2- Meyva suyu-maden suyu karışımı 0.5 veya 0.75 Lt
    3- Meyve, sandviç veya bisküvi (Cumartesi Eymir = Balık Ekmek)
    4- Yedek iç lastik
    5- Fotoğraf makinası

Bedene disiplin, ruha özgürlük!
    Elçin YILDIZ
    0 505 430 64 02 & 0 544 975 85 00

Grubumuzla ilgili duyurulara birinci elden ulaşmak isterseniz..

http://sports.groups.yahoo.com/group/bisikletligezginler/

linkini kullanabilir ya da

bisikletligezginler-subscribe@yahoogroups.com

adresine boş bir mesaj atarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Facebook üzerinden de ilgili etkinlik ve diğer paylaşımlara ulaşmak için

http://www.facebook.com/profile.php?id=707663668&ref=name#/group.php?gid=72361035558&ref=mf

grup ana sayfası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

lindemann, Mert Kabtan, oquxx ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Mert Kabtan

Mert Kabtan Bisikletkolik

Seviye:
    Buluşma yeri ?

Elçin Yıldız bunu beğendi.
  3. stheaven

stheaven Aktif Üye

Seviye:
    pazar günü katılabilirim..
    buluşma yeri? saat?

4. muratdo

muratdo Üye

Seviye:
    bu gezi yapıldımı?

5. Hacı Murat ŞAHİN

Hacı Murat ŞAHİN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar bu forumda üyelik gerektiren başka sitelere yönlendirme yapılmasını ve faaliyetler hakkında buradan hiç bir bilgi verilmemesini kendi adıma doğru bulmuyorum.

İrtibat buradan sağlanmayacaksa burası reklam alanı olarak kullanılıyor demektir. Sadece iki mesajı olan birisinin amacı ve kim olduğunun da anlaşılması mümkün değil.

6. oquxx

oquxx Üye

Seviye:
    Bir Ankaralı olarak gezinin yapılıp yapılmadığını bende merak ediyorum, yapıldı ise fotoğraf bekliyorum,
    Bir sonraki gezilere bizde katılırız inşallah

7. Elçin Yıldız

Elçin Yıldız Üye

Seviye:
    Eymir´de buluştuk..

8. Elçin Yıldız

Elçin Yıldız Üye

Seviye:
    Bu gezi ve öncesi ve sonrasında başka geziler de yapıldı, sonraki etkinliklerimizin duyurularını paylaşmaya çalışırım ancak doğrudan iletişim içerisinde olmak isterseniz mail adresinizi özel msj ile bana ulaştırmanız yeterli, iyi pedallar..

9. Elçin Yıldız

Elçin Yıldız Üye

Seviye:
    Tanımadığınız birisi için sadece önyargılarınızla baltalayıcı msj atmış olmanızı sporcu felsefesine yakıştıramıyorum, ya sanırım anlam yüklediğimiz tanımlar farklı ya da bisiklete bakış yönümüz, tüm ilanlarımızda grubumuzla doğrudan iletişim içerisinde olmak isteyebilecek bisiklet dostları için ilgili linkleri vermeye devam edeceğiz, size de keyifli pedallar..

Bedene disiplin, ruha özgürlük!

Hacı Murat ŞAHİN bunu beğendi.
  10. Elçin Yıldız

Elçin Yıldız Üye

Seviye:
    Evet, gerçekleştirdik, fotoğraflarımızı sadece grup sayfalarımızda paylaşıma açıyoruz, iyi sürüşler..

11. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:

Forum kuralları, madde 8 der ki ;

0:cool: Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve crack, warez, hack ve benzeri sitelerin tanıtımı, site tanıtım bölümü dışında yasaktır. Eğer mutlaka link vermek isteniyorsa; site tamamen amatör ruhla hazırlanmış gezi paylaşım sitesi olmalı, ilgili linke direk yönlendirici ifadeler kullanmadan foto ve yazılar öncelikle bizzat bisikletforumda makul oranda paylaşılmalı. (Makul orana kriter olarak yalnız bisikletforumda paylaşılmış diğer üyelere ait ortalama bir gezinin kalitesi göz önünde tutulacaktır.)

Kırmızı olan bölümleri dikkate alınız.;)

12. Hacı Murat ŞAHİN

Seviye:
    Muhtemelen spora ve bisiklete bakış açısı bende sizinle farklı değildir. Ancak forum ortamına bakış açımız çok yüksek ihtimalle farklı. Ayrıca mesajımda amacım baltalamak değil ama sizi önceden tanımadığıma göre, toplam iki mesajınıza bakarak sizin hakkınızda fikir sahibi olmadığımı belirtmekle yanlış birşey yapmadığımı düşünüyorum.

Kendi mesajınıza sizi hiç tanımayan birinin gözüyle bakın, siz ve grubunuzla ilgili hiç ipucu yok (en azından benim yazdığım mesaj tarihinde farklı bir bilgi edinme şansı yok), avatar gerçek bir resim değil şehir dışı bir tura kişileri davet eden birisi.... Siz tura katılır mıydınız?

Bu arada tüm iyi niyetimle verdiğiniz linklere de bakmıştım ama üye olmayanlara hiç bir ipucu bile verilmediğini görünce mesajımı yazmıştım.

13. Elçin Yıldız

Elçin Yıldız Üye

Seviye:
    Kırmızı bölümde yazdığından farklı olmayan bir şekilde tamamen amatör bir ruhla kurulmuş bir grup olduğumuzu belirtmem gerekiyor anlaşılan. Yani düşündüğünüzün aksine, forum kurallarından 8 numaralının ihlal edilmesi gibi bir durum söz konusu değil.

14. Elçin Yıldız

Elçin Yıldız Üye

Seviye:
    8 sene Türkiye´nin en yüksek üye sayısına sahip forum sitesinde moderatörlük yaptım, foruma bakış açım gayet net ve belirli, ancak sanal ortamlarda katılacağını söyleyip de gelmeyen kişilerin organizasyonları sıkıntıya sokmaları nedeniyle doğrudan iletişime geçilmesi için telefon numaralarımıza kadar duyuru metnimize ekliyoruz, avatarın bisikletli Betty olması da kişisel tercihlerle alakalı, profil bilgilerine baktığınız takdirde de sanal olarak oluşturulmuş fake bir üyelikle karşılaşmayacağınız aşikar. Toplam iki msjım olmasının nedenin açıklamak zorunda olmamama rağmen yine de içiniz rahat olsun diye söylemem gerekiyor sanırım, eski üyeliğimi kullanmaya devam etmeyeceğim için yeni bir hesabım var, siz ya da ekibiniz beni tanımıyor olabilir, yeni tanışmış olabilir ancak önyargı ile yazıldığına inandığım bir msj ya da sadece bilinçsizce, anlık hareket edilmesi benim ya da arkadaşlarımın duyurularını yapmaya devam etmesini engellemeyecek. Bizler rakip değiliz, kulvarlarımız da aynı değil, uygun rotalarda karşılaşabiliriz, benim sizden aldığım negatif elektriği benden almayacağınıza sizi temin ederim. Anlaşıldığımı umarak iyi sürüşler diliyorum.

Elçin YILDIZ

15. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:

Hayır, kural ihlali söz konusu. Lütfen kuralı daha dikkatli okuyunuz.

Diyor ki ;

" ilgili linke direk yönlendirici ifadeler kullanmadan foto ve yazılar öncelikle bizzat bisikletforumda makul oranda paylaşılmalı. "

Bizim takıldığımız nokta burası. Siteniz profosyonel veya amatör olsun ( ki ben öyle bir tespitte de bulunmadım. ), öncelik olarak sizin bisikletforum da bir şeyler paylaşmanız isteniyor. Direk yönlendirici ifadeler kullanmamanız gerektiğini yazıyor.

Yapmanız gereken, turlarınızda çekmiş olduğunuz bir kaç fotoğrafı burada paylaşmak ve tur hakkında bir kaç ön bilgi vermek ve ondan sonra gerekli yönlendirmeyi yapmak. Bunu anlamak bu kadar zor mudur?

16. Elçin Yıldız

Elçin Yıldız Üye

Seviye:
    Haşim Bey,

"Eğer mutlaka link vermek isteniyorsa; site tamamen amatör ruhla hazırlanmış gezi paylaşım sitesi olmalı, ilgili linke direk yönlendirici ifadeler kullanmadan foto ve yazılar öncelikle bizzat bisikletforumda makul oranda paylaşılmalı. (Makul orana kriter olarak yalnız bisikletforumda paylaşılmış diğer üyelere ait ortalama bir gezinin kalitesi göz önünde tutulacaktır.)"

İlgili metni açmamız gerektiğini görüyorum. "site tamamen amatör ruhla hazırlanmış gezi paylaşım sitesi olmalı" bölümünü bizim grubumuzun amatör bir grup olduğunu söyleyerek pekiştirdiğimi düşünüyorum. Zira, hazır site araçları kullanılarak oluşturulmuş bir yahoogroup´dan ve yine etkinlik, fotoğraf ve dosya paylaşımının teknik olarak daha kolay olduğu bir facebook grubu´ndan başka profesyonel hiç bir ibare içermeyen 2 link içeriyordu duyuru metnimiz.

Ek olarak, "(Makul orana kriter olarak yalnız bisikletforumda paylaşılmış diğer üyelere ait ortalama bir gezinin kalitesi göz önünde tutulacaktır.)" yine burada da belirtildiği gibi diğer üyelere oranla ortalama bir geziden söz ediyoruz ki ilana çıkarılmış olan gezi duyurusu içerisinde maddi bir kaygı olmadığı dikkatle okunduğunda anlaşılacaktır. Belki, "yalnız bisikletforumda paylaşılmış" sadece bu ibare göz ardı edilmiş olabilir o da diğer gezi duyurularında şahit olduğumdan farklı olmayacak şekilde başka sanal ortamlarda da paylaşılmış olmasıyla alakalı olabilir ancak. Ki örnekllerini görmesem copy - paste teknolojisini kullanırken tereddüt ederdim ancak bu sitede duyurusu yapılmış olan diğer bütün gezilerden farklı olmayacak şekilde bizimki de sadece burada yayınlanmıyor.

17. Hacı Murat ŞAHİN

Seviye:
    Ben sizden size karşı aslında kastetmediğiniz şeyleri söylediğinizi iddia ederek, çok kolay uydurabileceğim bir iki internet hesabına bakarak üyeliğimin gerçekliğinden emin olmanızı bekleyerek, aslında benden hesap falan sormadığınız halde hesap sormuşsunuz gibi demagoji yaparak, daha önce bir üyeliğim olduğu halde herhangi bir sebepten onu kapatıp yeni bir hesap açarak, hiç alakası olmadığı halde sanki duyuru yapılması engelleniyormuş izlenimi yaratacak cümleler kurarak, kendi kulvarımın ne olduğunu anlatmadan ve buna gayret sarfetmeyeceğimi açıkça ifade etmeme rağmen kulvarlarımızın aynı olmadığı, sizden olumsuz izlenimler edindiğim, kendimin ise bu türden yaklaşımlardan (aslında öyle olmamama rağmen) tamamen uzak olduğumu ima ederek yanlışlar yaptığımı farkettiğimden dolayı özür dilerim. Keşke ben bu hataları yapmasaydım da yurt dışı kaynaklı, gruplar kurmaya yarayan yahoogroups, saçmasapan ve ne olduğu belli olmayan facebook gibi internet sitelerine üye olmayı zorunlu tutmayarak gerçekte isteği geziye katılmayı denemek olan siz ve sizin gibi diğer bisikletseverleri konunun dışında bırakmasaydım. Ne yazık ki kendi yaptığımın yanlış olduğunu kabullenmek yerine bildiğimden hiç şaşmayan bir yapıya sahibim. Ne var ki benimle birlikte tur yapan kişiler ve ben siz bilmiyorsunuz ama çok farklı özelliklere sahibiz ve aynı kulvarda değiliz zaten. Fazla uğraşmanıza değmez.

18. Hacı Murat ŞAHİN

Seviye:
    Yukarıdaki özrümün kabulünü sayın yönetimden diliyorum. Buraya eleştiri yazarak hata yaptığımı kabul ediyorum.

19. Elçin Yıldız

Elçin Yıldız Üye

Seviye:
    Hacı Murat Bey,

Duyuru içerisinde telefon numaram var, eğer gerçekten söylediğiniz gibi art niyetli değilseniz uygun bir saatte beni arar, gezi ile ya da grubumuzla ilgili öğrenmek istediğiniz şeyleri sorabilirsiniz. Ya da benimle ilgili. Yok eğer telefon etmekten imtina ederseniz bana özel mesaj ile numaranızı bırakırsanız ben sizi arayabilirim. Ya da isterseniz benim ya da profilimin gerçek olup olmadığını öğrenmek için hafta içi 9-17 saatleri arasında bir kahvemi içmek için görev yerime buyrun. Sandığınızdan daha misafir perver olduğuma sizi temin ederim. Yeni profilimle 50 adet mesaj yazmadığım için size özel mesaj atamıyorum. Eskisini kullanamıyorum çünkü ilişikli olduğu mail adresi kullanımda olmadığı için şifresini edinemiyorum. Kim olduğumla ilgili şüpheleriniz var ise buradan alenen yazma lüksüm de yok, o nedenle isterseniz profilimdeki mail adreslerinden birine mail atarak size ulaşabileceğim bilgileri verirseniz sevinirim. Ya da sorduğunuz soruların kişisel cevaplarının herhangi bir ortamda başkalarıyla paylaşılmayacağına beni temin ederseniz sizi görmeden, sesinizi duymadan özel bilgilere dair ne gerekiyorsa verebilirim. Çünkü kendimden şüphem yok. Ancak gelelim neden bu tavrınıza anlam veremediğime. Sizin grubunuzdan benim düzenlediğim 19 Mayıs gezisini sanki siz düzenliyormuşsunuz gibi duyuruya çıkan ortak arkadaşımız Mert, ki daha çok küçük ve hayat tecrübesinin yetersiz olduğunu düşünmeme paralel bir şekilde neden sizin grubunuza katılmayıp yeni bir grup kurduğumuzu sorma gafletinde bulundu. İşte cevabı çok açık şekilde burada görünüyor. Bu tavrınız, sizden olmayanı kabul etmeme, yok sayma, dışlama eğilimi. Demogoji yaptığını ima ettiğiniz insan sadece sizin durunuşunuza ve tavır alma stilinize kendi özgün uslubuyla cevap veriyor. O nedenle imalı tavırlarınızla zaman kaybetmeyi göze alırken daha en başta spora ve bisiklete, demir atın felsefesine yaklaşımımın farklı olduğunu söyleme, düzgün Türkçe´mle bunun nedenini açıklamaya çalıştım. Yok hala yanlış anlaşılıyorsam dediğim gibi burda yazmak yerine sanal olmayan, ki sanallıktan yakınan ve benim sahte biri olduğum imalarında bulunan sizdiniz hatırlatırım, herneyse dediğim gibi eğer siz de söylediğiniz gibi art niyetli değilseniz size verdiğim iletişim yollarından biriyle bana ulaşır ve kahve davetimi kabul edersiniz. Böylece de gerçek miyim, değil miyim öğrenmiş olursunuz, içiniz rahat olur. Keza benim içim rahat. Ne yani ben bütün bu yazdıklarıma rağmen sahte bir kimlik miyim ve uyduruk bir duyuru metniyle insanları ne olduğu belli olmayan bir geziye mi davet ediyorum. Komik olmayın lütfen, ne kendinizi ne de beni yorduğunuza değmez.

Hacı Murat ŞAHİN bunu beğendi.
  20. Hacı Murat ŞAHİN

Seviye:
    Açık yürekliliğinize teşekkür ederim. Özel mesaj gönderdim. Polemik halinde devam edecekse bu sefer kinayeli değil açık açık size müdahale ettiğim için özür dilerim. İyi günler.