Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara mustafa kemal mahallesi veya balgat oturan....

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında kemken tarafından paylaşıldı.

1. kemken

kemken Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar konunun yerinin burası olmadığını biliyorum kusura bakmayın geçen hafta cumartesi bisikletim çalındı. bisikletim çalındıktan sonra eskişehir yolunda ATo hizasında kentparka doğru giderken görülmüş. bu civarda bildiğim Mustafa Kemal mahallesi var burada oturan arkadaşlarımız varsa çoluk çocuğun altında CANNONDALE marka bisiklet görürse haber verebilirmi.

Konumun linki: Ankara ulus konya sokakta bisikletim çalındı. - BisikletForum

Burada bisikletimin daha güzel resimleri var: Satıldı - Cannondale quick 4 2014 xl (100km'de) - BisikletForum

2. massaget

massaget Bisikletkolik

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Haber veren olursa sizin hemen oraya gelmeniz lazım ki çalan kişi ortadan kaybolmasın...

3. 666aaa666

666aaa666 Yeni Üye

Adı:
    Ahmet
    Bisiklet:
    Amoeba
    Haber veririz

4. massaget

massaget Bisikletkolik

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
  5. kemken

kemken Aktif Üye

Seviye:
    @elbruz hocam haklısınız ama ben 5 dk da orada olsam bile yakalamak mümkün değil, zaten ben uzaktayım arabam felan yok. ama gören bir arkadaş sayesinde orada olduğunu kesinleştirsek birkaçgün orada bisikletin tekrar göreceğimizi ümit ederek dolaşabilirim. veya gören arkadaş 155 i arar o çevrede polis varsa ona ihbarda bulunur. çocuğu sürekli gören nerede oturduğunu bilen birisi bisikletimle görebilir..... benimkisi belki ümitsiz bir çaba ama hiçbişey yapmadan beklemek zor.

@666aaa666 sağolun hocam profilde istanbul yazıyor ama ankaradamısınız

6. hogutmen

hogutmen Fosil yakıt tüketimine karşı Commuter/City Fun 70

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun.

7. kemken

kemken Aktif Üye

Seviye:
    @hogutmen sağolun Allah sizleri hırsız şerrinden korusun

hogutmen bunu beğendi.
  8. Ozan Cansel

Ozan Cansel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ben balgatta oturuyorum, eğer görürsem söylerim mutlaka

9. kemken

kemken Aktif Üye

Seviye:
  10. Ozan Cansel

Ozan Cansel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ne demek canım, her gün çıkıyorum, buralardaysa görme ihtimalim yüksek :)

kemken bunu beğendi.
  11. kemken

kemken Aktif Üye

Seviye:
    @Ozan Cansel ozan bey başka yerlerde yazdığımı tekrar edeyim. inşaallah olurda bisikletimi görürseniz kullanan çocuk da olsa ergende olsa müdahale etmenize gerek yok. bisikletten şüphe duyuyorsanız bana, mümkünse 155 e veya yakında polis varsa ona haber verirsiniz. olmazsa yaklaşıp bu civarda bildiğin bisiklet tamircisi varmı felan diyerek konuşmayı oturduğu semti öğrenmeye çalışabilirsiniz.... ben bisikletin yerini sizlerin sayesinde netleştirsem o civarda bisikleti tekrar görme ümidiyle dolaşırım.

12. Onur Öztürk

Onur Öztürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Hocam öncelikle geçmiş olsun. Mustafa Kemal Mahellesi Kentpark'ın arka tarafları diye biliyorum. Oralarda 1+1 evleri 350bin TL'den sattıkları için bisiklet hırsızları için uygun bir yer değil diye düşünüyorum. Anadolu bulvarını kullanarak demetevler, gazi mah. taraflarına geçmiş olabilir.

13. kemken

kemken Aktif Üye

Seviye:
    @Onur Öztürk hkısınız hocam orada pahalı evler var ama o civarda (ne olur yanlış anlaşılmasın) çingeneler gecekondu varoş tipleri felan da varmış diye duydum. tabi bu hırsızın yola devam edip etimesguta sincana kadar geme durumu bile var ancak ulustan istanbul yolunu seçmemesi kızılayı geçip eskişehir yoluna girmesi etimesgut ihtimalini azaltıyor sanki.

14. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    benim çalıştığım kurumda Balgat'ta. öğlen tatillerinde görürsem, haber vermekle kalmam, bisikleti durdurup kullanan kişiyle '' aa ne güzel bisiklet, kaç vites? '' falan tarzı muhabbete girip bişiler öğrenmeye çalışırım elimden geldiğince. fakat o civarlarda görüldüyse, söğütözü, çukurambar, karakusunlar, çiğdem, 100. yıl, odtü vs. pek çok semt ve mh. var araştırmanız gereken...

15. kemken

kemken Aktif Üye

Seviye:
    @erphan çok sağolun erhan hocam. haklısınız çok geniş bir alan var ,benimkisi ümitsiz bir çabalama bisikletin çalındığı işhanından kamera görüntülerini hala alamadım görüntüleri alır ve bulanıkda olsa bir ss alırsam buradan paylaşırım

16. massaget

massaget Bisikletkolik

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Ya peki bisikleti çalan kişi de bu mesajları okuyorsa...:)

17. kemken

kemken Aktif Üye

Seviye:
    olabilir tabi ama çok zayıf ihtimal

18. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @kemken
    yalnız şöyle bir durum da var ki, ben öyle düşünüyorum: bisikletinizi kaşla göz arasında çalan bir hırsız, muhtemelen, sizi önce gözlemlemiş, sonra da çalmıştır ve yine muhtemelen, birkaç gün içerisinde, değerinin altında bir paraya satmıştır. bu benim şahsi görüşüm. olabilir de olmayabilir de. bu durumda satın alan kişi suçlu mudur? herneyse, bisikletinizi gören olursa bence imkanı varsa kullanan kişiye öncelikle, bisikleti çok beğendiğini, özelliklerini ve satmayı düşünüp düşünmediğini sormalı, böyle bir bisiklet almayı düşündüğünü söyleyip, alıcı gibi davranmalı, sonra da sizinle iletişime geçmeli. ben görürsem eğer böyle yaparım. sonuçta, siz elinizden geleni yapıyorsunuz elbette ama, çok da fazla kafaya takıp üzülmeyin artık. ne demişler can'a gelen mal'a gelsin. belki bunda da bir hayır vardır unutmayın. hoşça kalın :)

19. @rif

@rif Aktif Üye

Seviye:
    Hocam o kadar karamsar olmayın çok da düşük bir ihtimal değil bence. Sonuçta piyasada bolca bulunan bir model değil sizinkisi. Tapatalktan takip edenler için arada resmini atın göz aşinalığı olsun.

20. kemken

kemken Aktif Üye

Seviye:
    @erphan erhan hocam olabilecek senaryolar çok fazla. bu bisikleti hırsız sattı diyelim. biz alan insanda iken bisikleti bulduk acaba kanunlar nezdinde bisikleti alan adamın elinden alabiliyormuyuz? ben alabiliriz diye düşünüyorum. alıcı eğer bu bisikletin değerini bilerek aldıysa bu ayrı bir karakter olayıdır. bu bisikleti 500 liraya alan birisi markayı tanıdığı halde alıyorsa hırsızlık malı olduğunu bilerek almıştır.
    @@rif hcam ankara çok büyük bulunma ihtimali zayıf biliyorum ama bakarsınız biyerden çıkar. tavsiye için sağolun. resmi tekrar paylaşıyorum.

Ekli Dosyalar: