Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara Mtb Cup 2012 2 Eylül 2012 Pazar

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında zorbeyonur tarafından paylaşıldı.

1. zorbeyonur

zorbeyonur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Türkiye Bisiklet Federasyonumuzun 2012 yılı faaliyet programında yer alan “Ankara Dağ Bisikleti Yarışı” 2 Eylül 2012 tarihindeBeytepe/ANKARA’da yapılacaktır.
    1-) -) Yarışmaya; U15 Erkek, U17 Erkek, Genç Erkek, Elit Erkek, U23 Erkek, Master Erkek ve +40 Erkek kategorilerindeki Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir. (U15 Erkek, U17 Erkek, Genç Erkek, Elit Erkek, U23 Erkek, Master Erkek ve +40 Erkek kategorilerinde en az 5 sporcunu katılması şartıyla yarış yapılacaktır.)
    2-) Yarışmanın sporcu kayıtları internet üzerinden yapılacak olup 01.Eylül.2012 saat 15.00-17.00’de kafile listesi ve sporcu lisansları Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksek Okulunda toplanacaktır. GSGM lisansı olmayan yarışmacılar yarışmaya alınmayacaktır.
    3-) Yarışmanın Teknik Toplantısı saat:17.00’de aynı yerde yapılacaktır. Toplantıya; Kulüplerden idareci veya antrenörleri, Ferdi sporcular ise kendileri katılacaktır.
    4-) Kafile listesini Teknik toplantıda teslim etmeyenlere Harcırah Bordrosu düzenlenmeyecektir.
    5-) Yarışmalarda ;
    a) Toplantı saatinde bulunmayan antrenör ve sporcuların harcırahları, geldikleri güne göre yapılacaktır.
    b) Yarışmaya katılan sporculardan yarışmayı tamamlayan ilk %65'ine tam harcırah ödenecek olup bu oran dışında kalan sporculara ödeme yapılmayacaktır. (Yönetim kurulunun 18.04.2007 ve 8 nolu kararı)
    c) Ferdi olarak illerden katılan sporcuların yanında gelen idareci ve antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ancak, Kulüplerin İl Müdürlüğü listesinde yazılan ve kategorilerde toplam 2’den fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulüp antrenöre, harcırahları. (a) bendinde belirtilen sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.
    6-) İllerden katılan ferdi sporcular ve Kulüp Takımları; bulundukları ilin Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerinin aslını Federasyon Görevlisine Teknik toplantı başlamadan vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır, kafile listesi getirmeyen illerin ferdi sporcuları ve kulüplere harcırah ödenmeyecektir. Harcırahlar; Kulüplerin ve ferdi sporcuların hesaplarına yatırılacağından, banka bilgilerini yanlarında getireceklerdir. (Banka Adı ve Iban Numarası)
    7-) Federasyonca harcırah ödenmeyen antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir.
    8 -) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır. UCİ K.3.1 maddesine istinaden, Sporcular kulüp adına koşuyorsa kulüp forması, ferdi koşan sporcu tek renk taşıyan forma giyeceklerdir. Kurala uymayan sporcuya start verilmez.
    9-) Formalarında sponsor reklamı olanlar, Federasyona sponsorluk antlaşmalarını bildirmek durumundadırlar. Kulüpler ve ferdi sporcular, kayıt yapılırken sponsorluk antlaşmalarını Yarış Komiserine ibraz etmek zorundadır. Yarış Komiserine sponsor antlaşmasını ibraz edilmeyen forma ile yarışmaya başlatılmayacaktır.
    10-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında dünya şampiyonu renkleri taşıyan forma, tayt, aksesuar, vb. giysileri ve 2012 yılında UCI’a kayıtlı profesyonel bisiklet takımlarının formalarını giymeleri yasaktır
    11-) 02.Eylül.2012 tarihinde;
    a) 09.00’de U15 Erkek, U17 Erkek, Genç Erkek, U23 Erkek, Elit Erkek, Master Erkek ve +40 Erkek Startı,
    b) 11.00’de Ödül Töreni

http://www.bisiklethaber.com/2012/08/ankara-mtb-cup-2-eylul-2012/

CandanC ve fatih gul bunu beğendi.
  2. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    sadece erkek kategorilerini görünce, federasyonu aradım, muhtemelen yanlışlık vardır diye...
    teknik komite kararıymış, yanlışlık yokmuş...
    bilgi verebilecek, nasıl bir mantıkla böyle bi karar alındığını söyleyebilecek kimseye ulaşamadım...

yaş kategorilerinin açılmaması sıkıntı tabi, ama açılan kategorilerde yarışmaya engel diil bu-diye biliyorum...

ama bu kararla, bu yarış bayanlara kapatılmış oluyor... daha önce de alındığı oldu mu böyle bir kararın, yaşandı mı böyle durumlar?

3. Nermin Fenmen

Nermin Fenmen Yeni Üye

Federasyon baskılara dayanamamış:) Kadın mtb'cilerimizin tümünü 17:00'deki teknik toplantıya bekliyorlar! Orada görüşmek üzere...

CandanC bunu beğendi.
  4. Alper Döker

Alper Döker Üye

Seviye:
    yarış parkuru hakkında biligi olan varsa paylaşabilirmi acaba :) spd ye yeni geçtim teknik arızadan dolayı 3 gün alışma sürem kaldı ilk bu gün kullandım merak ediyorum o yüzden :D

5. ismet caner

ismet caner Aktif Üye

Seviye:
    Konaklama nasıl olacak bılgınız var mı acaba ?

6. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    (EDIT: nermin hocanın mesajını görmeden yazmışım. siliyorum.)

7. Erdem Topal

Erdem Topal Yeni Üye

Seviye:
    merhaba,

Nasıl lisans alırız? Ne belgeleri lazım? federasyonun sitesinde bu konuda bir açıklama bulamadım. yardımcı olabilir misiniz?

8. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Erdem Topal bunu beğendi.
  9. Erdem Topal

Erdem Topal Yeni Üye

Seviye:
    merhaba,

teşekkür ederim. aslında mesajı attıktan sonra forumda bu konuyla ilgili başka bir güncel mesaj gördüm
    sağlık raporunu aldım ve il müdürlüğüne gittim ve lisansımı çıkarttım :D
    pazar günü aksilik olmazsa yarışıyorum :D

10. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Parkurla ilgili bilgi isteyen arkadaşlar vardı. 6.1 Km uzunluğunda ve yanılmıyorsam minimum 3-4 tur şeklinde olacak. Uzun sert inişler, çıkışlar var. Single track kısımlarında da pedallandığı için arada dinlenecek çok fazla biryer kalmıyor. Kısaca performans anlamında zor bir parkur.
    İniş ve çıkışlarda kontrolü kaybederseniz sonuna kadar bisikleti elinizde götürme durumunda kalabilirsiniz ve ciddi vakit kaybı olacaktır. En teknik iniş parkurun ortalarına doğru olan bir yerlerde. Hemen öncesinde ise dik ve uzun bir tırmanış var. Dolayısıyla inişe çok yüksek nabızla geliyorsunuz. Ayrıca inişin zemini de çok hareketli, toprak ve taşlık. Daha önceden yarışlarda ve antremanlarda orayı defalarca denemiş birisi olarak söylüyorum çok dikkatli olmanızda fayda var. Orta kısımlarında kayalık bir bölge var. Orayı geçene kadar olabildiğince kontrollü ve sakin inmek gerekiyor. Sonrası nispeten daha kolay.. Orayı yürüyerek de inebilirsiniz ama uzun olduğu için çok vakit kaybedeceksiniz. Tırmanışlar dik ama yollar geniş. Tırmanış sırasında sadece bir yerde 120 derecelik bir dönüş var. Orası biraz zorlu olabilir ama diğer yerler için güçlü pedallamak kafi geliyor.

Alper Döker ve CandanC bunu beğendi.
  11. Erdem Topal

Erdem Topal Yeni Üye

Seviye:
    herhalde parkur işaretlemeleri yarın yapılır.
    yarın sadece izin verilen süreler içinde mi antrenman turu atılabiliyor? yoksa bu konuda bir sınırlama yok mu?

12. Erdem Topal

Erdem Topal Yeni Üye

Seviye:
    tiyatronun ordaki son inişi v-frenle inebilmek benim için yeterliydi.
    Çıkışlarda kilom dolayısıyla dayanamıyorum

Not: Yarış boyunca herkese yol ve gaz veren adam...

13. Alper Döker

Alper Döker Üye

Seviye:
    parkuru çok beğendim çok iyi bir parkurdu :)