Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara - İzmir Turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Erol Guzoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Erol Guzoğlu

Erol Guzoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar, Nisan ayının sonunda tek başıma Ankara - İzmir turu yapmayı düşünüyorum.

Scott Aspect 45 Dağ Bisikletim var. 2.10 Schwable lastiklerim. 75 Litrelik 3H heybem, tranz-x bagajım var.

Özellikle Yol hakkında öneri almak için bu konuyu açmak istiyordum ama eğer ekipman konusunda 'da önerileriniz varsa çok değerli olur benim için.

Tur için süre kısıtlamam yok. Maksimum 6 , minimum 3 gün olarak planlıyorum turumu. Sürekli otobüsle bu yolu aşındırmış olsam da yol ve gideceğim güzergah hakkında pek net bilgilerim yok.

Konaklama için hava kararmadan ulaştığım son benzin istasyonlarını kullanmayı düşünüyorum.

Son not: Daha önce şehirler arası bir tur yapmadım. :)

Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.. Keyifli pedallamalar..

2. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisikletre degisiklik yapmayacaksiniz galiba ama lastikler tur lastigiyle degistirilmeli

Erol Guzoğlu bunu beğendi.
  3. bülent samsunlu

bülent samsunlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    rota boyunca çok sayıda pansiyonlar vardır,netten araştırıp oralarda kalmanızı tavsiye ederim..

4. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tüm benzinliklerin sizi misafir etmeyeceğinide hesaba katın... Çadır, uyku tulumu, mat v.s. gibi donanımlarınızın olduğunu varsayıyorum. çok zor olmayan bir güzergah... Diğer tavsiyem karanlığa kalmamanız, birde gideceğiniz rota üzerinde önceden çalışma yaparsanız gezilecek görülecek yerleride görme fırsatınız olur... Şimdiden iyi yolculuklar...

Erol Guzoğlu ve SerkanNamazcı bunu beğendi.
  5. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    Rotanızı da paylaşır mısınız? Benim de yapmayı düşünüdüğüm bir tur Ankara-İzmir. Şehirlerarası uzun tur deneyimim olmadığım için tavsiyeleri,rotayla ilgili bilgileri ben de merak ediyorum.

6. Erol Guzoğlu

Erol Guzoğlu Yeni Üye

Seviye:
    @emircanbaşbuğ06
    Ben cst'nin yol lastiklerinden almayı planlıyorum hocam. 1,5 ya 1,75 olucak. Cst olunca kaucuk daha sert olucağı için lastik patlamalarını da daha aza indiriceğimi düşünüyorum.

@bülent samsunlu
    Doğa sporlarının içinde olan biriyim o yüzden çadır, uyku tulumu ve mat 3lüsünden pek uzaklaşmak istemiyorum açıkçası. Güvenlik konusundan dolayı mı bu öneriniz?

@M.Ozkul
    Çok sağ olun. Tabiki de var :) Tatlı dille bazı aksaklıkları giderebileceğimi düşünüyorum. En olmadı yakınlarda kamp atıcak bir yer bulmaya çalışırım.. Hava aydınlanınca sürmeye başlayıp hava kararınca bırakmayı planlıyorum bende sizinde dediğiniz gibi. Rota üzerinde çalışma yapma konusunda tecrübesizim sanırım bir bilenle birlikte yakın zamanda bir çalışma yapacağım..

@Ömer Şimşek
    Açıkçası bir rota hazırlamadım daha. Hani bilmediğim bir yer olunca da nasıl yapacağımı tam bilmiyorum. Ama yakın bir zamanda biraz uğraşıp birşeyler çıkardığımda burada paylaşırım..

7. Erol Guzoğlu

Erol Guzoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Ankara İzmir turu için rotalar bilen arkadaşlar benim için paylaşabilirler mi?

8. Orkun Turgay

Orkun Turgay Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    hocam ankara izmir arası rota olarak şöyle bişey yapılabilir

ankara polatlı sivrihisar eskişehir yolu 400 km

eskişehir kütahya 90 km

kütahyadan sonra izmire afyon ya da kısa yoldan uşak üstü gidilebilir

kütahya afyon 110 km

kütahya gediz uşak 150km

uşak kula 75 km

kula salihli 51 km

salihli ahmetli turgutlu dan birinde mola verirsin

salihli izmir 90 km

izmirden de artık çeşme foça bi yerlere gidersin

9. Emre TAVKAYA

Emre TAVKAYA Üye

Seviye:
    Günlük yapacağın km' yi kendi kondüsyonuna göre belirle erol, sonrasında konaklayabileceğin yerleri çıkar. Yani günlük 100-120 km yapacağını düşün, bu mesafe sonunda nerelere varırsın bi araştır. Bu en mantıklı yöntem ;) Çünkü kondüsyonunu en iyi bilen sensin ve rotanı yolculuk sırasında değiştirme kararı da alabilirsin, alternatif bir yol planın olsun her zaman. 1,75 lik patlamaya dayanıklı bir lastik işini fazlasıyla görecektir. Her gün sonunda ilk yapman gereken iyi bir uyku ve yemek yemek olsun, uzun turların en büyük sorunu metabolizmada gerçekleşen şaşırmalardır ;) Bir de olabildiğince az ve hafif eşya al yanına, 10 kg lık heybe ile 20 kg lık heybe arasındaki farkı sana anlatamam :D söylemiştim, yine söyleyeceğim, ilk deneyiminse yanına birini bul...

Sevgilerimle

10. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:

Erol Kardeşim, turu yapabildinmi?

11. adnancelik

adnancelik Yeni Üye

Adı:
    adnan
    Arkadaşlar merhaba;
    Siteye yeni ye oldum ondan dolayı yeni konu açamadım Ankara'dan İzmir'e bisiklet ile gitme planım var. 10 mayıs sabahı çıkmayı düşünüyorum herhangi bir sınırım yok ilk defa böyle bir şey yapacağım için ne kadar sürede gidebilirim yorgunluk vs. şeyleri bilemem ama ortalama 6 günde gidilebilir gibi bu yolculukta eşlik etmek isteyen arkadaşlar var ise eğer ulaşabilirsiniz. 543 509 42 68
    Not: Tek başıma gidiyorum