Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara-İstanbul için

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Derya Keçeci tarafından paylaşıldı.

1. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Google earth ile Ankara İstanbul için çıkarttığım harita ve yükseklik profili şu[​IMG]
    Ancak ne yaptımsa otoyol harici (D100 karayolu için) yükseklik profili çıkartamadım.Haritada güzegah çizilebiliyor ancak earth otoyol harici bir rota vermiyor.Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa şimdiden teşekkür ederiz.

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Derya abi ben 2 senedir http://www.mapmyride.com sitesini kullanıyorum rotayı kendin çiziyorsun sonra alt kısımda Elevation sekmesini tıklayınca yükselti grafiği altta aynen çıkıyor.Siteyi kullanımda sorun yaşarsan özelden tek tek fotoğraflayıp anlatabilirim gece müsait şartlarda :)

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Derya abi dayanamadım senin için çıkardım.Görüntü bu aşağıdaki fotoğrafın bilgisayar ekranı boyunda olacak şekilde aynısı çıkacak .D100 karayolunuda tam bilmemekle birlikte doğru takip ettiğimi düşünüyorum senin çizdiğine benzemiş :) Acizane fikrim eğer kamyon ve tırlar rahatsız etmez ise ve asfalt kaliteliyse çok sağlam performans yapılır :)

Derya Keçeci bunu beğendi.
  4. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok teşekkürler Ferhat kardeşim.Bir mani çıkmazsa Haziranda Ankara -İstanbul yapacağım.Bolu'dan sonra çocuk oyuncağı ancak gerede cıvarı 1500 lere çıkılıyor.Özellikle de 90 km den sonra hayli zorlar.Daha bitmediysek te artık yüksek performansı biz rüyada yaparız:) ise de uykuya dalmadan Bolu'ya da varırız (Varmışlığımız da vardır)Verdiğin linki akşam inceleyeceğim,misafir geldiğinden soruyu sorup,ortamdan çıkmak zorunda kaldım,yanıt gecikti kusura bakma.tekrar teşekkürler.

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Abi acizane tavsiye eski İstanbul yolu dar ve kamyon ,tır trafiği çok rahatsız ediyor diye biliyorum iyi bir araştırmak lazım.Senelik iznime denk gelirse beraber de yapabiliriz zamanı gelince haberleşiriz....

Bu grafikten de benim anladığım (daha detaylı olanını gördüğümden) kızılcahamam dan sonra biraz tırmanıyorsun (yada tam o ilçede) geneli düz yolun ufak dik rampalar mevcut onlar da zorlamaz insanı. 1500 lere çıkıyorsun ama Ankaranın rakımı da 1200 lerde oldugundan büyük ve rahatsız edecek rampan bulunmuyor benim gördüğüm.Grafiği detaysız cıkardım km aralıklarını 1 yaparak çok daha detaylı grafik çıkartılabilinir.O yolun manzarası çok güzel biliyorum nasıl geçtiğini bile anlamaz insan tek sıkıntı trafik olacak gibime geliyor.Bana kalsa sabah 5 yola cıkarım 2-2.5 satte Kızılcahamam :) orada kahvaltı bir yada iki çay molasıyla ver elini Bolu :) vakit çok planlamada yardımcı olabilirim.

Ocak ayı ile bende büyük bir organizasyona başlıyacağım 17 Mart Çanakkale şehitlikleri düşünüyorum:Tüm arkadaşlar davetli olacak.çanakkaleye kadar vasıtalarla orada buluşulacak tüm gün şehitlikler gezilip gece yine vasıtalarla dönülecek.Ocak 1 de yayınlayacağım hayırlısı ile.....

6. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Eyvallah kardeşim,inşallah o da olur.Bu harita yükseklik işine gelince,tamamen merak.Eskiden yoktu bunlar,çıkar giderdik.Şimdi google var.Earth ta yol simülasyonundan,tur'un tamamını izleyebilmek hayal ötesi.Verdiğin linki inceledim,özellikle bisiklet için çok ideal.18 Mart çanakkale şehitleri haftası için bizim de Ankara'da bir dinleti etkinliğimiz olacak.Haziranda Ankara İstanbul,Ağustos sonu Ankara-Bursa kafamda kesinleşti.Birinde olmazsa diğerinde olur,görüşürüz.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ankara_Bursa olayında kesinlikle görüşürüz o zaman.