Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara için bisiklet rotaları

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında akiilhan tarafından paylaşıldı.

1. akiilhan

akiilhan Yeni Üye

Adı:
    Abdulkadir İLHAN
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kolay gelsin. Bisikleti mi yeni aldım ama hava durumlarından ötürü siftah yapamadım halen.:)

Benim sorum şu;

Ankara çayyolunda oturan biri olarak mesela eymir gölüne gideceğim. Bunun için ya da buna benzer örnekler için herhangi bisiklet rotaları var mı? Bunun için kullandığınız bir program var mı? Yoksa bildiğimiz araba ile giderken ki yolumu kullanıyorsunuz?

Ben şöyle bir şey buldum lakin kullanımını pek anlayamadım.
    Ankara Bisiklet Ağı Haritası

Kısacası;
    Siz günübirlik turlara giderken bisiklet için farklı bir yol mu izliyorsunuz yoksa bildiğin yol doğru yoldur mantığı ile mi hareket ediyorsunuz?

Son düzenleme: 14 Nisan 2015
  2. iyosunkaya

iyosunkaya Yeni Üye

Adı:
    ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bende Ankara dikmende oturuyorum, dikmenden çıkıp araç yollarından gidiyorum sabit rotalarım var form kaybetmemek için dikmen - yıldız - oran - Çankaya gibi.
    Araç yollarından sağ şeritten gidebilirsin eğer düşünürsen beraber de pedallayabiliriz . Eymir, çiftlik, Çankaya fark etmez her yerde bisiklet

oalmali ve Kazuya bunu beğendi.
  3. Kazuya

Kazuya Omnia Causa Fiunt

Adı:
    Emrah
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Benim şöyle bir rotam var: Evim atakule tarafında, oradan başlıyorum, eski anayasa mahkemesi yolundan yukarı doğru devamedip 365avm ye gider gibi devamediyorum ve hiç sapmadan dümdüz doğu kent bulvarına cıkıyorum . Işıklardan karşıya geçip mühyeye doğru aşağı iniyorum, güzel bir yokuş var. sonra bol köpekli (dikkat etmek gerek, korkutmak için havlıyorlar, orada kadansa kuvvet:) )bir yoldan sonra arka kapıdan eymire ulaşıyorum ve orayı da turluyorum. Toplam 22km. Yalnız ben katlanırla yapıyorum donuşte eşim alıyor:) bir gün donuşu de deniyeceğim

hogutmen ve oalmali bunu beğendi.
  4. Orhan Akarkut

Orhan Akarkut Bisikletkolik

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    Eymir'e giriş serbest mi? Eskiden değildi.

5. massaget

massaget Bisikletkolik

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    @akiilhan Selamlar ben de Ümitköy'deyim bisiklet almaya çalışıyorum yakında alacağım ortak bir gezi grubu yapalım derim...:)

6. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    @Orhan A bey, eymir'e yaya veya bisikletle girmek her zaman serbestti... arabanızla girmek için eymir giriş kartı almanız gerekiyordu. bu kart odtu dışından kişilerin de alabileceği bir kart, hatta eymir'e girmek için odtu'lü olsanız da bu kartı soruyorlardı. bildiğim kadarıyla uygulama aynı şekilde devam ediyor.

bununla birlikte, ufak bir değişiklik yapıldı, hafta sonları ve tatil günlerinde (bayram tatili falan) sabah-akşam belirli saatler arasında kartınız olsa da arabayla almıyorlar. ring dolmuşları çalışıyor göl çevresinde. ama tabi, yaya ve bisikletlilere her zaman açık...

yalnız, güzel havalı tatil günlerinde eymir'de bisiklete binmek çok sevimsiz oluyor... çok kalabalık ve herkes mayın gibi dolaşıyor...

yağmurlu günler harika ama, herkes çil yavrusu gibi dağılmış, tüm göl size ve spora yapmaya gelmiş 4-5 bisikletliyle koşu yapanlara kalmış.... mis gibi yağmur, toprak kokusu :)

Kazuya ve Yavuz S. bunu beğendi.
  7. massaget

massaget Bisikletkolik

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bir gün bir Ankara grubu Eymir'e gidelim...:)

hayatgezi, oalmali, Dide ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    @akiilhan bey, çayyolundan eymir'e konya yolunu kullanarak veya yıldız/or-an üzerinden veya ahlatlıbel tarafından gidecekseniz, ciddi yokuşlar olacak önünüzde. eskişehir yolundan düz gidip, imrahor vadisi yolunu kullanmanız bu durumda yolunuzu uzatabilir ama daha az yorulursunuz.

Son düzenleme: 19 Nisan 2015
  9. Orhan Akarkut

Orhan Akarkut Bisikletkolik

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    CandanC bunu beğendi.
  10. akiilhan

akiilhan Yeni Üye

Adı:
    Abdulkadir İLHAN
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @mehmet aşkın Tabi ki neden olmasın çok memnun olurum. Ben daha çok bisiklet yolu olarak bir rota var mı demiştim lakin hala böyle bir çalışma söz konusu değil anlaşılan.

massaget bunu beğendi.
  11. oskitos

oskitos Yeni Üye

Adı:
    osman sevki sevinc
    Bisiklet:
    Trek
    kızılay Atatürk bulvarından hiç sapmadan atakuleye kadar çıkıp sonrasında trt ye ulaşıp,ister eymire ister ahlatlıbele gitmek de keyiflidir.

Kazuya bunu beğendi.