Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara Pursaklardan Selamlar...

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Burak TOPCU tarafından paylaşıldı.

1. Burak TOPCU

Burak TOPCU Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Merhaba arkadaşlar aranıza Ankara pursaklar dan katılmaktayım. 19 yaşındayım. Üniversite Mimarlık öğrencisiyim.
    Bisiklet Merakım birden bire başladı. Bahçemizden bianchi Jump marka bisikletimi bahçemizden getirip. Bakımını dün yaptırdım. Sonra bu forumu buldum , tur gezilerini görünce heyecanlanıp bende turlara çıkacağım inş. Şuanlık 2 kişiyiz. Bisiklet grupları ile tanışmak için biraz antremana ihtiyacımız var.
    Madem tanışıyoruz birazcıkda sorularım olacak :cool:
    1 - Bianchi jump marka bisikletim ile turlara çıkabilirmiyim ?
    2 - Arkaya bagaj taktıracağım. Taktırdıkdan sonra ise çok cepli bagaj çantasına ihtiyacım var. 0'ını nerden bulabilirim.
    3 - Kask önerileriniz ?
    4 - Başka uzun yol tavsiyeleriniz.
    5 - Eğer Bianchi jump tavsiye etmiyor iseniz , 1000TL'yi aşmayacak Tur yapılabilen , Uygun bir bisiklet önerebilirmisiniz. ? Boyum 1.82 kilom 73..
    İlk olarak :
    Pursaklar - Akyurt
    Pursaklar - Kalecik
    Pursaklar - Polatlı
    gibi turlar düzenleyeceğiz yakın zamanda. Tanıştığıma memnun oldum iyi günler kolay gelsin...

Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  2. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:

:) Burak Kardeşim aramıza Hoş Geldin.

Bisikletin nasıl bilmiyorum ama?.Tahminim çelik kadro,üstelik çift amörtisörlü ise uzun Turlar da Performansınızı etkileyecektir!.Yani Bu işi tam Profesyonel düşünmek gerekirse size üst seviye bir Bisiklet almanızı ve bu Bisiklete boş yere masraf etmemenizi tavsiye ederken bu konuyu bir keresinde halletmenizi öneririm.Bisiklete bakım yap tekrar ikinci masraf aç bu sizi maddi açıdan etkilemektense bir kere masraf etmeniz bence daha olumlu olacaktır.Tabiki bu bütçe meselesi Allah kolaylık versin!.

Size bu 3 Bisikleti öneriyorum.Şehir Tur Bisikleti.

-Sedona 331:Hidrolik disk,Amörtisörlü,24 Vites (Not:Amörtisörün Kilitli olmasına dikkat edin!.) Lastik Schwalbe,(Süper) Arka Vites Acera.
    -Sedona 321:Bu Bisiklet düz maşa 24 Vites V Fren.(V Fren Hidrolik Disk Frene göre masrafı az,parçası ucuzdur!.)
    -Sedona 301:Bir de Tam donanımlı,Amörtisörlü,(Amörtisör Kilitlimi bilmiyorum!.) 21 Vites,

Ankara'da Bulacağınız yer Performans Bisiklet.Kendinize göre uygun Kadro varmı sorun!.

Kask için kaliteli bir şey alın!.

Şimdiden alacağınız Bisiklet Hayırlı Olsun.Allah kaza bela vermesin.Nice Turlara...

Burak TOPCU ve Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  3. Kadir Altuntaş

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :( Mesajına yorum yaz,uğraş;hani cevap vermek zorunda değil!.Ne yaptı ne düşündü bi öğrenmek istedim?.
    Yoksa boşa mı uğraş?.Anlamadım!.

Burak TOPCU bunu beğendi.
  4. Burak TOPCU

Burak TOPCU Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Cevabınız için teşekkür ederim :)

Cevabınızdan sonra Bianchi jump'ı bahçemize götürdüm !. Haklıymışsınız pursaklarla kısa tur yapayım dedim. Yokuşta öldüm bittim bacaklarım tutmuyor.

Sedona 759 veya Sedona 729 markalarında karar kılmıştım. Bisiklet parçalarından kesinlikle anlamam. Ancak jant ne kadar büyük olursa sürüş konforu o kadar güzel olur diyorlar. Bende bu iki model arasında karar kıldım. Ancak 759 daha yeni ama parçalarından anlamadığım için sedona 729'da karar kıldım. Ancak babamla ortak alırsam tabiki sedona 759 olacaktır ve 20 inç olarak planlamaktayım. + Bu bisikletlerden herhangi birisini aldıkdan sonra arkaya bagaj montelemek nasıl olacaktır ?

Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  5. Kadir Altuntaş

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Burak Kardeşim Merhabalar.

İkiside 29 Jant,yalnız 759'un donanımı daha üstün.Bagaj takılabilir ama,yinede sorun derim!.

Neden 29 Jant ve MTB (Dağ) Bisikletinde karar kıldınız.Ben MTB (Dağ) Bisikleti alsaydım 26 Jant tercih ederdim.29 Jant görüş olarak çok hantal duruyorlar.

Şehir Bisikletleri de zaten 28 Jant.Üstelik uzun Tur demiştiniz.Bu alacağiınız Bisiklet Dağ Bisikleti.Önce bir kez alacağınız için,Bisikleti nerde kullanacağınıza karar verin.Dağ,bayır,zıpla gibi mi?.Yoksa Şehir,asfalt,uzun tur için mi?.Bu çok önemli,ikinci bir masraf etmeyin derim!.

Tabiki son karar sizin..

6. Burak TOPCU

Burak TOPCU Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Öncelikle Ankara'nın yol şartları , daha doğrusu Türkiye'nin yol şartlarında şehir bisikleti doğru seçim gibi gözükmüyor.(kendi açımdan) Dağ bisikletini , yeri gelecek Şehir bisikleti olarak da kullanacağımdan Dağ bisikleti diyorum ancak , Şehir bisikleti alırsam Dağ bisikleti olarak kullanamam.

Görünüş olarak Bisiklet biraz kendini göstermeli.. Büyük olmalı. Kilo açımızdan + boyumuzdan dolayı bisiklet biraz hantal olmalı. Babam Bianchi jump bisiklete bindiği zaman süremiyordu. Sanki çocuk gibi bir görüntü oluşuyordu. Bu yüzden bisiklet biraz büyük olmalı. Hem tekerlek Hem kadro bu yüzden 20" bisiklet tercihimiz.

Benim boyum : 1,85 Kilom : 73
    Babamın boyu : 1,75 Kilosu : 90-95

Ve Bu bagaj monteleme işini de gördüğüm bazı konular yüzünden sormak istiyorum kadir bey ;

Bazı arkadaşlar bilmiyorum bu forumdamı görmüştüm ama bisiklete bagaj takılamıyormuş kadroyu delmek zorunda kalmak gerekiyormuş sanırsam yorumlara baktıgımda ise öyle birşey yapmayın. Bagaj montelenebilir bir bisiklet alın diyorlar. Zaten Kadro deldirmek sırf bagaj için saçmalık..

Bu yüzden Bisikleti internet üzerinden bakıp. yüz yüze görüşmeye gitmek. Binmek , sorular sormak daha iyi olacaktır. :)

7. Kadir Altuntaş

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Burak Kardeşim seçiminiz tamam,fakat kadro deldirmek ben de taraftar değilim,o zaman başka markalara yönelin derim.

8. Burak TOPCU

Burak TOPCU Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    :) Hmm bagaj montelenebilir markalar hakkında bilgim yok malesef :eek:ut: Ama bagaj şart.

9. Kadir Altuntaş

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye: