Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara İçinde Kullanima Hangi Bİsİklet Neresİ

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında turan çetin tarafından paylaşıldı.

1. turan çetin

turan çetin Yeni Üye

Selam ArkadaŞlar Ben Ankarada Oturuyuyorum Bİsan Marka Bİsİklet Aldim 21 Vİteslİ Şİmdİ Ustalara Sorum Su;
    Benn 95 Kg Mim Vede Dİzİmden Amelİyat Oldum Yillardir Bisiklet Kullanirdim Ama Dizimde Agri Olunca Kullanmamaya BaŞladim Bisan Bisikletim Sehir Ici Gezİ Bİsİkletİ Tarzinda DaĞ Bİsİkletİ Gİbİ Degİl Lastikleride Duz Ama Kend:) Im95 Kg Mim Bisikletin Kadroda Agir Dizimi Cok Yoruyor Ve Agri Yapiyor Sizde Yaris Bisikleti Gibi Bisikletmi Aliyim Daha Hafif Olan Ne Onerirsiniz Bir De Ankarada Nerede Binilir Musait Fazla Yokus Olmayan Simdiden Tesekkur Ederim

2. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Bacak boyunuz eğer pedal boyu ile orantılı değilse bu ağrıya sebep olabilir..
    Ve bisikletd e vites yoksa ortama göre bacağınıza binmesi gereken ağırlık olmaz..Yani lafın kısası vitesli bir bisiklet seçmeniz gerekir.

turan çetin bunu beğendi.
  3. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benim dizimde oluşan bir ağrının sebebi selenin yanlış pozisyonuydu (yükseklik, ileride/geride) . Gerekli yazılar falan forumda var sanırım.

4. Ahmet Bolgi

Ahmet Bolgi Forum Bağımlısı

Seviye:
    rahat bisiklet kullanabileceğiniz alan olarak eymir gölü etrafı var. ama oraya bisikleti bir araçla getirmeniz gerekecek ( durumunuz için diyorum). bunun yanında dizlerde sorun varsa özellikle kilo verme işini ciddi ciddi düşünün.

5. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Öncelikle sele boyunu ayarlamınız gerekecek.Genelde sele çok aşağıda kalacak şekilde yanlış bir sürme var...Bunun için size önerim sele boyunu ayarlamanız...Diziniz 45 derecelik açının biraz üzerinde olacak şekilde ayarlayınız...Buda biraz bükük bir pozisyona denk geliyor...yaklaşık 55-60 derece arası...

6. turan çetin

turan çetin Yeni Üye

ilgilenenlere cok tesekkur ederım suna acıklık getıreyım dızdekı agrı amelıyat gecırmemden kaynaklı selenın yukseklıgı ıdeal olcude bısıklette bısanın romeo dıye bır modelı var ondan benım dusuncem su olmustu dıslı tekerı cevırmek bıraz daha zor oluyordu bu bısıkletımde ince bısler var yazlık dıs gıbı bu bana bır avantaj sagladı ama sanırım kadro demırının kalın olusu bısıkletıde agırlastırıyor bu dusuncem dogru ıse sızcede kadro demırını degıstırmek avantaj sallarmı yada bısıkletı yarıs bısıkletı ıle degıstırsem daha kolay kullanım olurmu tesekkur ederım

7. turan çetin

turan çetin Yeni Üye

ya arkadaslar bır de size su sorum olacak anakarada bılıyorsunuz heryer yokus tepe sızce hangı bısıklet ideal mesela 28 cant dıye okudum herkezin konuşması bu yonde jant buyudukce bısıkletın yokuslarda performansıda artıyormu sızce en ıdeal ankara ıcın bır de benım durumumu dusunerek hangı bısıklet markası

8. minolta35

minolta35 Aktif Üye

Seviye:
    Bence en önemlisi ön ve arka dişli gruplarının diş sayıları...Ön dişli sayıları daha az yani daha küçük, arka dişlilerin sayıları daha çok yani daha büyük dişlilere sahip bisikletler daha iyi yokuş çıkar.