Ankara, Eskişehir, Afyon, Isparta ve Antalya

mespan4

Üye
Tepki
1
selam arkadaşlar kısmet olursa bu hafta ankara antalya arası bi gezip gelelim dedik.daha önce çarşamba çıkıp cumartesi antalyaya varmıştık bu sefer yolu ve eğlenceyi biraz uzun tutup 6 günde varmayı planlıyoruz.belki birazda fordan planımız engeç cuma günü yola çıkmak.
ikinci turumuzda olsa herzaman güzel öneri ve fikirlere açığız.ayrıca fikir isteyenede biz sonuna kadar açığız.
yalnız şunu söylemeden gecemicem yolun en güzel iki yeri var biri eğirdir gölüne gelmeden önce bozdurmuşbeli var onu tırmandıktan onra eğirdir gölü manzaralı uzun bir iniş var manzara harika.ikincisi ise ıspartadan yola çıkınca antalya yolundan aşağı inerken karacaören barajına gelen suyun eşliğinde tamamen yeşillikle dolu bir yoldan aşağı inmenin zevki.
tavi ederim.herkese selam

Scudo

trinitrotoluen

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Tebrikler...
Bizde ankaradan antalyaya gitmeyi planlıyoduk am şimdi rotayı izmirden antalyaya çevirdik :) ama bizimki ağustos sonunda olucak büyük ihtimalle...
İyi pedallamalar...

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
şuan ıspartadayım
pazartesi antalyada olacağım

0535 836 16 00

hafta sonuna denk gelirse ekip le gezeriz biz de 20 kişi kadar varız
antalya şehir içi ekibi :)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@erc10000

Sn. Erc10000, Selamlar;
Isparta-Antalya arasındaki yol hikayeni ve/veya fotolarını görüp öğrenme şansımız olacak mı?

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
:D
ewt ısparta otogar
o404
antalya otogar :D

bisikletim antalyada yürüyeyim mi abi ya :)

bisikletle gitsem bile senin gibi anlatmam İMKANSIZ :)

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@mespan4

'Mespan 4' merhaba

Antalya da sizlerle tanışmak üzere.
Ercan arkadaşım telefonunu vermiş . Onu bulduğunuz anda hepimize ulaşmış olursunuz. Size iyi geziler diliyorum. İnşallah Antalya da beraber pedallıyabiliriz.

Neşeli, mutlu, iyigünler ve yolculuklar dilerim. Bol pedallı günler sizin olsun. Hoşçakalın.

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
senin benim için kısa yol ewt haklısın ama inan ki
bende çok istiyorum ıspartadan antalyaya bisikletle gitmeyi
annem babam ve abim öldürür beni valla...

1440metreden deniz seviyesine inmesi çok zevkli olacaktır tabiki :)

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
@erc10000

2004 yazında kendi aracımla gitmiştim o yolu...
çok hayıflandım, araçta bir şoför daha olsa yokuş aşağı sallan git :)
baraj bentinden geçiş, tüneller...yolun hemen hemene tamamı da iniş gibi kaldı aklımda :)

çok keyifli olacağına eminim, ancak trafik yoğunluğu sözkonusu..

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@erc10000

Ercan' ı niye çok seviyorum . İşte yukarda yazdığı yazıda belli.
''annem babam ve abim öldürür beni valla...'' İşte Ercan'ın aile sevgisi ve aile terbiyesi. Başkası olsa başka bahaneler ortaya sürerdi . Ama o açıkça yazmış . Büyüklerini kıramayacağını. Ailesi istemiyorsa tabi onların istemediklerini yapmayacak.

Ercan işte böyle bir genç . Aile, anne , baba, abi, sevgi ve saygısını yitirmemiş. Herkesin böyle olması gerekir.

İşte böyle pırıl pırıl bir genç olan Ercan ' ı biz ailecek çok seviyoruz. İyi ki senin gibi bir arkadaşımız var Ercanım.

Sana .mutlu,neşeli,bol pedallı günler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
teşekkür ederim ender abi
içinden konuşan insanlardan olmamak bambaşka birşey...

o yol tmm gidilir gidilmez değil
kendime mi tabiki güveniyorum ama
o yolu gitmem için en az 5 kişi olmam lazım mesafe az değil ve yolda başımıza ne geleceğini sadece Allah bilir...

gidilmez mi gidilir ama ben o riske giremem
yolda tek başıma birşey olsa kim arar kim sorar ?

yoldaş olmadan yola çıkmam...

Değerlerine sahip çıkan
büyüklerinin sözünü dinleyen genç nesil böyle işte...

bana göre tek başına uzun yol delilik
size göre macera
tartışılır...

Biz türk olmasak değerlerimize aile bağlarımıza sadık olmasak
bu başlıktaki ve diğer başlıktakiler tek başına da gelebilirdi...

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@erc10000

Sevgili Ercanım ne güzel konuşmuşsunda!! Tek başına gitmek delilik diyorsun. Bu sözlerine çok alındım doğrusu. Ben ne yapayım kardeş. Hiç binmeyeyim o zaman bisiklete. Oturayım evde o zaman. Burada kimse yok ve ben tek başıma çıkıyorum gezilere mecburen. Bu delilik değildir.
İnşallah birgün grubumu kurarda yalnızlıktan kurtulurum. Yinede sağlık olsun ne yapalım.

Sevgiler...

• Beğen

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Aklı başında insansın hiç mi yaşıtın normal bir bisiklete binen yok
bisikletin olmadığı yer neredeyse yoktur...

o ortamı yaratmak senin elinde olan birşey
ben bilmiyordum mesela varmış 2 grup
birisi şehir içi tur
diğeri yarışçılar

onlar olmasa bile ben sınıf arkadaşlarımdan bazılarına bisiklet aşkını enjektörle bastımm :)
biraz fazla oldu ama şimdi 1500 eu luk bisikletlerde gözü hedefi 9.5-10 kg bisiklet yapmak...

dediğim gibi
mesela ender abilerle gezerken ben kale içinde bir trek 3900 gördüm ve hemen tanıştık kaynaştık beraber gezdik ve bizim gezilerimize katılıyor...

tek başıma gezmem derken imkanım çevrem varken gezmem yanlış anlamışsın ;)

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@dogaci24

Serkancığım merhaba

Sen Ercan'ın dediğine üzülme. O seni veya senin gibi hiç kimseyi kastederek söylemedi o yazdıklarını. o orda , neden İsparta, Antalya arasını bisikleti ile gitmediğini anlatırken mecburen , o kelimeleri sarf etti. Yoksa sana veya tek başına dolaşan hiç kimseye değildir.

İnşallah sen de bir gün ekibini kuracaksın. Ve de o zaman ekiple gezmenin çok güzel olduğunu, sende biliyorsun ya göreceksin.

Sana ,mutlu, neşeli, yanında arkadaşlı, bol pedallı geziler dilerim.
Hoşçakal.

ismail_32

Daimi Üye
Tepki
408
İsim
ismail
Bisiklet
Specialized
Hocam memleketim Isparta her yaz ve bayramda Isparta'ya giderim bu arada İstanbul'dan gidişim. Gördüğüm kadarıyla Isparta'ya gidişte Bozdurmuş Beli'ni (Eğirdir Gölü'ne inişte ) seçmişsiniz . Aslında çok güzel bir güzergah ancak çok dik rampalar var ve çok sert virajları ile meşhurdur . Tepeye çıkınca muhteşem göl manzarası ile karşılaşacaksınız . Isparta'dan Antalya'ya gidişte ise 3 rota var birisi Isparta üzerinden giden ve en çok kullanılan ki Karacaören Barajı'ndan geçen . Bu yaz geçmiştim (arabayla ) ancak bazı yerlerinde yol yapım çalışması var idi çok mıcır vardı ve arabalar çok fazla taş atıyordu . Şuanki durumunu bilemiyorum . Arkadaşlar yardımcı olur . Diğer yol ise bucak nispeten daha kolay bir rota .