Ankara Polisinden Engellilere 4 Adet Tandem Bisiklet

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.809
  Beğeniler:
  4.724
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Ankara Polisinden Engellilere Destek


  [​IMG]

  Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından geliştirilen `Hayatın Bir Parçasıyız-Pazzıl/Puzzle` projesi kapsamında görme engelli sporculara 4 adet Tandem bisiklet temin edildi.

  Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından geliştirilen `Hayatın Bir Parçasıyız-Pazzıl/Puzzle` projesi kapsamında Ankara Genç İşadamları Derneği`nin desteği ile Başkent Görme Engelliler Spor Kulübü`nün (BAGES) Tandem Bisiklet takımında yer alan 10 adet engelli sporcuyu desteklemek amacıyla temin edilen 4 adet Tandem bisikletin teslim edilmesi nedeniyle Asayiş Şube Müdürlüğü Motosikletli Polis Timleri Amirliği`nde bir tören düzenlendi.
  Düzenlenen törende bir konuşma yapan Ankara Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya,Ankara polisi olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını ifade ederek açtıkları işaret dili kurslarında eğitim görecek polislerle her birimde işaret dilini bilen bir personelin olacağını söyledi.
  Çatalkaya, katkılarından dolayı Ankara Genç İşadamları Derneği`ne teşekkürlerini sundu.
  Başkent Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Orhan Tanrıkulu, Ankara Emniyet Müdürü Çatalkaya ve Ankara Genç İşadamları Derneği Başkanı Abdullah Değer`e katkılarından dolayı bir plaket sundu.
  Daha sonra bisikletlersporculara teslim edildi. Törenin ardından göreme engelli sporcular Yunus polislerin eskortluğunda Tandem bisikletleri ile hareket etti

  8 Aralık 2011
   
  İbrahim Aslanhan ve sadık1964 bunu beğendi.
 2. İbrahim Aslanhan

  İbrahim Aslanhan Onursal Üye

  Kayıt:
  1 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  2.056
  Beğeniler:
  953
  Şehir:
  Diyarbakır
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Çok ama çok güzel bir haber. Keşke tüm illerimizde bu ve buna benzer projeler gerçekleştirilebilse çeşitli kurumlar tarafından. Ne güzel olurdu dimi?

  Paylaşım için teşekkür ederim.
   
 3. thomisus lx

  thomisus lx Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Haziran 2007
  Mesajlar:
  3.004
  Beğeniler:
  2.157
  Seviye:
  çok güzel bir haber.