Ankara metroya bisikletle binme

Tepki
7
Sevgili pedaldaşlar abb karari gereğince mesai giriş çıkIş saatleri hariç metroya bisikletle biniliyormuş hemde ek ücret ödemeden daha öncedende biniliyorsa bilmiyordum kusura bakmayın forumdada göremedim zaten eskiden yaklaşık 1 sene önce binmeye çalışınca güvenlik beni terslemişti geçenlerde 153 e sordum binebilirsiniz dedi bindim bilmiyenlere duyrulur.

Scudo

eness

//**
Tepki
227
İsim
Enes
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben de binilebiliyor diye biliyorum.
geçenlerde katlanabilir bisikleti olan biri binmişti.
muhabbetimizde hiçbir engel çıkartmadıklarını söyledi.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Merhaba. Ben 1998 - 2001 arası bisikletimi taşıdım. Kimse bir şey demiyordu. İnisiyatif olayı bence. Güvenlik görevlisi izin verirse binersiniz vermezse binemezsiniz şeklinde bir tedbir var hepsi o..

Tepki
7
@SerkanH

Ben insiyatif olduğunu düşünmüyorum çünkü arkadaşıma bu olayı anlattım o da bana izin vermediler yanlarında 153 ü aradım güvenlik 153 le konuştuktan sonra izin verdiler dedi bence güvenliklerin bilgilendirilmemiş olmalarından kaynaklanıyor olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Kadir KARADEMİR

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Batuhan ERYILMAZ

Ben daha çok zorluk çıkarmak bakımından inisiyatif demek istedim. 35 yılım geçti orada. Bütün güvenlik personelinin bilgisi emin olun ki vardır. Ancak 153 arayarak en doğru karar verilmiş.. :)

• Beğen
Tepkiler: Batuhan ERYILMAZ

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Ne güzel ya ben izmirde hemşerim hattı na mail yazıyorum adamlar bana katlanır dahil(özellikler belirtmişler) belirli saatler dışına metroya alınmaz, belirli saatler içerisindede bisiklet için 2. bir ücret basmanız gerekir diye cevap vermişler.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH
Tepki
7
@D.Mustafa

Ben bir haber izlemiştim izmirde metroya bisikletin tekerleğini bile almıyorlarmış çok şaşırmıştım umarım bu durum düzeltilir

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ankaralı değilim fakat farklı zaman dilimlerinde defalarca bisikletimle metroya binmişliğim vardır. Hiç sıkıntı yaşamadım.

• Beğen

enderbediz

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Carraro
İlginç bi şekilde ne zaman bisikletimle metroya binsem, güvenlikçiler yardımcı oldu giriş çıkışta.. Yeni bi karar değil diye biliyorum..

• Beğen

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar Ankara için metrolarda bisiklet alınır ya da alınmaz diye açık bir kural yok... Son dönemlerde diyebilirimki güvenlikler artık hiç sorun çıkarmıyorlar... Ancak yinede yolcu sayısının çok fazla olduğu sabah ve akşam saatlerinde bisikleti koymak için çok zorlamayın. ne olur ne olmaz.

Diğer husus bisiklet için ayrı bir ücret ödenmiyor...

Kadir KARADEMİR

Forum Demirbaşı
Tepki
952
İsim
Kadir KARADEMİR
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sanırım 2007 yılı idi, demirtepe metro istasyonu yanında Çankaya Belediyesinin Spor salonuna bisikletimle ( Kron xc 500 ) gidiyordum. Spor salonu çıkışında bir baktım lastiklerimin havası inmiş. Bisikleti elime alıp Demirtepe İstasyonundaki görevlilere durumu anlattım. Bahçeliye gitmem gerektiğini söyledim. Bana kesinlikle bisikletle binemezsin dediler. Ben bisiklet için de 2 tane bilet basabilirim dediysem de olmaz dedi. Çıktım eve yürüyerek gitmeye başladım. O gün salonda göğüs - ön kol antrenmanını biraz abartmıştım. Ciddi şekilde yorgundum. Üzerimde Taksi içinde para yoktu ( Daha doğrusu hiç bir yerde Para yoktu :) ) Maltepe istasyonuna kadar yürüdüm. Birde buraya sorayım dedim. Girdim Görevlilere durumu anlattım. İçeri girmemde yardımcı oldular. Tek bilet basman yeter dediler. Biri olmaz dedi, diğeri bisikleti taşımamda yardımcı oldu. :) Şimdi Serbest ise çok güzel olmuş. Hayırlısı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Fanonn ve SerkanH
Tepki
40
Bisiklet
Sedona
@kadir karademir

Yaklaşık 7 yıl önce yaşanmış ama görüldüğü gibi güvenlikçinin insiyatifine kalmış biraz da :rolleyes:

hakan

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Adana Öyle Diyil Metro Alt Geçitten bisikletle yaya giderken bile Göbek dolan burdan bisiklet Binmek yasak diyeni gördm Cahil Bir memleket Adana açıkcası :)

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.338
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
10 Kasım etkinliği için birkaç gün Ankara'daydım.Defalarca bindim, gayet rahat, ek ücret alınmıyor ve görevliler yardımcı oluyor.

• Beğen

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
@kadir karademir
Çok güzel bir anlatım. Samimiyetiniz, ifade tarzınız çok hoşuma gitti.
Hepimizin zaman zaman içine düştüğümüz durum. Beni güldürdünüz, sağolun. Elinize sağlık.:)

musaataseven

Çankırı-Ankara
Tepki
269
İsim
Musa Ataseven
Bisiklet
Carraro
Ankara'da ''metro ve bisiklet'' konusunda son durum ne arkadaşlar. Sorun yaşayanlar hala var mı?

Clasty

Üye
Tepki
0
İsim
Taha Berk
Bisiklet
Sedona
geçen gün bindiğimde insanlar tarafından tepki gördüm. Nasıl bir anlayış ise insanlar yetmedi bir de bisiklet getiriyorsunuz diye arkamdan konuştuklarını işitmedim değil