Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara (kızılay-etimegut)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında osmanşevkisevinç tarafından paylaşıldı.

1. osmanşevkisevinç

osmanşevkisevinç Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar biliyorum burası gezi tur duyuru bölümü ama konuyu nereye açabileceğimi kestiremedim :) kusura bakmayın şimdiden.
    Arkadaşlar biler ablalar yeni bir bisiklet aldım trek marka hybrid bir model ve kızılaydan etimesguta gitmek istiyorum. Fakat o eskişehir yolunu nasıl geçerim gerçekten bilemiyorum. sizlere sormak istediğim konuya gelirsek bu yolda bisikletle ulaşım yapılabilirmi sağdan sağdan :p yoksa uygun değilmi. Varsa 2. bir alternatif rota ne olabilir ? yolu uzamak önemli değil abartmadığımız sürece :):) açıkcası biraz korkuyorum bu yoğun yoldan...

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ederim kolay gelsin :)

2. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bahsttiğiniz güzergahta yılda 5000 km yapıyorum ve yolu ezbere bilirim.Bu yol çok hızlı ve zaman zaman 5-6 şeritli oldukça tehlikeli bir yoldur.Yolun tehlikesi ise kalabalığından değil,gidiş yönünde,sağa kıvrılarak ayrılan yollardır.(Dikkat edin kavşaklardan bahsetmiyorum)
    1)Hazine nin 200 m ilerisi Konya bağlantısı
    2)Söğütözü bağlantısı
    3Anadolu bulvarı bağlantısı(Esk şehir-ostim batıkent)
    4)Bilkent bağlantısı
    5)Hacettepe bağlantısı
    6)Ümitköy bağlantısı.
    İşte bu sağa saparak ayrılan yollara sürücüler neredeyse hız kesmeden 70-100 km hızlarla dalıyorlar.Bu bağlantı noktalarında,sol şeride geçeyim,kendimi göstereyim,elimi kaldırıp işaret vereyim diyen yanlış yapar.Bu güzergahta bir yığın ruh hastası araç sürer.Gerçek hayatta tam bir hanfendi ve beyfendi olan,hele hele ODTÜ ayrımından,Bilkent ayrımından,Hacettepe Ün ayrımından sapan sevgili Öğretim görevlisi,doçent ve profesörler bile size "Deli misin" gibi bakarlar.Yıllar içinde camlarında okul giriş stickerleri de bulunan/bulunmayan pek çok kişi ile karşı karşıya gelmişliğimiz vardır.

Bunu,en eğitimlimizin trafikteki durumunu bilin ve buradan en eğitimsizin halini varın siz düşünün diye yazıyorum.Bunun dolmuşu var,otobüsü taksisi,başıboş gezeni,kuryesi,sucusu kısaca varoğlu var.

İşte bütün bunları bilerek hala evet diyorsanız,söylenecek bir şey yok.
    Peki abi iş böyle de,bu kadar kilometreyi sen nasıl yapıyorsun? Diyorsan,
    Cumartesi Pazar dahil salı prş günleri 07 de söğütözünden çıkıp,ruh hastaları henüz kahvaltılarını ederken ben Temelli'de oluyorum,diyelim.

mustafa seyitoglu ve CanKoral bunu beğendi.
  3. osmanşevkisevinç

osmanşevkisevinç Yeni Üye

Seviye:
    Mesajı aldım:) ruh hastaları geçekten problem.Bende Sabahın ilk ışıklarıyla yola çıkmayı çok severim ancak dönüşte ne yapacağım kestiremedim . kocaman bisikleti alır mı ki otobüsler. 2 kere 3 kere kart basmaya razıyım :D 10 11 gibi bu semtin otobüsleri nasıldır acep dönüş için :D

4. halil ibrahim torun

halil ibrahim torun Yeni Üye

Seviye:
    ben Ankara'da gördüğüm ruh hastalarını başka hiç bir yerde görmedim. Arabayla kırmızı ışıkta beklerken bile arkadan gelip kornaya basarlar, saygı zaten yok. Her neyse konuya gelecek olursam, bu yaz ankara-afyon izmir-çeşme turu yaptım, keçiörenden etimesguta gidene kadar yaşadığım stresi 600 km boyunca yaşamadım, yani gerçekten eskişehir yolu felaket, bağlantı yolları çok tehlikeli, kazasız belasız sürüşler dilerim. üzülerek belirteyim sırf bu yüzden bisikletimi satma noktasına geldim, çünkü Ankara'da emniyet şeridi olmadığından! bisiklete binmek çok tehlikeli.

5. Fikret Öztürk

Fikret Öztürk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben hafta sonları Etimesgu'tan çıkıp İstanbul yolundan Kızılay'a gelip Eskişehir yulundan Etimesgut'a dönüyorum. Eskişehir yolu çok kalabalık ve gidiş istikametine göre sağa ayrılan yollar gerçekten tehlike oluşturuyor. Ancak Eskişehir yoluna paralel olan Aşti-Ümitköy arasındaki yolu tercih ederseniz daha güvenli olur.

6. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    kızılay- tandoğan- emek - fatih üni önünden- aşti otoyolu- zırhlı birlikler etimesgut.

sana hiç eskişehir yoluna çıkmadan bir rota.

ankara ankara, burada yaşamak zorunluluk olmasa 1sn durmam kaçarım ...

mustafa seyitoglu bunu beğendi.