Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara Kırsehir Turu Sorularım

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Ş. Ayhan Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Ş. Ayhan Yılmaz

Ş. Ayhan Yılmaz Yeni Üye

Öncelikle herkese merhabalar . Ben 2 yıl önce ng 650 bisiklet aldım ozamanlar 13 yaşındaydım simdi ise 15 yaşındayım ankaradan kırşehir akpınar ilcesine gitmeyi planliyorum toplam otabandan gidersen (kırıkkale) 150 km ama bala kaman yolundan gidersem 190 km buluyor ama daha düz ve rahat bir yol.
    Etrafimdakiler yasimin küçük olduğunu o yolu gidemeyecegimi yorulacagimi yolda kalacagimi düşünüyorlar sizce gidebilirmiyim yoksa birazdaha buyumeyimi bekleyeyim.
    Bundan önce en uzun turum ankara içi 50 - 60 km yapmıştım sizce kırşehire başarabilir miyim sizin aranızda o yoldan gitmiş olan arkadaşlar varmı

2. Behram Belek

Behram Belek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Başarman performansına bağlı. İki yıldır adamakıllı sürüyorsan başarmaman için neden yok. Ama ben güvenlik açısından en azından iki kişiyle turunu yapmanı tavsiye ederim. 15 yaşında tek başına bana pek güvenli gelmedi.

3. Ayhan Şahan

Ayhan Şahan Kıdemli Üye

Adı:
    Ayhan Şahan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba adaş :) Bende 15 yaşındayım kırşehirde yaşıyorum.Ben yaklaşık 4 senedir bisiklet sürüyorum ve Ankara dan kırşehire gelebilecek performansta olduğumu düşünüyorum. Gelme kararı senindir kendini en iyi sen tanırsın. Tek başına gelebilirsin ama bence yanına birisini daha bulman iyi olabilir. Gelecek olursan tavsiyem Kaman yolundan asla gelme yol durumu çok kötü normal yoldan gel.İyi şanslar :)

4. Ş. Ayhan Yılmaz

Ş. Ayhan Yılmaz Yeni Üye

Tesekkur ederim verdiginiz cevaplar icin

5. çağrı can

çağrı can Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Dostum bence mesele bisiklet degil yasinin kucuk olmasi. Yolda insanin basina turlu sey gelebilir. Yaninda bir yetiskin olmadan boyle seyler cok tehlikeli olabilir. Hevesini universite yillarina saklaman daha hayirli olacaktir. Hatta sana bir tiyo vereyim otobuten keskinigecince in ve geri kalan yolu bisikletinle git. Epey bir recrube olur sanirim.

Sahin Kiziltug bunu beğendi.
  6. Ş. Ayhan Yılmaz

Ş. Ayhan Yılmaz Yeni Üye

Cok tesekkur ederim kardesim
    Bildigim kadariyla otabanlarda bisiklet yasak. elmadagin yokusu biliyosun orada cok sikinti kaman yolu daha cazip geldi kamandan isahocali akpinar yapmayi dusunuyorum .
    Arkadas konusuna gelince cevremde hic benim gibi birisi yok kimse goze alamiyor zaten :) ama benim gozum kara az yas buyuk olaydi 1 dakka dusunmezdim

Tesekkurler abi

7. çağrı can

çağrı can Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Otoyollarda yasak ama sehirler arasi yollarda serbest. Kirsehirden gecen otoyol -otoban gormedim daha.

8. Ş. Ayhan Yılmaz

Ş. Ayhan Yılmaz Yeni Üye

Bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim

9. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ayhan kardeşim, en fazla 50-60 km yapmış olduüunu söylemişsin.. ama ne zaman, kaç kere, ortalama kaç km/saat hızla yaptığını söylememişsin... zannederim, 50-60 derken de tahmini bi'şeyler söyledin... km saatiyle veya telefon uygulamasıyla kaydedilmiş bi sürüş olmadığını düşünüyorum... dolayısıyla 50'km'ye çıkmamış olma ihtimalin var..

şimdi 190 km. lik bi yoldan bahsediyorsun... sence 50 km. yol yapan biri, bi anda mesafeyi 4'e katlayabilir mi?
    hadi diyelim katlayabileceğine inandık, ortalama 15 km/saat hızla gittiğini varsayarsak, yaklaşık 12 saatlik bi yolculuk... 30 km de bi 15 dakikalık molalar versen, 1,5-2 saat de öyle ekle... 12 saat... sabah saat 8'de yola çıksan akşam 8'de ulaşacaksın varacağın yere... o da herşey yolunda giderse... lastik patlar, zincir sıkışır... olur mu olur... e daha yemek yiyceksin, tok karna çıkılmaz... süreyi biraz daha uzat... hava da zaten kararmış olacak bu durumda...

ve yaş 15... ve yalnız yolculuk....

bence şartlar hiçbi açıdan uygun değil... önce performansını arttır, bu arada bisiklete binen gruplara katıl, onlarla birlikte pedalla önce... biraz deneyim kazan... bu arada yaş da büyür... sonra da kimse tutamaz zaten seni :)

10. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Sıkıntılı olan durumlar;
    1. Yaş
    2. Tek başına olmak
    3. Tecrübesiz olmak
    4. Performanslı olmamak
    5. Emin olmamak
    6. Bence bu beş tane yeter.. :)

Performans turları yapın. Arkadaşlıklar edinin. Formda ve zinde olmak için çok çaba gösterin. Gerisi gelir..

11. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Eğer bir grupla beraber giderseniz rahat edersiniz. Mesafe uzun... Başarabilmeniz size bağlı. Diğer husus 2 yolda hemen hemen aynı zorlukta, hatta ben Kırıkkale üzerinden gitmenizi tavsiye ederim. Birde yolda giderken yaşayabileceğiniz teknik sorunlar var. örneğin zinciriniz kopabilir ya da pedal kırılabilir ya da en basiti lastik patlayabilir. Bu durumda paniklemeden çözüm üretebilmeniz gerekir.

İşin özü tek başınıza değil en az 2 yada 3 kişiyle bu rotayı gitmenizi tavsiye ediyorum.

12. Ş. Ayhan Yılmaz

Ş. Ayhan Yılmaz Yeni Üye

Tesekkur ederim

13. iogee

iogee Bi Garip Yolcu !!!

Adı:
    Onur GEBEN
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Dostum yanınına arkadas bulursan dusunme fazla sorun bence yas degil kondisyon ama bu istekle devam edersen ileride cok yere tek basina gidebilecegini soyleyebilirim :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

14. adnan kahveci

adnan kahveci Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yol elmadağ dan sonra genelde tırmanış...yaşayabileceğin en büyük sorun susuzluk..güvenlik açısından bir tehdit yok..yalnız akpınar için aynı şeyi söyleyemem mağlum içki

15. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Adnan bey neye gore boyle soylediniz anlamis degilim Akpinarli degilim Kamanliyim ama baba yurdum köyüm akpinara 8 km yani orayi da iyi bilirim.

Oncelikle o bolgede en az alkol tuketilen yer Akpinardir genelde Akpinar insani tutucu ve biraz da cimridir.yani ya tutuculuk agir basar yada cimrilik pek alkol kullanmazlar.cevre köylerde ise gayet guzel alkol alinsa da ben 38 yasindayim bunun 8 ini duselim cocuk oldugum icin geriye kalan 30 yilda hic oyle korkulacak adli bir suc duymadim gormedim.bir bolge insanlari hakkinda yorum yaparken lutfen daha dikkatli olalim derim.

bolgeden bisiklet ile geciste en buyuk tehlike yurtdisinda yasayip yazlik izinlerini memleketlerinde geciren binlerce yurtdasimiz ve bu izinlerde arabalari kullanan cocuklaridir.

16. adnan kahveci

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ferhat bey ,kırşehir turumda 1 gece akpınarda konakladım..kaldığım gecede 1 kişi bıçaklanarak hastanelik edildi..yine akpınarda tanıştığım gençlerden -buranın halkının içki yüzünden sabahlara kadar kaldırımda yattıkları - bilgisini aldım( barlar sokağıydı sanırım ismi)..yani söylediklerimi bir tarafımdan uydurmadım..

17. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ben uydurdunuz demedim siz bir gecede ogrendiklerinizden genelleme yapiyorsunuz ben 38 yillik bildiklerimden.

Sonucta bir bolgeyi karaliyorsunuz ve ben o bolgenin insaniyim ve rahatsiz oldum.

Gazetelerin ucuncu sayfalarini okursaniz bu ulkenin her yerinde hergun binlerce olay oluyor ama okudukca bu bolge soyle bu bolge boyle demiyoruz totalde bakarsaniz o zaman ulke olarak kotu insanlariz alkoligiz gaspciyiz tecavuzcuyuz hirsisiz vb....

18. adnan kahveci

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    haklısın kardeşim senin bölgende yabancıları evinde konuk ediyorlar...gece geç vakitlere kadar parkta güvenle oturabilirsiniz mi diyelim...ben uyarıyorum isteyen istediğini yapar

19. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Oncelikle kardesiniz degilim size gosterdigim nezakette cevap verirseniz sevinirim.

Siz nasil istediginizi yazabiliyorsaniz bende cevap yazma hakkimi kullaniyorum.siz uyariyorsunuz bende gereksiz uyari oldugunu dusunup ustune bir bolgeyi karaladiginizi pesin hukumlu oldugunuzu soyluyorum.sizinkiler bir gecelik bilgi benimki 30 kusur senelik.

Simdi bana bilecikde arabadan karpuz kabugu attilar tum bilecikliler maganda, arabasiyla ustume cikan aydinli idi tum aydinlilar trafik canavari, binlerce ped siseye idrar yaparak yol kenarina atan kamyoncularin hepsi hayvan guneydogudakiler katil eskisehirdekiler hirsiz gibi binlerce ornek verebilirim boyle mi bakmak gerekiyor dunyaya...

20. adnan kahveci

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bisikletle her yıl bir sürü arkadaşımız turlara çıkıyor...özellikle bazı bölgelerde istenmeyen olaylarla karşılaşıyoruz...bu kişiye özel bir durum olsaydı bunu zaten kişiye özel diye belirtirdim...şu anda kırşehirde yaşıyorum ve yabancılara karşı olan tutum ve halleri siz bir kamanlı olarak görüp yaşamamış olabilirsiniz ancak buradaki bakış açısını ancak yabancılar yansıtabilir..özbağ mucurlu kaman say say bitmez vukuatlı ilçe ve köyleri