Ankara decathlon melih müdür. vittoria lastik 26x1.5 ilginç diyolaglar abartısız.

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
öncelikle herkeze iyi forumlar kafanızı şişireceğim için şimdiden özür dilerim. fakat okuduğunuzda inanın çok şaşıracaksınız.
bildiğiniz üzere decathlonda bulunan vittoria 26x1.5 mtb yol lastikleri bulunuyor. 1 yıl kadar önce bu lastiklerin fiyatı 25 tl civarındaydı biliyorsunuz. tavsiye üzerine suanda 42 lira olmasına rağmen aldığım ve 5 ay kadar kullanıp yaklasık 4.-5 bin km kadar kullandım lastik ilk zamanlar 3 4 ay kadar ıslakda kuruda muhteşem tutus firen mesafesine sahipdi. ve inanın lastiği cok dikkatli kullandım yolda bilmediğim sıvıya bile üzerinden geçmemek için metrelerce dolandım. hiç bir kimyasal sürmedim. son 1 aydır. lastik inanılmaz derecede kaymaya ıslak zeminde yapdığım direksiyon manevrası ile kendimi yerde bulacak kadar kuru yolda firen yapamayacak kadar berbat bir duruma geldi. ve decathlonu arıyarak yetkili melih beye baglandım durumu izah ettim. telefonda 20 dakika boyunca bana aynı seyleri tekrar edip tutarsız cevaplar verdi. bunun birçok sebebi olabilceni falan söyledi bende öyle oldugunu biliyorum fakat. ne olursa olsun bu kadar sürede beni tehlikeye sokacak bir lastik olmasına sebebiyet vericek birşey ben yapmadım ve bu garantili lastiklerin ömrü bu kadarmı şeklinde epey tartısdık ve magzamıza gelin bakalım dedi. bende aynı lastiği kullanıyorum hiç böyle birşey duymadık dedi. mağzaya gittim. orda tekrar konusmaya basladık. bana yapacak bişi olmadıgını bu lastikler zaten böyle kayar. bende o yüzden kullanmıyorum bunları beni erdoganlarda da heryerde herkez tanır gibi ilgisiz alakasız tutarsız şekilde konusdu lastiklerin cok kötü sekilde beni tehlikeye attıgını ve 84 lira parayı 4 ay kullanmak icinmi ödediğimi söylemem rağmen altı üstü 84 lira git ozaman baska marka lastik al ondan sonra peşinde koşarsın gibi inanılmaz kelimeler sarfetti adeta karşısında cocuk var gibi. ben sana yeni lastik versem 4 ay sonra gelip gele bunlarda böyle oldu diyip yeni lastik istiyceksin dedi. zaten 4 bin km binmişsin daha ne binceksin dedi inanbiliyormusunuz bir müdür bir lastiğin 4 bin km binmenin fazla bile oldugunu söyledi. bende hayretler içerisinde cevap vermekde zorlandım ve size hakkımı helal etmiyorum dedim. sizin elinizde bişi varda yapmıyosanız dedim. oda sen bana hakaret edemessin dedi. bu lafı hakaret sandı. arkadaşlar inanın. en ufak bir abartı veya konusulandan baska birşey anlatıyorsam en adiyim. melih müdür beyle görüşmeden önce bisiklet bölümündeki arkadaş da bu zaten dişsiz lastik kaymayıpda ne yapıcak gibi hayretler içeren kelimeler kullandı. çok şaşkınım halen hayret ediyorum. çareyi sizinle paylasmakda buldum. okuyan herkeze sonsuz teşekürler. herkezden özür diliyorum. böyle bi tercih yapdıgım için.

Scudo

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Havaların soğuması belki bir etken olabilir. Eğer lastiğin üzerinde üretim hatası vs gibi bir aşınma durumu söz konusu değilse garanti kapsamı dışında kalacağını zannediyorum.

Bunlar haricinde aklıma bişey gelmiyor. Ben bisikletimi almadan önce lastikleri almıştım, sırf kışın sıkıntı çıkarmasın diye.

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
Lastiği alırsın paketlersin gönderirsin kişilerle uğraşma kurumla uğraş

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
yok tuncay ya sabahda aynı gece daha berbat.

o nasıl anlamadım vittoria lastiğe türkiyede kim bakıyor kime paketleyip göndericez. decathlondan baska muhatapmı var.

• Beğen
Tepkiler: gok

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
decathlon son dönemde fiyatlarını ciddi şekilde arttırdı. yeni fiyatlar ürün kalitesini yansıtmayacak seviyelere geldi.
dolayısyla, sizin aldığınız lastik de aslında 40 tl'lik diil (zaten siz de söylemişsiniz) 25 tl'lik bi lastik...

belki yanlış düşünüyorum ama; size ekstra bi dayanıklılık ya da yol tutuş sözü veren bi lastik olduğunu zannetmiyorum... farkı özellikler vaadedenlerin fiyatları da vaatleri oranında artıyor çünkü...

bi de 4-5 bin km kullandığınızı söylüyorsunuz... yine yanlış düşünüyo olabilirim (ayrıca araştırmadım lastik kullanım ömürlerini) ama oldukça fazla bi mesafe
gibi geldi bana... hakikaten daha ne olsun??

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
söylediklerinizde oldukca haklısınız fakat. yol lastiği için 4 bin km inanılmaz derece düşük bi mesafe cünki lastiğin ön tekerden farkı cok dikkatlice bakıldıgında ancak anlasılıyor su kanalları cok belirgin düzeyde duruyor ve lastik kalıntıları aynı duruyor. şuanda ayda 1500 km yapıyorum 2 ayda bi lastik değişdirmekdenmi bahsediyosunuz yoksa. bence ferhat abi bu konuya kaç km kullanılacagına güzel bi yanıt yazacagına emiynim ama bence bir yol lastiği minimum 15 bin km yapabilir.

alper turan

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Giant
İnsanoğluyla uğraşmak gerçekten çok zor.Heleki arada para mevzusu varsa.Bence siz ya vittoria Tr distrübütörü yada doğrudan Decathlon Türkiye müd. ile konuşun görüşün.Boşuna polemiğe girmişsiniz.Aslında bunları yapsanızda tatmin edici bir sonuca ulaşabileceğinizi sanmıyorum.Kendiniz söylüyorsunuz lastikte görünür bir sorun yok diye.Siz ucuz ete kanmışsınız.Artık daha iyi öğrenmişsinizdir yahnisinin tadını.Geçmiş olsun diyim ben size.

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
ucuz dediğiniz lastik maxxis detonator den sadece 5 - 10 tl daha ucuz. eğer bu fiyata satıyolarsa arkasında da durmalılar durmasalarda koskoca yetkili müdürün benle yapdıgı muhabbeti okusun insanlar oda bana yeter ben gider baska lastik alırım. hakkımıda helal etmem o adamda bunu hakaret zanleder. ben 80 lirayı 8 günde kazanırım ama o insanlar o 80 liranın hakkını 8 yıl ödiyemezler. adamlar cocuk kandırıyo zoruma giden bu. yoksa lastik işte değşdiririz olur biter ama adamın benle konusması herseyden daha ucuz etin yahnisi.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
15.000 bana oldukça abartı bi mesafe gibi geldi... neyse, yol kullanan arkadaşlardan okuyan olursa zaten konuya bi el atar =)

ama şu konuda size katılıyorum, decathlon'un fiyat politikası kazıklama boyutuna taşınmış durumda...
hem ucuz etin haynisini yediriyo hem pahalıya yediriyo artık....

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
evt o konuda hem fikiriz ama dediğim gibi arka lastiğin önden farkını anlamak zor iken önü arkaya taksam bi 4 5 binde öle giderim ki suan arka olanın zaten durumu gayet güzel su olukları oldukca belirgin durumda hertürlü bi 3 5 bin daha ön arkaya takılı iken kesnlikle gider. ferhat abi mutlaka konuya yazacakdır.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@semih çelik

Sanırım adım geçmiş :) Semih lastiğin şu kadar km dayanır diye bir miktar yazmak olmaz.Neden dersen o kadar çok etkene bağlıdır ki bu üretim tarihinden tut, hamur kalitesine ,kullanım şartlarına, senin tarzına ne kadar güneşe maruz kaldığına saymaya kalksam 30 madde çıkar.Ayda 1500 km yol yapıyorsan da harcanıyorsun derim başka bir şey diyemem.Mevcut lastiği hiç incelemedim kullanmadım ama hafif lastikler genelde çabuk özelliğini yitirir.Piyasada çok az kullanılmış üst seviye lastikleri uygun fiyata görürsünüz.Bunların büyük çoğunluğu bir kaç yarış koşmuş artık görevini tamamlamış lastiklerdir.Görünüşte sıfırdan farkı yoktur ama riske girilmeyecek durumdadırlar.O yüzden sahipleri bu durumu bildiğinden sezon sonu direk uygun fiyata satarlar (yarı fiyatına) bizler alırız riske girmediğimiz için kilometrelerce kullanırız :) araba lastiğinde de durum aynıdır yaklaşık 40 bin km derler ama 20 binden sonra özellik azalmaya kaydırmaya başlar.Şimdi gelelim soruna iyi bir yol lastiği (200 ila 250 gram arasındaki katlanır lastikler) bana göre(bu kısım önemli bana göre) ekstra bir durum olmadığı sürece 3-4 bin km güvenlir durumdadır ondan sonrası garantiye girmez risk alınmaz.Bu 3-4 bin km yapılamıyor az biniliyor ve 2 yıl geçtiyse yine güven vermez.Senin söylediğin gibi 15 bin km yol yapmanın imkanı yok olursa da bu şekilde kaydırarak yaparsın.Antreman lastiklerini hatta jantlarını ayrı tutacaksın lastiklerini ağır ve telli uzun ömürlü alacaksın başka yolu yok.

Kısaca okudum birinci hatan alt eleman ile tartışmaya girmen bu gibi durumlarda şubedeki arkadaşlar ile çözüm bulamazsınız çünkü yetkileri yok.İşi uzatırsanız da sıkıştığı için bu çeşit cevap verir.Diğer mevzu kuru yolda bile kaydırıyorum diyorsun fren ve viraj tekniğini de incelemekte fayda var bu kadar fazla kaydırıyorsan belki sende de hata olabilir fazla yatırıyor olabilirsin kolları dengesiz sıkıyor olabilirsin.Bu arada çiftine 84 lira evet iyi bir bütçe gibi gözüküyor ama şu dönem yol bisikletinde rüştünü ispatlamış marka ve modellerde lastiğin tanesi 100 lira civarında bu bilgiyi de unutmamak lazım.

Bütün bu bilgilerden sonra tavsiye olarak internet sayfalarında muhakkak iletişim kısmı vardır oraya durumu anlat ama müdür ile geçen konuşmaları değil sorununu anlat.Birde bu üslup ile anlatma daha sakin ve tane tane anlat derdini.

Unutmadan yazayım o müdür ile sanırım bende muhatap olmuştum daha ilk cümlesinde erdoğanlarda çalıştığından bahsetmeye başlamıştı :) sanki erdoğanlar bu işin en üst noktası :) kendi bilgisini öne çıkarabilmek için başka bir noktayı dile getirenlere zaten hiç bir zaman prim vermem.Adam akıllı iki cümle söyleseydi ben onun ne derece olduğunu anlardım erdoğanlar dediği an benim için zaten bitmişti :)

Not:ben yıllardır mtb de olsun yolda olsun ön arka lastikleri 500 km de bir değiştiririm daha uzun ömür açısından faydası çok hatta fren papuçlarını da değiştiriyorum .

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
ferhat abicim sen varya yani :) aynen sanki erdoganlar olmasa bisiklet sürülmüyor o adamın alt seviye bi personel olmadıgını sandıgım için bu kadar sitem ettim zaten. öncelikle harcanıyorum kısmını anlamadım. ama her ay minimum 1300 maximum 1700 km yapıyorum. lastiği ve bisikleti çok hissederek virajlara giriyorum ve firenlere basıyorum hatta firen ve viraj için bir çok çeşitli denemeler ve antrenmanlar bile yapıyorum. lastik yeni yeni böyle yapmaya basladı. lastiği dediğim gibi cok dikkatli kullanıp kesnlikle yıpratmadan kullanmaya cok özen gösteriyorum. lastik görüntü olarak gider gibi görünüyor ama özellik olarak 4 5 binden sonra performans alamassın diyorsan orasında haklı olabilirsin ama görntü olarak bi bu kadar daha giderim gibi duruyor. suanda maxxis detonator kullanıyorum akıcılıgı vittoria kadar kesinlikle yok. ama yol tutusu kendi isteğim haricinde en ufak bir kayma girişiminde bile bulunmadı lastik. son derece güvenli fakat vittoria da inanılmaz bi akıcılık ve yere yakınlık söz konusu. fakat şuan lastik yere basmıyor şaşılcak derecede kayıyor. sen ömrü bu kadar diyosan üstüne hiç bi cevabım yok atarım gider. ama melih müdür beyin konusmalarını hiç bir zaman unutmayacagım :)

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
istanbul decathlona gönderin gerçekten çok ilgililer yardımcı olabileceklerini düşünüyorum bu lastik aldığımda böyle böyle kullanım süresi şudur bundan sonra böyle olmuştur diye notunuzu ekleyip gönderin

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
pazartesi günü istanbul decathlonla görüşecem lastigin ömrü bu kadarsa o kabul de o müdür benle böle konusamaz ona ayarı verdiricem yani :) daha neler dedi de düsündükce aklıma geliyor bana kanıt göster dio lastiğin kayması ile ilgili dio kaç yarısa katıldın ne derecen var diyo laflara bak ya cinayet sebebi.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
bence lastik konusunda birşey demek zor. karışmak gibi olmasın ama örneğin otomotivde ömürlü parçaların hiçbiri garantiye girmez ( akü silecek lastik vs ) yani bu hızla yılda 15000km yapıyorsundur ki kimse sana 2 yıl garanti veremez, veren yanar :)

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
araba lastiğinde garanti memnun kalmadıgınız zaman ne kadar kullandıgınız hesaplanır eğer bi kusur varsa bi bedel belirlenir ya üzerini tamamlar yenisini alırsınız yada belirlenen bedeli iade alır lastikleri verirsiniz. o nedemek öyle arac lastiğinde garanti olmaz diye. tüm mutlu akülerin ve power akülerinde 2 yıl garantisi vardır. düşürmemiş içini açmamışsanız erken bitme yolda bırakma gibi sorunlarda kesnlikle yeni akü verirler. ben kimseden 2 yıl garanti istemedim sadece yasadıgım sorunu anlattım ve bu cevaplarla karsılastım. ferhat abi gibi deseki bunlar bu km den sonra zaten kaydırmaya baslar bizde anlarız gideriz. adam cocuk gibi inatlasıyor benimle.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@semih çelik

Öncelikle Semih ben bilirkişi değilim kendi yaşadığım tecrübelerden fikrimi paylaşıyorum her yazdığımı yüzde yüz doğru kabul etme hatam olabilir.

Harcanıyorsun kısmı ayda 1300-1700 senede ortalama 18 bin km yapar ki mevcut pro yol bisikletçileri bile senede bu kadar yol yapamıyorlar yada yapmıyorlar(bir kısmı için yazdım yapanları var) yani bu kadar biniyorsan ve bunu performanslı yapıyorsan ve bir takımda değilsen harcanıyorsun demektir.Kısaca birileri seni fark etmeli değerlendirmeli.Yok bu kadar çalışmaya istenilen değerlerde performans sergileyemiyorsan ve takımlar seni almıyorsa yine harcanıyorsun ama bu sefer sen değil vaktin boşa harcanıyor bu kadar fazla binme başka işlere zaman ayır derim.

Asıl mevzuyada gelirsek söylediğim gibi üst makamlar ile bir konuş bakalım ne diyecekler buradan da paylaşırsın.Dechatlon ilk açıldığı dönem gibi değil bende sürekli takip ediyorum giderek kar marjını yükseltiyor ve ürün kalitesi düşüyor.Pek çok üründe 1 yılda yüzde yüze yakın zam yaptılar.Pek çok ürün de çin malı yada kendisine özel yaptırılmış düşük kalite ürünler insanları kandırmaya yönelik amaca yönelik değil.

Bir ekleme daha yapayım dechatlonda çalışanların büyük kısmı üniversite öğrencisi düşük maliyet ve saatlik çalışıyorlar.Öyle müdür filan dendiğine bakma çok fazla tecrübe gerektiren bir iş değil.Bir iki yeri referans gösterdiğin zaman anında çalışan olarak içeri girersin çünkü verdikleri para değil senelerce de çalıştırmıyorlar çalışanlar sürekli değişiyor.

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
harcanma konusunu söyle söliym ben hep aksam cıkıyorum en büyk boy mtb kullanıorm sele borusunu 18 cm kaldırıp gidona zamana karsı pozisyonu alıyorum rüzgarsız bir havada tam 6 dakika 45 kmh çeviriyorum. 2 km ortalama %10 eğimi 5.30 dakikada tırmanıyorum. kayseride farkedilmekden bahsediyorsan abicim. burda 3 kişi bir araya gelip dedikodu yapmakdan pedal çevirmiyor. haftasonu gezilerindede 40 km yi 3 saatde falan gidiyolar. ben ev ortamında calısdıgım için 20 saat evde 3 4 saat dısarda bisikletle gezip oturup takılıorm falan. eyer düşürürsem kilo alıyorum ve rahatsızlık hissediyorum. baska ugrasıcak hiç bişeyim yok malesef bazen bende sıkılıyorumda yapacak baska bişi yok. decathlon icinde sölenicek tek sey herkez kendini çakal sanıyor. akbaba dolu heryer dikkatli olup arasdırıp ürün alacaz ne yapıcaz.