Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara Real Bisiklet Alanı Sorunu! ( Sorun Çözülmüştür,Teşekkürler )

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında GiciK eRay ADALI tarafından paylaşıldı.

1. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, geçenlerde denk geldiğim komik bir durumu üzülerek sizle paylaşıyorum..

Bisiklet ile Ankara içi turlar iken yolumuz Bilkent Ankuva yanındaki Real-Praktiker ikilisine düştü, otopark girişindeki görevli Sol tarafı gösterip sağda bisiklet park alanı oldugunu belirtti.. Otoparkı söyle bir turlayıp göremeyince girişe yakın biryere kitleyelim dedik.. Derken başka bir güvenlik görevlisi bizi bisiklet park alanını tarif etti ve bu sefer bulduk.. Bulmaz olaydık..

Güvenlikçilere lafım yok ama bu şekilde bir bisiklet park alanı oluşturan zihniyete söyleyecek çok şeyim olsa da diyecek birşey bulamıyorum!

İki araçlık bir otopark alanını aralara büyük taşlar koyarak 6 parçaya bölmüşler ve bu alana "bisiklet ve motorbisiklet park alanı" demişler.. Tabelaya bakın Bir de "Bisiklet Figürü" koymuşlar... Belki motorbisikletler için uygun ve güzel bir uygulama, peki ya bisikletler için?? Yanda gördügünüz ufak direkten başka kilitleyecek yer yok.. Aslında o direk de sabit değil ama bağlı oldugu taş ağır oldugu icin bir ihtimal deyip bisikletlerimizi kısa süreliğine oraya bıraktık.. 2 adet 1,5m'lik kilitle sarıp sarmaladık, Pıncır'ım Bianchi Aspid SF ve yol arkadaşı Bisan Eldorado'dan bahsediyorum ama yine de aklım orada kaldı gezintim boyunca.. Üzerindeki parcalar biraz daha üst seviye seyler olsaydı bırakmazdım herhalde Pıncır'ımı orada kesinlikle...

İnsanlar Bisikletleri hala oyuncak olarak görüp kücümsüyorlar, isterdim ki girişe ya da otopark girişine yakın, güvenlik görevlilerinin görüş alanında (bu hırsızları ya da art niyetlileri caydıracaktır) bisiklet park alanları olusturulsa bu tarz yerlerde.. Tabi sadece Ön tekerleği kilitlemeye olanak sağlayanlardan değil, tamamına destek olabilecek bisiklet parkları.. (Örnek, ODTÜ yurtlar bölgesinde kullanılanlar tarzı, eski bir foto ile göstermek gerekirse)

Belki bu da yetersiz fakat, en azından daha düzgün ve kullanışlı..

Sizden ricam, yolunuz düşerse, bisikletle ya da başka şekilde, içeride yer alan "dilek şikayet öneri" kısmına bunu iletmeniz, belki o zaman bisiklete daha uygun bir yer ayarlama ihtiyacı duyarlar, biz yazdık ama ne kadar dikkate alınır zaman gösterecek..

SORUN ÇÖZÜLMEKTEN DE ÖTEYE GİTMİŞTİR =)

Bugün telefonum çaldı, ve arayan Bilkent Center Müsteri Hizmetleri idi. Bana şikayet/öneri'm doğrultusunda üst kat açık otoparka da bisiklet alanı yaptıklarını ve bu gelişmeyi bildirmek için aradıklarını söylediler.. Bisikletinizle yolunuz düştügünde içiniz rahat edecek şekilde ziyaretimize gelebilirsiniz dediler. Bu kadar çabuk olmasını beklemiyordum, olayı yaşayalı sadece 2 hafta olmuştu, işin güzel yanı arayıp değişikliği bildirdiler de.. Alt katta (ben yanlış yönlendirilmiştim) zaten olmasına ragmen üst kata da yapmışlar sağolsunlar..

Sizlerden Ricam benzer sorunlar yaşıyorsanız lütfen dilek/şikayet/öneri formu alıp sorun yaşadığınız AVM'nin müsteri hizmetlerine iletmeniz.. Hatta bu olayı da örnek verirseniz bu kriz ortamında "müşteri kaptırmak" tan korkup onlar da acele edeceklerdir..

Real ve Bilkent Center Müşteri Hizmetleri'ne sonsuz teşekkürler... Darısı diğer AVM'lerin başına..

2. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben şaşırmadım ve alıştım artık boyle manzaralara bisiklet parkı demişler ama neye benzediği belli değil bir kaç taş dizmişler.... ve karşınızda bisiklet parkı!!!!!

3. Ahmet Gürkan

Ahmet Gürkan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Koskoca Ankamall'de o bile yok... Adamlar hayvan gibi açık-kapalı otopark yapmışlar ama bir tane bisiklet-motosiklet bağlayacak yer yok... Şikayet olarak mail attım, ciddiye alıp cevap bile yazmadılar, kendileri bilir, alt tarafı bir müşteri kaybettiler...

4. Kaan Atila

Kaan Atila Üye

Seviye:
    acemi olabilecegini dusundugum guvenlikler sizi yanlis yonlendirmis.
    real'de golgede cok kulanisli bir bisiklet parki var, hatta motoru da oraya birakirim, alt starbucks yanindan girin duz devam edin 20 mt ileride.

GiciK eRay ADALI bunu beğendi.
  5. GiciK eRay ADALI

Seviye:
    bilgi icin cok tesekkür ederim..

bana direkt fotoğrafta da gözüken minibüsün arkası dediler.. her iki güvenlikcinin de tarif ettigi yer orasıydı.. hatta daha sonra iceri girerken burası mıydı bisiklet parkı bisiklet parkı dediginiz dedigimde evet dedi güvenlik görevlisi, o da birsey diyemedi ... daha önceki gidişlerimde praktiker giris kapısının tam karsısına alısveris arabalarının arkasına kilitliyordum..

starbucks yanından girin dediginiz kapalı otopark kısmında mı (içeride mi) oluyor? dış taraftan gecmiştik; ya gözümüzden kacırdık ya da dısarıda yok..

6. Kaan Atila

Kaan Atila Üye

Seviye:
    illa disari birakmak istediginizi dusunup gostermis de olabilirler. starbucks yanindan iceri girince yol saga kivriliyor, kivrima uymayip duz devam edince iki teker parklari var :in:

GiciK eRay ADALI bunu beğendi.
  7. Şafak Atilla Akpınar

Şafak Atilla Akpınar Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Real' e küçükken gider kendimizi uzun yol yaptık diye kandırırdık...
    O zaman bisikleti park etcek bu kadar büyük garaj :D bulamıyorduk en azından kilitlemek için lastiğin altına demi bir çubuk oluyordu...O kalkmış bu garaj gelmiş.Gelen gideni aratır misalı

8. GiciK eRay ADALI

Seviye:
    SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR =)

Bugun bana telefon ile ulaştılar Real'den , Kaan Atilla'nın da dediği gibi kapalı otopark alanında bisiklet park alanı varmıs, güvenlikteki arkadaşlar sizi eksik bilgilendirmis özür dileriz dediler, yakın zamanda açık otoparkta yer alan (üstte fotoğrafını koydugum) motorbisiklet-bisiklet park alanını da düzenlemeyi düsündüklerini, bunun sadece plan tamamlanana kadar gelenleri mağdur bırakmamak için yapıldıgını ilettiler. Asıl 2teker park alanının plan aşamasında oldugunu, benim basvurumdan sonra bu sürecin hızlanacagına ve bisiklet parkı'nın sekline karar vermekte söylenenlerin dikkate alınacagına inandıklarını aktardılar..

İlgileri için teşekkür ettim ben de.. Yanlıs yönlendirilmisim, eksik bilgilendirilmisim.. Ortalığı da yaygaraya verdim, kusura bakmayın =) Yine de eğer 2tekerlerimiz icin ideal park alanları yoksa yoksa diğer alısveris merkezleri icin bu mücadele devam etmeli diye düsünüyorum..

Buradan bir kez daha Real Müşteri Hizmetleri Departmanına Teşekkür ediyorum ilgilerinden dolayı...

Aynı ilgi ve saygıyı diğer alısveris merkezlerinden de görmek ümidiyle..

Moderatörlerimize not; Sonuç alınmıştır, sebepsiz yere yaygara cıkardıgımdan ve / veya sonuç alındıgından dolayı konunun kilitlenmesinde sakınca bulunmamaktadır..

serhad bunu beğendi.
  9. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    4 yıl bilkentte okudum, daha geçen ay mezun oldum. bu parkı da yeni yapmışlar herhalde, görmedim ben çünkü (gerçi 6-7 aydır reale gitmiyordum). ben bi ara okkalı bi şikayet mektubu yazmıştım bunlara. ama yapa yapa anca bunu mu yapmışlar :|

bence bunu bulduğumuza da şükretmeli :p

ben her seferinde güvenlik görevlilerine soruyordum nereye bırakıcam ben bisikletimi diye. bana marks and spencer'ın duvarının dibindeki levha direklerini gösteriyorlardı :/

10. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    süper

11. GiciK eRay ADALI

Seviye:
    SORUN ÇÖZÜLMEKTEN DE ÖTEYE GİTMİŞTİR =)

Bugün telefonum çaldı, ve arayan Bilkent Center Müsteri Hizmetleri idi. Bana şikayet/öneri'm doğrultusunda üst kat açık otoparka da bisiklet alanı yaptıklarını ve bu gelişmeyi bildirmek için aradıklarını söylediler.. Bisikletinizle yolunuz düştügünde içiniz rahat edecek şekilde ziyaretimize gelebilirsiniz dediler. Bu kadar çabuk olmasını beklemiyordum, olayı yaşayalı sadece 2 hafta olmuştu, işin güzel yanı arayıp değişikliği bildirdiler de.. Alt katta (ben yanlış yönlendirilmiştim) zaten olmasına ragmen üst kata da yapmışlar sağolsunlar..

Sizlerden Ricam benzer sorunlar yaşıyorsanız lütfen dilek/şikayet/öneri formu alıp sorun yaşadığınız AVM'nin müsteri hizmetlerine iletmeniz.. Hatta bu olayı da örnek verirseniz bu kriz ortamında "müşteri kaptırmak" tan korkup onlar da acele edeceklerdir..

Real ve Bilkent Center Müşteri Hizmetleri'ne sonsuz teşekkürler... Darısı diğer AVM'lerin başına..

Bir de moderatörlerimize not; başlıgın yanına [Sorun Çözülmüştür,Teşekkürler] ya da benzeri birşey ekleyebilirlerse sevinirim.. İnsanların başlığa bakıp da yanlış yönlendirilmesini, 2 haftada kalıcı cözüm olusturanların ilgisiz olduklarını düsünmelerini istemem..
    Hatta Bu mesajım ilk mesaja eklenirse çok daya iyi olur.. İkinci sayfaya geçti çünkü..