Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara-Konya Konaklama nasıl yapılır?

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında osmanşevkisevinç tarafından paylaşıldı.

1. osmanşevkisevinç

osmanşevkisevinç Yeni Üye

Seviye:
    merhabalar yeni sayılabilecek bir bisikletçiyim trek 82ds im ile ankara konya arasını gitmek istiyorum yaklaşık 250 km bir günde tamamlanabilirmi açıkcası pek zannetmiyorum . bu güzergahta bisikletimi güvenli bir şekilde park edebileceğim neresi vardır konaklama için ?. öğretmen evlerinde bu imkana sahip olabilirmiyim ?. birde bu yolculuğum sırasında tek olmayı planllyorum. yanıma neler almalıyım .suanda sadece teker tamir setim yedek iç lstgim ve pompam var. acil şeyler icin neler bulundurmalıyım ? şimdiden teşekkürler

2. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bu sıcakta yanınıza yüksek faktörlü güneş kremi almanızı şiddetle öneririm. Bir de o yol için yeterli miktarda su bulundurun yanınızda. Çünkü, kuş uçmaz kervan geçmez uzun düzlükler var o yolda. Şimdiden iyi yolculuklar, keyifli pedallamalar dilerim.

3. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisiklet için tamir seti, yama takımı, su, yiyecek, yedek kıyafet vs. bunları mutlaka yanınıza alın. 250 km'yi anladığım kadarıyla 2 günde yapmayı düşünüyorsunuz. Eğer çadır konaklaması düşünüyorsanız Benzin İstasyonlarından rica edebilirsiniz, yan tarafa kuytu bir noktaya çadır kurmanıza izin vereceklerdir. Hemde en azından 24 saat açık bir yer, kendinizi güvende hissedersiniz.

4. osmanşevkisevinç

Seviye:
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim ama çadır konaklaması degil otel gibi bir yerde kalmak istiyorum tabi bisikletimi güvenle park edeblcgm bir otel yada ogrtmen evi . acaba bu bölgeyi tanıyan biri böyle bir kurum biliyormudur yada otel ?.. 2.si teker tamiratından baska ne gibi tamir aletlerini alayım . ... aslında 2 kişi gitmek daha mantıklı ama buyuk ıhtımalle tek kısı olacak

5. ALKA

ALKA Yeni Üye

Hangi tarihlerde gitmeyi düşünüyorsunuz?

6. osmanşevkisevinç

Seviye:
    kesin olmamakla beraber Ramazan öncesi gitmeyi planlıyorum

7. ALKA

ALKA Yeni Üye

Ben de Ramazan öncesi ama tek günde gitmeyi düşünüyorum,tarihler uyarsa beraber gidebiliriz.

8. osmanşevkisevinç

Seviye:
    vallahi irtibat kuralım tek günde gidebilirmiyim acaba diye şüphelerim var öyle bir şey olursa mükemmel olur .gece 3.5 4 gibi ilk ışıklarla çıkma planım var benim ama sizin performansınız benden daha iyidir muhtemelen :D alıştırma yapmak lazım :D
    sizin aklınızda bir tarih varsa özel mesaj atrsanız bende kendımı ayarlamaya clısayım :)

9. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    kulu ilçesinde uygun bir otelde konaklayın bence, bu sıcakta duş almak istersiniz kesin.

10. axoyum

axoyum Yeni Üye

Seviye:
    türkiyede uzun düzlük olarak şöförlerin en sevmediği yol biri konya aksaray diğeri konya ankara.
    hiç tavsiye etmem.
    çölün ortasında olmak resmen, zevksiz bir yol, su yok, gölge yok, manzara yok, şurayı gördüm diğeceğin bir yer yok,
    muhtemelen en fazla cihanbeyliye kadar gider sonrasını özkeymakga binersiniz.
    otobüsle konyaya gidip meramı gez otobüse bin dön engüzeli.

11. Murat Uluoğlu

Murat Uluoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    Ankara'dan Konya istikametine giderken Kulu makasa gelmeden sol tarafta Şoförler odasının (TŞOF) içinde motel de bulunan tesisi var. Orada konaklayabilirsiniz. Yolun tam yarısı sayılmaz ama yine de iki günlük bir tur için mola yeri olarak kullanılabilir.

12. osmanşevkisevinç

Seviye:
    teşekkür ederim önerileriniz için
    :)

13. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    Malesef bu tespitiniz inkar götürmez bir gerçek.

14. nükleer kedi

nükleer kedi Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sincan'dan çıkarak 280 Km tutuyor. Merkezden 260 km. Tek günde gidilmez demeyin, antrenmanlı iseniz en kötü 15 saatte rahatlıkla gidebilirsiniz. Ben 10 saatte almıştım o yolu.

15. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kullandığınız bisikletin türü ne acaba? mtb yol bisikleti yada tur merak ettim de :)

16. Tunafish

Tunafish Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Konyada 2 adet öğretmen evi var, ikisi de bisikleti sadece bahçesine bırakmanıza izin verir, ve ikisinin de güvenli olacağını zannetmiyorum. Ama şöyle bir teklifte bulunabilirim, güvenirseniz bisikletinizi bizim eve bırakabilirsiniz, benim bisikletlerle beraber koyniş koyniş yatarlar :)