Ankara Gezi Takvimi

murti06

Üye
Tepki
2
merhaba arkadaşlar. Bugün kendi çapımda tek başıma bir şehir turu yaptım. Şimdi verileri sizlere yazacağım tam 1 ay olmuş bisiklete yeniden başlayalı. Rutum Etimesgut - Keçiören idi ve Keçiören deki rampada baya yordu hani Sizce performansım nasıl
toplam mesafe 60 km
ortalama hız 17 km/h
toplam süre 3 saat 18 dakika
tabi toplam sürenin fazla ve ortalam hızın düşük olmasının sebebi saygısız sürücüler ve trafkteki dur kalklar.
Birde İstanbul yolunda 45,7 km/h hıza ulaşabildim en fazla sizce nasıl?
Haftaya Beypazarı'na pedallamayı düşünüyorum. Daha erken mi yoksa buna hazır görünüyor muyum? Şu halimle bana katılmak isteyen olur mu?

Scudo

papilloniac

Daimi Üye
Tepki
78
yol gezginlerine selam...
bu cumartesi gecesi eymir ve hatta öncesinde odtü de sürüş yapmaya ve eymir de sabahlamaya ne dersiniz.....

papilloniac

Daimi Üye
Tepki
78
gelmek isteyenler için;

21 00 emek-delta önü ya da 21 30 civarı or-an koşu yolundaki portakalcı.. buraya gelecek arkadaşlar geç gelme olasılığında, haber versinler..mail den cebimi verebilirim..residential_man@hotmail.com..

hafif bir downhill yanında sabahlamak planlanıyo...

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Selam arkadaşlar bu haftasonu 9 Eylül Pazar günü Çubuk'a turşu festivaline gidiyoruz...

Bu sıcakta turşu mu yenirmiş diyenlere bi kaç sözüm olacak. Sadece turşu değil standlarda gözleme, havuç suyu, höşmerim, döner gibi şeyler de oluyor. Üniversitelerdeki şenlikler gibi işte...

Gidiş dönüş yaklaşık olarak 100 km civarı. Pilim bitti diyenler dönüşte otobüslere bisikleti yükleyebilir.

Yol kaymak gibi asfalt... Çok zorlanacağımızı zannetmiyorum. Öyle çok rampa da yok...

Buluşma Noktası 1: Saat 9.00'da Kızılay Soysal Pasajı (Metro Önü)

Buluşma Noktası 2: Saat 9.30'da Aydınlıkevler Lisesi Karşısı (Samsun yolu kavşağından iki durak sonra. Keçiören ve civardaki arkadaşlar direkt buraya gelebilirler. Ben şahsen buradan katılıcam aranıza.)

Sonunda değişik bir rota izlicez arkadaşlar. Tüm bisikletçiler davetlidir... Ben de belediye başkanı gibi konuştum tam hahahaha...

• Beğen
Tepkiler: skylark0606

ozcanocuk

Üye
Tepki
7
kevser sürekli asvalt mı yol yoksa araziye girecek miyiz ona göre lastik takmam gerekiyo...

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@ozcanocuk

Yol lastiği işini görecektir. Ben de değiştirdim...

Tepki
0
arkadaşlar bende gelecem sizinle ama benın bisiklet biraz kotu bianchi ares fs sanırım nasıl bir makına oldugunu biliyorsunuzdur ama ben alıştım nere olursa olsun gelırım ama okul açıldı sayılır ama yınede gelırım şöyle 4-5 saatlık falan turlara gelebilirim aile sorunu var

adanus

Üye
Tepki
4
selam arkadaslar.
foruma bir kac gun once uye oldum. onumuzdeki cumartesi gunubirlik eymir ya da mogan a gitmeyi dusunuyorum. katilmak isteyen arkadaslar forum uzerinden haberlesebilir.

lpr

~H.G. Wells, "Bisiklete binen bir yetiskin gordugumde insan irkinin gelecegi icin tasalanmayi birakirim." demis... :cool:

adanus

Üye
Tepki
4
Selamlar tekrar.
Hafta sonu ankara civarinda gunuburlik tura cikmak isteyen var midir acep?

~H.G. Wells, "Utopya'da her yerde bisiklet yollari olacak." demiss...

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Merhaba Pedalcılar...

30 Eylül Pazar günü Atakule Pizza Hut'ta iftar yemeğinde buluşuyoruz...

Eski yeni tüm pedalcılar davetlidir...

İftar menüsü 12 ytl imiş...

Tanışmak, kaynaşmak için güzel bir fırsat... Dileyen bisikletiyle, dileyen otobüsle hatta isteyen yürüyerek gelsin... Aman gelin de işte nasıl gelirseniz gelin. Görüşmek üzre hşç...

• Beğen
Tepkiler: BuRroM

BuRroM

Forum Bağımlısı
Tepki
218
Pizza-Hut Atakulenin içinde mi? Yoksa dışarda mı? Yani atlarımızı bağlayıp gözümüzün önünde tutabileceğimiz bir yerde mi Kevser abla?:) Bu arada ufak bir insan daha gelebilir benle:D

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@BuRroM

İçeride en alta katta. Bisikletleri bir şekilde bağlarsınız yaw ya da görevlilere söyleriz ilgilenirler... Sen gel de... :D

sdymz

Üye
Tepki
0
Ben yeniyim ve de 31 yaşındayım, Acaba ankara içi ya da ankara yakınlarında biyerlere yavaş tempo ile gitmek isteyen olur mu? Hani gezi mantığıyla :)

Tepki
45
@sdymz

Sevgili sdymz biz de bu gün 2 yeni bisikletçi olarak Or-An Koşu Yolu'nda turlamayı düşünüyoruz. Fakat saat problemimiz var şu an arkadaşımla iş yerindeyiz muhtemelen öğleden sonra çıkarız ama tam saat veremiyorum. Diğer taraftan biz geç kalsak veya gelemesek bile parkur çok güzel ve mutlaka bir kaç bisikletçi ile karşılaşırsın keyif alacağın bir tur olacağından eminim.

Eğer aynı saatlerde koşu yolunda karşılaşacak olursak bizi bisikletlerimizden tanıyabilirsin benim bisikletim scott reflex 30, arkadaşım ise corratec exvert motion kullanıyor.

Umarım güzel bir cumartesi geçirirsin.

keremkeke

Forum Bağımlısı
Tepki
422
arkadaşlar merhaba yeni turlarınızı bekliyorum istanbulda ikamet ediyorum fakat ayda 1kez ankaraya geliyorum kısmet olursa sizinle pedallamak isterim...

SerdarAktas90

Forum Demirbaşı
Tepki
547
KevSerSeri demiş ki :

Arkadaşlar 11 Ekim Perşembe günü saat 20.00'da Güvenpark'ta buluşalım...

Oradan yola çıkalım bi Eymir yapıp dönelim...

Gelenler belirtsin. Yeterli sayı olmazsa tur iptal olur...

Aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz...

(link)

Ben geliyorum... Saat 20:00 da buluşmak üzere...

Yok mu katılan arkadaşlar...Bayramdan önce bi ter atalım...

SerdarAktas90

Forum Demirbaşı
Tepki
547
Ya arkadaşlar Ankara ekibi niye faal değil ya bu pazara bişiler düzenleyelim??

keremkeke

Forum Bağımlısı
Tepki
422
koca şehir ayakta uyuyor başkent hareketlenin biraz ...

trinitrotoluen

Forum Demirbaşı
Tepki
259
@sdymz

Merhaba sdymz öncelikle hoşgeldin...

Bu arada yavaş tempodan bahsetmişsin bixde keyifçi olduğumuz için genelde yavaş gidiyoruz :D bazı noktalarda hızlansakta kimseyi geride bırakmıyoruz ;)

Umarım en kısa zamanda birlikte pedallarız...