Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara' nın yüksek kesiminden sevgiler

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında kırıkpedal tarafından paylaşıldı.

1. kırıkpedal

kırıkpedal Yeni Üye

Akşam vakti gözlerim bulanıklaşmaya başladığında kendimi tanıtmaya karar verdim. Etraf bulanık olunca biraz daha duygulu yazabilirim sanırım. Ortaokul bittiğinde olsa gerek babam sığamadığım 10 vitesli Raleigh çobuk bisikletinin yerine 18 vitesli bir bisiklet almıştı(Cem Bisiklet üretimi). Hatta Bianchi 60lira, benim bisiklet 40 liraydı o zamanlar.:)

Önceden memnundum. Fren teli koptuğunda kendi imkanlarımla taktım ama arka frenler iyi tutmuyordu. İdare ederken arka jant yalpalamaya başladı. Onu da önemsemedim. Hatta düzensiz aşınan fren pabuçlarının yerlerini değiştirerek fren pabucu masrafına da girmedim. Kadroda boya atan yerleri evdeki fazlalık yağlı boya ile rötuş yaptık.

En son asfaltta hız denemesinde çok yoruldum ama rampa inişte 50km hıza ulaşabildim. Pedal çevirmediğimde yavaşlıyordu. Sonradan bilyaların bittiğini farkettim ama iş işten geçti. Evin önünde zincir atıp jant tellerini kopardığında bisikletimin ömrünü tamamladığına inandım. Yeni bir bisiklet alma zamanı geldi sanırım.

2. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evet arkadaşım bisikletin ömrünü tamamlamış bariz bi şekilde ifade etmişsin :eek:
    Sana şöyle saglam uzun yıllar kullanabilecegin bir bisiklet toplamak lazım :eek:
    Bütcenizi ,boy ve kilo ölçülerinize göre bisiklet seçmenizde yardımcı olabilirizz.

3. sevims

sevims Aktif Üye

Seviye:
    Ve ne mutlu size ki bisikletinizi son parçasına kadar kullanma zevkini yaşamıssınız... Umarım bu bundan sonrakiler için de böyle olur. :)

4. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ankaranin yuksek kesimi sentepe mi yoksa yada karsi taraf dikmen?

5. kırıkpedal

kırıkpedal Yeni Üye

Tanıştığıma memnun oldum. Boyum 185cm, kilom 65. Ne bulursam yerim ama ileride sağlık durumuna göre kilo alırsam bilemem.

Dikmen' e daha yakınım. Ailem bisikleti ulaşımda kullanmama karşı. Otomobil desem ondan da soğutmaya çalışıyorlar.

6. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklet de ölüyor da bu kadar mı güzel anlatılır ,teşekkürler.