Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara Keçiören'de Kron XC500 turkuaz bisikletim çalındı

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında erhatilla tarafından paylaşıldı.

1. erhatilla

erhatilla Yeni Üye

Adı:
    Erhan Atilla
    Bisiklet:
    Kron
    Bu sabah cumadayken çalmışlar, eve geldim sabahtan beri ağlıyorum. Bulan gören olursa Kron XC500 Hidrolik diskli turkuaz renginde. Kadronun üstünde soyuk bir yer var ordan ayırt edilebilir. Lütfen yardımcı olun sagolun.

Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  2. crytek

crytek Yeni Üye

Adı:
    İlkay Aşut
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    öncelikle çok geçmiş olsun umarım bulunur bisikletin. Sürekli gün gün sahibinden.com vb siteleri takip et

3. kaskreis

kaskreis Forum Bağımlısı

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sevgili kardeşim öncelikle geçmiş olsun , birkaç fotoğraf eklersen iyi olur, bu arada bisikleti ayırt edebilceğimiz şeyleri yazarsan iyi olur (örneğin sele borusunda belirgin çizikler var)
    ve letgo, sahibinden benzeri siteleri takipte kal.

4. erhatilla

erhatilla Yeni Üye

Adı:
    Erhan Atilla
    Bisiklet:
    Kron
    Sağolun zaten saat başı sahibindene bakıyorum ama letgo aklıma gelmemişti. Şimdilik bu fotoğrafı koyuyorum telefonda fotoğraf çok yok, pcye geçince fotoğraf eklerim.
    Ayırt etmeye gelirsek, gidonunda kamera takma aparatı vardı tabi o sökülmüş olabilir. Kadroya gelirsek kadronun üstünde çizik vardı yani boyası sökülecek kadar derin. Birde aynakol değistirmeye çalışırken o tarafı çizdirmiştim hafiften. Sele borusunda güneş enerjisiyle çalışan küçük bir kırmızı ışık var.
    Ankarada oturan abilerim lütfen gördüğünüz turkuaz xc500leri bir durdurup bakın. Teşekkürler.

Aşağıdaki videoda kameradan nasıl çalındığını gösterdim, izleyebilirsiniz. Hemde civarda böyle hırsızlıklar olunca aynı kişi mi değil mi belli olur..

Ekli Dosyalar:

Auron Sanchez bunu beğendi.
  5. krhnbgck

krhnbgck Üye

Adı:
    korhan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Altindağ da çinçin de dir büyük ihtimal benim carraro force 510 umla beraber . Geçmiş olsun.

SM-T310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçmiş olsun... İnşallah bulunur...

7. Auron Sanchez

Auron Sanchez Le Sprinto Espanola

Adı:
    Ahmet Bilge Kaan AKIN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hocam kilitli değil miydi ya nasıl alıp çıkmış o kadar kısa sürede?

8. erhatilla

erhatilla Yeni Üye

Adı:
    Erhan Atilla
    Bisiklet:
    Kron
    Kilitliydi, hemde iki tane kilitle. Bi tanesi btwin in normal bisiklet kilidiydi, 35 tlye almıştım. Diğeri motor kilidi, neredeyse bileğim kadar kalındı onuda 75 tlye almıştım. Nasil kesti anlamadım.

John Coffey bunu beğendi.
  9. Aprodayn

Aprodayn Yeni Üye

Adı:
    Halil Salas
    Bisiklet:
    Diğer
    Karaktersiz nasılda kaçıyor bide, geçmiş olsun kardeşim

John Coffey bunu beğendi.
  10. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu yıl Ankara da anormal bir şekilde bisiklet hırsızlığı arttı. Duyduğuma göre sehirdisina yolluyorlarmis... Dün karakol da komiserle konuştuk. Benim ve arkadaşımın bisikletleri için...

11. hasanmustafa

hasanmustafa Donanım Uzmanı

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Ümit
    Seviye:
    çok geçmiş olsun
    2 tane kilidi kesmesi ve soğukkanlı davranması bu işi çok yaptığını gösteriyor.
    Sizin elinizden gelen kamera görüntülerini polise vermek.

12. erhatilla

erhatilla Yeni Üye

Adı:
    Erhan Atilla
    Bisiklet:
    Kron
    Bugün araç olmadığı için baya uzun bir yolu yürüyerek karakola kadar gittim. Kapıda duran polise bisiklet çalındı dediğim anda yüzünü ekşitti beni başından savmaya çalıştı. Yanımda kamera kayıtları vs. var dediysemde beni içeri almadı ve eve yolladı 155i ara dedi. Bende uğraşmazlar diye aramadım. Dünya küçük, mutlaka bir gün karşılaşacağız. O günü bekliyorum bende bir ümit:)

13. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Siz karakola gidip ifade vereceginizi ve şikayetçi olduğunuzu söyleyin. Sizi geri ceviremezler. Gerekiyorsa birkaç kişi gidin.. olmadı 155 i arayın ekip yönlendiriyorlar...

14. hsngrms

hsngrms Seek'er

Adı:
    Hasan Gormus
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Genç kardeşim çok geçmiş olsun. Bayram arefesi kötü olmuş umarım bisikletini bulursun...

Yalnız çalan kişi bu işi meslek edinmiş belli, video görüntülerini polisle paylaşman iyi olur.

Bu arada bisiklet severlere genel not: Ben de kilit alacaktım kilide güvenip bisikleti sağda solda bırakırım çalınır diye vazgeçtim size de tavsiyem apartmanda olsanız bile bisikleti eve çıkaracaksınız daha güvenli bir alternatif yok, 1000 liralık kilitler var ama hangimiz kilide bu kadar para verir... 500 liranın altında fiyata satılan bütün kilitleri demir makası ile en fazla 30 sn içinde kesiyorlar. Hele ki spiral kilitlere hiç boşuna para vermeyin 5 sn onu kesmesi, oyalamıyor bile...

Polisin vatandaşı başından savma gibi bir lüksü yok. Israrcı olunuz.

15. erhatilla

erhatilla Yeni Üye

Adı:
    Erhan Atilla
    Bisiklet:
    Kron
    Haklısın abi, gerçekten hemen söküvermiş. Peki bu u-locklar nasıl? Onlarda bu kadar kolay sökülür mü?

16. MetuRider

MetuRider Yeni Üye

Seviye:
    Şöyle bir video var youtubeda. Hangi kilit ne kadar güvenilir diye. U-kilitler daha başarılı ama her şeyden öte nasıl kitlediğiniz çok önemli. Ancak bisiklitleri kesinlikle evde saklamak şart. Kilit, işiniz olduğu zaman kısa süreli bisikleti bir yere bağlamak için kullanılmalı.

17. John Coffey

John Coffey Bisiklet Aşığı

Adı:
    Kenan B.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok çok geçmiş olsun hocam benimde bi kaç yıl arayla 2 bisikletim çalındı Antalya'da, nasıl hissettiğinizi anlıyorum bide çalışıp çabalayıp alın teriyle alınıyor o bisikletler videodaki şerefsiz binip giderken bisiklete içim parçalandı resmen :( Görüyoruz ki iyi veya kötü kilitler bu şerefsizleri durdurmuyor arkadaşlar. İmkanınız varsa evinize çıkartın bisikletinizi en güvenlisi bu. Dışarıdayken de 2 dakikalığına markete bile girmem gerekse, kilitliyorum bisikleti ama aklım hep bisiklette kalıyor... Maalesef bunlara devlet tarafından bi çare bulunmazsa bizim malımızı korumaktan başka yapabileceğimiz pek birşey yok. Bulup zarar versen bunlara suçlu çıkan yine sen oluyorsun ya kanun karşısında, işin garip tarafı da bu... Tekrar geçmiş olsun, umarım yakın zamanda bulursunuz.

18. 1dost

1dost Yazıyor...

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    o hızla kaçarken biri çarpıp kafasını gözünü orda kırsa ya şerefsiz mahlukatın

Vihra ve selçuk yenier bunu beğendi.
  19. kafcamus

kafcamus Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben de apartmanın içine sokuyorum ama anlaşılan o ki, çalmak isteyen zaten her yerden çalıyor. geçmiş olsun; kamera kaydı olması ciddi avantaj, umarım bulunur, hırsız yakalanır.

20. hsngrms

hsngrms Seek'er

Adı:
    Hasan Gormus
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    U kilit kullanmadım ama youtubedaki videolarda U kilidin kalın borulu ve kaliteli olan modellerini kesmek diğer zincir veya ince halatlı spiral kilitlere göre daha zor gibi görülüyor. Kilit yerde değil de yüksekte dururken büyük demir makasıyla kesmek ustalık istiyor videolardaki adamlar işin piri olmuş o sayede hızlıca yapıyor ama sıradan bir hırsız rahatça kesemeyecektir muhtemelen. Ayrıca şekil itibariyle sabit olduğundan istedikleri gibi evirip çeviremeyecektir de, bu da sürenin bir miktar uzamasına sebep olur sanıyorum.

Tabi U kilidin popüler olamamasına sebep iki tane önemli dezavantajı var; ikisinin de sebebi şeklin sabit olması.
    1.her yere bağlayamıyorsunuz,
    2.taşınabilirlik yok. Yani U kilidi çantasız taşıyamazsın.
    Ancak U kilidi sabit bir yerde bırakacaksan yani gezerken yanında taşımayacaksan bisikletimi sağda solda marketin önünde vs değil sadece apartmanın içine kilitlerim diyorsan mantıklı olabilir.

Kardeşim yalnız çoğu bisikletin tekerlerin 10 sn.de sökülebildiği düşünülürse onları kadroya sabitlemek için iki kilit daha gerekir. Üç kilit kullanmak yerine biraz daha zahmete katlanır eve çıkarırım ve çalınmayacağından %99 emin olurum. Ki öyle de yapıyorum. Bisikletini bulursan sana ve forum ahalisine de böyle yapmanızı tavsiye ederim. Yaşın genç belki annen baban kızdı evi kirletme dedi veya belki ev küçük yer yok, bunların hepsine çözüm var yeter ki iste.

Bu arada iyi bayramlar.